Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

The Callisto Protocol - poradnik do gry

The Callisto Protocol - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy The Callisto Protocol poradnik, solucja

Nasz poradnik trofeowy do gry Callisto Protocol wyjaśnia jak zdobyć wszystkich 27 trofeów i odblokować platynę. Zamieściliśmy opisy osiągnięć i porady jak spełniać ich wymagania – ułatwi to Wam pozyskanie 100% achievementów Callisto Protocol.

Ostatnia aktualizacja: 5 grudnia 2022

Na tej stronie znajdziecie poradnik trofeowy do Callisto Protocol, w którym szczegółowo omowiliśmy wszystkich 27 trofeów wymaganych do pozyskania platynowego trofeum. Z opisów dowiecie się czego dotyczą poszczególne osiągnięcia i jak je wypełniać. Uzyskacie dzięki temu stan 100% zdobytych trofeów w Callisto Protocol.

To koniec, Jacob! (It's over, Jacob!)

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie trofea.

Rodzaj trofeum: platynowe

Komentarz: Platyna jest do zdobycia wyłącznie w wersjach gry Callisto Protocol na PS4 i PS5.

Czuję się jak w domu (I Do Belong Here)

Sposób odblokowania: Ukończ grę na dowolnym poziomie trudności.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Trofeum nie można przegapić. Zdobędziecie je niezależnie od wybranego poziomu (może to też być Minimalna Ochrona) i dozwolone jest zmienianie stopnia trudności podczas przechodzenia gry.

Uzbrojony po zęby (You Need a Gun)

Sposób odblokowania: W pełni ulepsz jedną broń - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: W pełni ulepsz jedną broń

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Najprościej jest ulepszyć pistolet BI-55, tzn. pierwszą broń palną z gry. Zakupienie w Kuźni jej wszystkich ulepszeń kosztuje łącznie 2800 kredytów.

Jeżeli nie chcecie wydawać kredytów na pistolet, to możecie zgromadzić 2800 kredytów (sprzedawajcie odnajdywany wartościowy loot), zapisać stan gry, rozwinąć broń w 100% w Kuźni i wczytać poprzedniego sejwa.

Samo życie (The Protocol is About Life)

Sposób odblokowania: Ukończ grę na poziomie trudności Maksymalna Ochrona

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Oto kilka porad do grania na poziomie Maksymalna Ochrona:

 1. Kupujcie upgrade'y Strzelby do zamieszek i Karabinu szturmowego. Są to dwie najlepsze bronie w grze i dzięki podniesieniu ich statystyk będziecie mogli łatwiej pokonywać bossów.
 2. Wybierajcie ulepszenia zwiększające zadawane obrażenia. Potwory mają większą żywotność i w rezultacie musicie każdemu z nich odebrać więcej punktów zdrowia.
 3. Najpierw przejdźcie grę na niższym poziomie trudności. Pozwoli to Wam pozbierać w spokoju wszystkie znajdźki i przede wszystkim poznać miejsca walk oraz taktykę walki. Wiedząc o zbliżającej się konfrontacji z bossem możecie np. zacząć oszczędzać amunicję i zdrowie.
 4. Możecie polegać na ułatwieniach gry z menu Ułatwień dostępu. Pozwalają one np. na automatyczne uniki czy automatyczne zaliczanie QTE. Nie zablokuje to możliwości zdobycia osiągnięcia.

Ułatwienia dostępu dostępne w Callisto Protocol dokładniej omówiliśmy w rozdziale Aneks.

Możecie spróbować oszukać grę i zdobyć trofeum dzięki opcji zmiany poziomu trudności - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Możecie spróbować oszukać grę i zdobyć trofeum dzięki opcji zmiany poziomu trudności. Wykonujcie następujące kroki:

 1. Utwórzcie manualny zapis po pokonaniu finałowego bossa na normalnym lub niskim poziomie trudności. Chodzi tu o miejsce z powyższego obrazka (rozpoczęcie sceny ucieczki).
 2. Dokończcie kampanię i po wyświetleniu napisów końcowych wyłączcie grę.
 3. Uruchomcie ponownie grę i wczytajcie utworzony wcześniej manualny zapis.
Powyższą metodę opisaliśmy na podstawie wersji 1 - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry
 1. Spauzujcie grę. W zakładce Rozgrywka (Gameplay) zmieńcie poziom trudności na Maksymalna ochrona (powyższy obrazek).
 2. Dokończcie finałowy etap. Trofeum powinno się odblokować po wszystkich cut-scenkach, w momencie wyświetlenia napisów końcowych.

Powyższą metodę opisaliśmy na podstawie wersji 1.004 gry (PS5). Nie jest wykluczone, że exploit może zostać załatany w kolejnych wersjach i pozostanie jedynie opcja zdobycia trofeum w "legalny" sposób.

Kolekcjoner (Grim Reaper)

Sposób odblokowania: Zbierz i odczytaj wszystkie implanty - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zbierz i odczytaj wszystkie implanty.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Osiągnięcie to dotyczy zebrania wszystkich 43 znajdziek - znajdują się wśród nich implanty z opisu trofeum ORAZ także nagrania audio. Oto lista etapów z sekretami:

 1. Rozdział Ładunek - 1 sekret do odnalezienia
 2. Rozdział Ognisko epidemii - 3 sekrety do odnalezienia
 3. Rozdział Następstwa - 8 sekretów do odnalezienia
 4. Rozdział Kopuła mieszkalna - 7 sekretów do odnalezienia
 5. Rozdział Zagubiony - 8 sekretów do odnalezienia
 6. Rozdział Poniżej - 5 sekretów do odnalezienia
 7. Rozdział Kolonia - 7 sekretów do odnalezienia
 8. Rozdział Wieża - 4 sekrety do odnalezienia

Uwaga - Nie możecie powracać do pominiętych sekretów. Gra może zablokować za Wami drzwi po przejściu do kolejnej sekcji etapu i nie ma też opcji powtarzania rozdziałów (Chapter Select). Wszystkie znajdźki musicie zbierać na bieżąco.

Wspólnota (The Commonality)

Sposób odblokowania: Odkryj tajemnicę Kallipolis.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika trofeowego: Trofeum Wspólnota - tajny pokój 1 i 2. Musicie dotrzeć do 2 znajdziek w ramach tego samego przejścia gry.

Łapiesz? (Get a Grip)

Sposób odblokowania: Złap dwudziestu pięciu przeciwników za pomocą rękawicy GRP - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Złap dwudziestu pięciu przeciwników za pomocą rękawicy GRP.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum powinniście łatwo zdobyć podczas normalnego przechodzenia gry. Używajcie jak najczęściej GRP do chwytania potworów (jeśli pozwala na to poziom energii rękawicy).

Terminator (Terminated)

Sposób odblokowania: Pozbądź się robota strażniczego.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Wymagania do pozbycia się robota dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Jak zniszczyć robota strażniczego - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Komentarz: Wymagania do pozbycia się robota dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Jak zniszczyć robota strażniczego?.

Trofeum łatwo możecie zdobyć np. pod koniec rozdziału Następstwa kiedy to pojawi się wybór pomiędzy zniszczeniem robota i przekradnięciem się obok niego. Roboty spotkacie też w kilku miejscach w dalszej części gry.

Co dwie głowy... (Two Heads Are Better Than One)

Sposób odblokowania: Pozbądź się Dwugłowego - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Pozbądź się Dwugłowego.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Trofeum to dotyczy pierwszej spośród czterech walk z Dwugłowym, do której dochodzi na platformie transportowej w rozdziale Poniżej.

Taktykę walki z Dwugłowymi dokładniej omówiliśmy w rodziale FAQ poradnika: Jak pokonać bossa Dwugłowy?.

Zręczny jak cyrkowiec (In Striking Distance)

Sposób odblokowania: Zabij przeciwnika kombinacją ataków rękawicą GRP i bronią do walki wręcz.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Pierwsza okazja do zdobycia osiągnięcia pojawia się od razu po zdobyciu GRP w rozdziale Następstwa - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Komentarz: Pierwsza okazja do zdobycia osiągnięcia pojawia się od razu po zdobyciu GRP w rozdziale Następstwa. Po tym jak zaatakuje Was przeciwnik:

 1. osłabcie potwora atakami bronią palną - chodzi o to żeby stracił trochę punktów zdrowia, ale nie pozwólcie żeby zbyt wcześnie zginął;
 2. złapcie potwora z pomocą GRP i ciśnijcie nim o ścianę;
 3. podbiegnijcie do potwora i wykonajcie ataki bronią białą.

Jeżeli potwór nie zginie, to powtórzcie powyższy schemat (użycie GRP i uderzenia bronią białą).

Blokada papieru (Paper Jams)

Sposób odblokowania: Wydrukuj broń po raz pierwszy.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum nie można przegapić. Materiały do wydrukowania pierwszej broni (pistolet BI-55) otrzymacie w rozdziale Następstwa.

Przekucie (Reforged)

Sposób odblokowania: Wydrukuj ulepszenie broni.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum bardzo trudno przegapić, bo praktycznie nie można przejść gry bez ulepszania sprzętu. Wybierzcie dowolną broń w Kuźni (białą lub palną) i zapłaćcie kredytami za pierwsze ulepszenie.

Berek! (Giving Back)

Sposób odblokowania: Dźgnij pięciu ślepych przeciwników w plecy - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Dźgnij pięciu ślepych przeciwników w plecy.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum łatwo możecie zdobyć w rozdziale Poniżej, w którym zaczną pojawiać się ślepe potwory reagujące na dźwięki.

Zakradajcie się do potworów od tyłu po to żeby wykonać atak skrytobójczy - dźgnięcie w plecy nożykiem. Napotkacie znacznie więcej niewidomych kreatur niż 5 wymaganych do trofeum, tak więc nie przejmujcie się jeśli część z nich pokonacie w inny sposób.

Sława to jednak piękna rzecz (Mugshot)

Sposób odblokowania: Zrób zdjęcie w trybie fotograficznym - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zrób zdjęcie w trybie fotograficznym.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Tryb fotograficzny możecie aktywować z menu pauzy w dowolnym momencie rozgrywki. Po jego załadowaniu wciśnijcie R2/RT, by zrobić (dowolne) zdjęcie.

Motylem jestem (Float Like a Butterfly)

Sposób odblokowania: Wykonaj perfekcyjny unik pięć razy - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wykonaj perfekcyjny unik pięć razy.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Nie musicie wykonać pięciu perfekcyjnych uników pod rząd, tylko łącznie 5 tego typu ruchów.

Perfekcyjny unik zaliczany jest wtedy, gdy wychylicie gałkę w bok tuż przed tym jak dosięgnie Was wrogi atak. Poprawną akcję rozpoznacie po załączeniu się niewielkiego spowolnienia czasu. Gałkę musicie wychylać jedynie na krótką chwilę w lewo lub w prawo. Nie może to być wychylenie gałki na dłużej, bo wtedy perfekcyjny unik nie zostanie wykonany.

To tylko zadrapanie (Flesh Wound)

Sposób odblokowania: Użyj broni do walki wręcz lub dystansowej, aby oderwać oba ramiona przeciwnika - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Użyj broni do walki wręcz lub dystansowej, aby oderwać oba ramiona przeciwnika.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum powinniście łatwo zdobyć podczas normalnego przechodzenia gry - w naszym przypadku odblokowało się już podczas pierwszego pojedynku wręcz z potworem. Atakowany potwór musi stracić obie górne kończyny w wyniku Waszych ataków (przykład na obrazku).

Natura mściwą jest (Chew 'Em Up)

Sposób odblokowania: Zabij o przeszkodę dziesięciu przeciwników - Callisto Protocol: Trofea / Osiągnięcia - lista wszystkich, poradnik trofeowy - The Callisto Protocol - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zabij o przeszkodę dziesięciu przeciwników.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Trofeum powinniście łatwo zdobyć podczas normalnego przechodzenia gry.

Dobre miejsce do powalczenia o osiągnięcie to duża bitwa z potworami z etapu Następstwa. W okolicy będzie mnóstwo pracujących maszyn. Chwytajcie wrogów GRP i ciskajcie nimi w stronę aktywnych pułapek. Możecie kilka razy zrestartować bitwę i gra będzie zaliczała kolejne zabójstwa z udziałem przeszkód (Hazards).

Alternatywnie możecie np. łapać wrogów rękawicą i rzucać nimi w kolce pojawiające się w wielu z odwiedzanych lokacji.

Niebezpieczne warunki pracy (Workplace Hazard)

Sposób odblokowania: Zabij przeciwnika, rzucając nim o przeszkodę przy pomocy rękawicy GRP.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Osiągnięcie to jest zdobycia w tym samym miejscu, co opisane powyżej trofeum Natura mściwą jest. Rzućcie z pomocą GRP przeciwnikiem w pracującą maszynę.

Wejście po angielsku (The Outer Way)

Sposób odblokowania: Odnajdź jednostkę Outer Way.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Ciężkie czasy (Desperate Times)

Sposób odblokowania: Zdobądź nożyk od Eliasa.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Zgodnie z planem (If the SHU fits...)

Sposób odblokowania: Aktywuj jednostkę SHU.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Bez wioseł (Without a Paddle)

Sposób odblokowania: Przetrwaj zjazd rurą.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Strefa śmierci (Crash Site)

Sposób odblokowania: Wróć do rozbitego statku.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

To chyba nie muzeum lotnictwa... (In the Pipe, Five by Five)

Sposób odblokowania: Dotrzyj na pokład lotniczy w hangarze.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Niech się stanie światłość (Power Up)

Sposób odblokowania: Przywróć zasilanie w starym obiekcie.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Co czai się w mroku (What Lies Beneath)

Sposób odblokowania: Znajdź źródło.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.

Historia lubi się powtarzać (Full Circle)

Sposób odblokowania: Zostań wtrącony do tej samej celi.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów zdobywanych automatycznie w trakcie przechodzenia gry. Nie możecie go przegapić.