Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Callisto Protocol - poradnik do gry

The Callisto Protocol - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała The Callisto Protocol poradnik, solucja

Ta strona poradnika zawiera zestawienie wszystkich broni z gry Callisto Protocol. Na liście są bronie białe, rękawica GRP oraz różne typy broni palnej. Dowiecie się gdzie znaleźć bronie i jakie są ich działanie oraz zastosowania.

Ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2022

Skorzystanie z informacji z tej strony poradnika pomoże Wam w pozyskaniu 100% broni dostępnych w grze Callisto Protocol. W naszym opisie dowiecie się kiedy zdobywa się kolejne bronie (broń palna, broń biała, GRP), a także w jakich sytuacjach najlepiej sprawdzają się oraz czy można i czy warto je ulepszać.

Nożyk (Shiv)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - otrzymacie ją od Eliasa po dotarciu do jego celi - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - otrzymacie ją od Eliasa po dotarciu do jego celi.

Opis broni: Nożyk ma dwa główne zastosowania w grze - ataki skrytobójcze (musicie zakraść się do przeciwnika od tyłu i działa to tylko na normalnej wielkości potwory) oraz otwieranie przejść (musicie użyć nożyka na interaktywnej skrzynce obok zamkniętych drzwi lub bramy). Nożyka nie ulepsza się w Kuźniach.

Łom (Crowbar)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - Jacob odbierze łom jednemu z więźniów podczas pierwszego starcia wręcz - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - Jacob odbierze łom jednemu z więźniów podczas pierwszego starcia wręcz.

Opis broni: To pierwsza broń biała w grze i używana jest do ataków w zwarciu. Jacob będzie korzystał z łomu tylko do momentu zdobycia pałki elektrycznej.

Pałka elektryczna (Stun Baton)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - Jacob znajdzie pałkę przy zwłokach strażnika w trakcie poszukiwań zbrojowni - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Ognisko epidemii - Jacob znajdzie pałkę przy zwłokach strażnika w trakcie poszukiwań zbrojowni.

Opis broni: Pałka po zabraniu stanie się główną bronią białą bohatera. Można ulepszać ją w Kuźniach i pozwoli to poprawę jej statystyk (obrażenia, szybkość ataków) oraz na odblokowanie nowych typów ataków z użyciem pałki.

Działko Ręczne (Hand Cannon)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Następstwa - na samym początku etapu otrzymacie od Eliasa fragment pistoletu potrzebny do wydrukowania broni w Kuźni - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Następstwa - na samym początku etapu otrzymacie od Eliasa fragment pistoletu potrzebny do wydrukowania broni w Kuźni.

Opis broni: Działko Ręczne to pierwszy rodzaj pistoletu spośród tych dostępnych w grze. Domyślnie broń ta nie zadaje dużych obrażeń, ale możecie za mniej niż 3000 kredytów ulepszyć ją w 100 procentach, dzięki czemu poprawią się jej statystyki i będzie mogła prowadzić silny alternatywny tryb ostrzału.

Rękawica GRP (GRP)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Następstwa - bohater odbierze rękawicę jednemu z martwych strzażników - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Następstwa - bohater odbierze rękawicę jednemu z martwych strzażników.

Opis broni: Rękawica GRP to wszechstronny gadżet i jednym z jej zastosowań jest pomoc w eliminowaniu przeciwników. Możecie używać GRP do chwytania wrogów i rzucania nimi (najlepiej w stronę przepaści i pułapek środowiskowych), a także do chwytania przedmiotów (np. wybuchowych pojemników). Rękawicę można ulepszać, by m.in. zwiększyć jej zapas energii.

Broń Skunk (Skunk Gun)

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Następstwa - jest on w pozornie niedostępnym pomieszczeniu w piwnicy (D3 Basement) - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Następstwa - jest on w pozornie niedostępnym pomieszczeniu w piwnicy (D3 Basement). Sposób dotarcia do niego opisaliśmy w rozdziale Schematy. Po zdobyciu schematu musicie dotrzeć z nim do Kuźni i zapłacić 800 kredytów za wydrukowanie broni Skunk.

Opis broni: Broń Skunk to pierwsza strzelba odblokowywana w grze. Cechuje się ona mniejszą siłą rażenia od strzelby opisanej poniżej. Jeśli nie dążycie do rozwijania wszystkich broni, to lepiej wstrzymajcie się z ulepszeniami do momentu pozyskania lepszej strzelby.

Broń do zamieszek (Riot Gun)

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Zagubiony - Jacob otrzyma tę broń od towarzysza po wygraniu pierwszej bitwy w garażu - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Automatycznie w rozdziale Zagubiony - Jacob otrzyma tę broń od towarzysza po wygraniu pierwszej bitwy w garażu.

Opis broni: Broń do zamieszek to druga i zarazem lepsza odmiana strzelby. Powinniście dążyć do ulepszania jej (obrażenia, pojemność magazynka itp.), zwłaszcza jeśli gracie na najwyższym poziomie trudności i chcecie łatwiej rozprawiać się z bossami.

Pistolet taktyczny (Tactical Pistol)

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Poniżej - jest on w jednym z bocznych pomieszczeń eksplorowanych podczas starć ze ślepymi potworami - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Poniżej - jest on w jednym z bocznych pomieszczeń eksplorowanych podczas starć ze ślepymi potworami. Sposób dotarcia do niego opisaliśmy w rozdziale Schematy. Po zdobyciu schematu musicie dotrzeć z nim do Kuźni i zapłacić 600 kredytów za wydrukowanie pistoletu.

Opis broni: To drugi typ pistoletu spośród tych pojawiających się w grze. Ma on już domyślnie pojemny magazynek, ale niestety cechuje się niską siłą rażenia i może to Wam przeszkadzać w zaliczeniu późniejszych etapów gry. Jeżeli nie chcecie odnajdywać amunicji do pistoletu taktycznego, to nie drukujcie w ogóle tej broni.

Karabin szturmowy (Assault Rifle)

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Kolonia - jest on w toalecie L2 obok sklepu General Store odwiedzanego w trakcie eksploracji Starej Kolonii - Callisto Protocol: Lista wszystkich broni - broń palna, broń biała - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wymagane odnalezienie schematu w rozdziale Kolonia - jest on w toalecie L2 obok sklepu General Store odwiedzanego w trakcie eksploracji Starej Kolonii. Sposób dotarcia do niego opisaliśmy w rozdziale Schematy. Po zdobyciu schematu musicie dotrzeć z nim do Kuźni i zapłacić 1000 kredytów za wydrukowanie karabinu.

Opis broni: Karabin jest jedną z najsilniejszych broni i jego dodatkową zaletą jest możliwość prowadzenia ciągłego ostrzału. Niestety ulepszenia karabinu są bardzo drogie i dotyczy to przede wszystkim 2 ostatnich upgrade'ów z drzewka - każdy z nich kosztuje aż 4500 kredytów. Nie dążcie do ulepszania karabinu w 100% kosztem innych broni.