Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Callisto Protocol - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
The Callisto Protocol - poradnik do gry

The Callisto Protocol - poradnik do gry

The Callisto Space The Callisto Protocol poradnik, solucja to najlepsze porady na start i do rozwoju postaci. Opisujemy najlepsze ulepszenia i listę wszystkich schematów, trofea, wymagania sprzętowe, wersje językowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2022

Niniejszy poradnik do gry The Callisto Protocol ułatwi Wam przetrwanie koszmarów, do których dochodzi w więzieniu Black Iron na księżycu Jowisza. Przygotowaliśmy solucję wszystkich rozdziałów w grze, a także pełną listę schematów. Opisaliśmy również jak zdobyć wszystkie trofea. Pozwoli to Wam przejść grę The Callisto Protocol w 100%.

Callisto Protocol: Zawartość poradnika

Nasz poradnik do The Callisto Protocol otwierają rozdziały dotyczące głównych mechanik rozgrywki. Możecie przede wszystkim zapoznać się z poradami na start, z których dowiecie się kluczowych kwestii dotyczących m.in. przetrwania czy eliminowania wrogów. Opisaliśmy też dokładniej najbardziej przydatne ulepszenia wyposażenia głównego bohatera.

Bardzo dużo miejsca w naszym poradniku zajmuje solucja. Nasz opis przejścia gry jest szczegółowy i dotyczy m.in. eliminowania lub unikania potworów, zaliczania celów misji, obowiązkowej i opcjonalnej eksploracji otoczenia, rozwiązywania zagadek środowiskowych czy pokonywania bossów.

W osobnym rozdziale opisaliśmy wszystkie schematy potrzebne do odblokowania w kuźni nowych przedmiotów do wydrukowania.

Nasz poradnik do gry The Callisto Protocol zamyka aneks, w którym zamieściliśmy przede wszystkim poradnik trofeowy z informacjami o odblokowywaniu osiągnięć i zdobyciu platynowego trofeum. Osobne strony aneksu dotyczą m.in. sterowania, wymagań sprzętowych, przepustki sezonowej czy tego ile czasu zajmuje przejście gry.

Callisto Protocol: Szybkie porady na start

 1. Opanujcie dobrze uniki i bloki w walce w zwarciu. Wiele starć musicie rozegrać bez używania broni palnej lub polegając na niej w ograniczonym zakresie.
 2. Zarządzajcie rozsądnie inwentarzem. Przez kilka pierwszych rozdziałów macie tylko 6 slotów w inwentarzu na przedmioty.
 3. Rozdeptujcie zwłoki przeciwników. Możecie dobijać powalonych wrogów oraz doprowadzać do tego, że ze zwłok potworów "wypadnie" dodatkowy loot.
 4. Celujcie z broni palnej w nogi biegających potworów. Mogą one w rezultacie je utracić i zostaną zmuszone do czołgania się, stając się znacznie łatwiejszymi celami do wyeliminowania.
 5. Zaglądajcie do opcjonalnych obszarów. Nie skupiajcie się wyłącznie na głównych postępach, bo możecie przegapić sporo lootu, w tym także tego bardzo wartościowego (np. schemat nowej broni).
 6. Używajcie rękawicy GRP do łatwego zabijania wrogów. Złapanego przeciwnika możecie się łatwo pozbyć np. rzucając nim w pułapkę środowiskową czy zrzucając go w przepaść. Obserwujcie przy tym wskaźnik energii rękawicy.

Więcej wskazówek i podpowiedzi możecie znaleźć na osobnej stronie poradnika: Porady na start.

Callisto Protocol: Wszystkie rozdziały, solucja

 1. Ładunek - to krótki prolog rozgrywany na pokładzie statku kosmicznego UJC Charon pilotowanego przez protagonistę Jacoba.
 2. Ognisko pandemii - pierwszy rozdział kampanii, w którym rozpoczniecie eksplorację więzienia Black Iron po tym jak doszło w nim do groźnego incydentu. Dowiecie się m.in. jak pozyskać pierwsze bronie.
 3. Następstwa - drugi rozdział kampanii, w którym zbadacie nowe sekcje więzienia. Nasza solucja podpowiada m.in. jak używać rękawicy GRP i jak przetrwać dużą bitwę z potworami.
 4. Kopuła mieszkalna - trzeci rozdział kampanii, w którym w drodze do habitatu bohater musi przejść kanałami. Wyjaśniamy m.in. jak zaliczyć scenę zjazdu rurą.
 5. Zagubiony - czwarty rozdział kampanii, w którym bada się lodową powierzchnię księżyca Kallisto. Opis przejścia uwzględnia m.in. przejście po uszkodzonym moście i zbadanie stacji zasilania.
 6. Poniżej - piąty rozdział kampanii, w którym Jacob bada podziemne lokacje. W poradniku opisaliśmy pierwszy pojedynek z bossem Dwugłowy, a także unikanie wykrycia przez ślepe potwory.
 7. Kolonia - szósty rozdział kampanii ze zbadania Starej Kolonii. Z opisu przejścia dowiecie się m.in. jak przetrwać starcie z Kapitanem Ferrisem oraz jak przejść przez 3 poziomy kolonii w drodze do Dani.
 8. Wieża - finałowy siódmy rozdział kampanii, w którym odwiedza się laboratorium i wieżę Naczelnika. Z solucji dowiecie się przede wszystkim jak pokonać finałowego bossa gry.

Callisto Protocol: Wszystkie schematy

 1. Broń Skunk - Wyjaśniamy gdzie znaleźć schemat strzelby - drugiej broni palnej gry. Został on ukryty w etapie Następstwa.
 2. Pistolet taktyczny - Informujemy o lokalizacji drugiego wariantu pistoletu, którego schemat jest w etapie Poniżej.
 3. Karabin szturmowy - Z opisu dowiecie się gdzie znaleźć karabin automatyczny podczas rozgrywania rozdziału Kolonia.

Callisto Protocol: Podstawy

 1. Najlepsze ulepszenia wyposażenia - na stronie zestawiliśmy rekomendowane ulepszenia dla rękawicy GRP oraz broni używanych przez Jacoba. Są one do zakupienia w kuźniach.
 2. Pierwsza broń palna - kampanię w grze rozpoczniecie z bronią białą. Wyjaśniamy jak długo trzeba czekać na pozyskanie broni palnej.
 3. Lista wszystkich broni - informujemy jakie są główne typy broni palnej oraz broni białej. Dowiecie się też jakie główne zastosowania mają pozyskiwane bronie.

Callisto Protocol: FAQ

 1. Jak powiększyć inwentarz? - Na stronie znajdziecie ważne informacje jak zwiększyć na stałe pojemność inwentarza z 6 do 12 slotów. Pozwoli to Jacobowi przenosić więcej przedmiotów.
 2. Jak leczyć rany? - Ta strona wyjaśnia jak regenerować utracone punkty zdrowia. Oprócz tego wyjaśniamy kiedy może dojść do wydłużenia na stałe paska zdrowia bohatera.
 3. Jak zniszczyć robota strażniczego? - Zamieściliśmy porady jak pokonywać roboty strażnicze napotykane w grze oraz informujemy jaki loot pozostawiają po sobie.
 4. Jak pokonać bossa Dwugłowy? - Na stronie są zasady walk z bossami Dwugłowy. Dowiecie się o unikaniu ich ataków oraz o osłabianiu ich.
 5. Jak zabić końcowego bossa? - Przygotowaliśmy porady jak przetrwać dwa finałowe starcia gry z rozdziału Wieża.

Callisto Protocol: Trofea i platyna

W grze The Callisto Protocol możecie odblokować w sumie 27 trofeów i zdobyć platynowe trofeum na PS4 i PS5. Nasz poradnik trofeowy zawiera szczegółowe informacje o wszystkich osiągnięciach - dowiecie się czego dotyczą achievementy i jak łatwo je odblokowywać.

 1. Lista wszystkich trofeów - Opisaliśmy szczegółowo wszystkie dostępne osiągnięcia.
 2. Trofeum Wspólnota (tajny pokój 1 i 2) - Wyjaśniamy jak zdobyć achievement z odnalezienia w świecie gry 2 sekretnych pomieszczeń.

Callisto Protocol: Wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i5-8400 / AMD Ryzen 5 2600
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 1060 / Radeon RX 580
 3. DirectX: wersja 11
 4. Pamięć: 8 GB RAM
 5. Miejsce na dysku: 75 GB
 6. System operacyjny: Windows 10 lub 11 w wersji 64-bitowej

Wersja na PC posiada też zabezpieczenie Denuvo. Więcej informacji jest na stronie: Wymagania sprzętowe.

Callisto Protocol: Długość gry

Ukończenie gry The Callisto Protocol po raz pierwszy powinno Wam zająć kilkanaście godzin. Na czas rozgrywki mogą znacząco wpłynąć dokładna eksploracja okolicy, kolekcjonowanie znajdziek oraz ustawienie najwyższego poziomu trudności.

Więcej informacji jest na stronie: Długość gry.

Callisto Protocol: Spolszczenie, polska wersja językowa

Gra The Callisto Protocol posiada kinową polską wersję językową i język możecie oddzielnie ustawiać dla tekstu, podpisów pod dialogami i dubbingu. Więcej informacji jest na stronie: Polska wersja językowa.

Callisto Protocol: Edycje gry

Grę The Callisto Protocol możecie nabyć w wersji standardowej oraz Deluxe, która dodatkowo zawiera m.in. przepustkę sezonową.

Więcej informacji na temat wersji gry i ich zawartości znajdziecie na stronie: Edycje gry.

Autor Poradnika

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów „prehistorycznych”, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. Oprócz ponad 200 poradników, w swoim dorobku autorskim ma między innymi recenzje, zapowiedzi oraz teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki i taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując – w granicach rozsądku i wolnego czasu – na trofea i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę (szczególnie autorstwa Stephena Kinga) oraz seriale (z klasyki najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej


Informacje o The Callisto Protocol - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 28 listopada 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.