Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera opis zdobywania sztab. Dzięki nim można ulepszać posiadane przedmioty, aby zwiększać ich statystyki i dawać im nowe właściwości.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla dowiesz się jak pozyskiwać sztaby. Informujemy ponadto jak zwiększać z użyciem sztab jakość posiadanych przedmiotów, dzięki czemu mogą zyskiwać nowe właściwości.

Jak zdobywać sztaby?

Sztaby możesz przede wszystkim odnajdywać dzięki eksploracji świata gry - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Sztaby możesz przede wszystkim odnajdywać dzięki eksploracji świata gry. Mogą one ukrywać się za żółtymi punktami pojawiającymi się na mapie, czyli tymi symbolizującymi bogactwa. Po tym jak zbliżysz się do żółtej kropki może ona zmienić się na ikonę sztaby.

Sztaby-znajdźki składowane są w dużych skrzyniach lub mogą być w inwentarzu jakiegoś przeciwnika - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Sztaby-znajdźki składowane są w dużych skrzyniach lub mogą być w inwentarzu jakiegoś przeciwnika. Pomóż sobie Wzrokiem Odyna lub krukiem do zlokalizowania skrzyni / wroga.

Ważną informacją jest to, że początkowo będziesz odnajdywał wyłącznie sztaby węgla, czyli te najbardziej pospolite - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Ważną informacją jest to, że początkowo będziesz odnajdywał wyłącznie sztaby węgla, czyli te "najbardziej pospolite". Powodem takiego stanu rzeczy jest zapewne to, że autorzy gry nie chcieli żeby zbyt wcześniej możliwe było maksymalne ulepszenie przedmiotów z inwentarza. Zbieraj mimo wszystko jak najwięcej sztab węgla, gdyż każda z nich może się później przydać.

Sztaby niklu i wolframu zaczniesz odnajdywać otwierając duże skrzynie w regionach z wyższym rekomendowanym poziomem mocy Eivora.

Alternatywnymi sposobami pozyskiwania sztabek są także - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Alternatywnymi sposobami pozyskiwania sztabek są także:

  1. Przystępowanie do wyzwań łowieckich - stają się dostępne po zbudowaniu chatki łowieckiej w osadzie i dotyczą dostarczania trofeów po zabitych zwierzętach.
  2. Przystępowanie do wyzwań wędkarskich - stają się dostępne po zbudowaniu chatki wędkarza w osadzie i dotyczą dostarczania złowionych konkretnych gatunków ryb.
Sztaby możesz również kupować u handlarzy - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Sztaby możesz również kupować u handlarzy. Początkowo w ich ofercie będą znajdowały się wyłącznie sztaby węgla. Sztaby niklu i wolframu pojawią się na liście przedmiotów oferowanych przez handlarzy w późniejszych regionach, tzn. tych z wyższym rekomendowanym poziomem Mocy.

Jak zużywać sztaby?

Ze wszystkimi sztabami musisz powracać do kowala Gunnara - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Ze wszystkimi sztabami musisz powracać do kowala Gunnara. Początkowo będzie on przebywał w wiosce Fornburg w Norwegii, ale później wyruszy wraz z bohaterem i innymi Wikingami do Anglii. Otrzymasz główne zadanie dotyczące zbudowania siedziby kowala w Kruczej Przystani.

Sztaby używane są do zwiększania poziomu jakości przedmiotów - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Sztaby używane są do zwiększania poziomu jakości przedmiotów:

  1. Sztaby węgla - przedmiot solidnej jakości ulepszany jest do wybornej jakości
  2. Sztaba niklu - przedmiot wybornej jakości ulepszany jest do wyśmienitej jakości
  3. Sztaba wolframu - przedmiot wyśmienitej jakości ulepszany jest do najwyższej mitycznej jakości

W zależności od przedmiotu każdy upgrade może kosztować od 1 do kilku sztab.

Podnoszenie jakości przedmiotów wiąże się z trzema rodzajami premii - Assassins Creed Valhalla: Jak zdobywać sztaby? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Podnoszenie jakości przedmiotów wiąże się z trzema rodzajami premii:

  1. Zwiększa się liczba dozwolonych ulepszeń przedmiotu. Jest to symbolizowane poprzez prostokąty widoczne pod statystykami przedmiotu - w przykładzie z obrazka podniesienie jakości toporka może zwiększyć liczbę ulepszeń z 2 do 4. Każde ulepszenie opłaca się materiałami do craftingu i podnosi ono statystyki przedmiotu.
  2. Pojawiają się sloty na runy. Po umieszczeniu runy w slocie mogą zwiększyć się jego statystyki lub może zyskać jakąś nową cechę.
  3. Zmienia się nieznacznie wygląd przedmiotu.