Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Crafting Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla opisaliśmy dokładnie mechanikę crafingu. Dzięki temu dowiecie się jak: zbierać materiały, ulepszać statystyki i zwiększać jakość przedmiotów oraz czy można tworzyć samodzielnie bronie, uzbrojenie i amunicję.

Ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2022

Crafting w Assassin's Creed Valhalla jest bardzo ważną częścią rozgrywki. W grze zdobywasz stosunkowo mało nowego uzbrojenia - musisz więc zadbać o stałe ulepszanie broni i pancerza, aby Twoja postać stawała się silniejsza. Niniejsza strona poradnika opisuje wszystkie elementy craftingu. Dowiesz się tu, jak zwiększać ulepszać statystyki przedmiotów i jak zwiększać ich jakość. Podpowiadamy również, jak zdobywać materiały do craftingu i czy w grze da się tworzyć nowe przedmioty.

Jak ulepszać statystyki przedmiotu?

Ulepszanie uzbrojenia odbywa się w ekwipunku i sprawia, że ulepszona broń zadaje więcej obrażeń, a ulepszony pancerz zwiększa swoje funkcje obronne - Assassins Creed Valhalla: Crafting - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Ulepszanie uzbrojenia odbywa się w ekwipunku i sprawia, że ulepszona broń zadaje więcej obrażeń, a ulepszony pancerz zwiększa swoje funkcje obronne. Wystarczy, że najedziesz kursorem na dany element ekwipunku, a następnie wybierzesz opcję Rozwiń (Upgrade). Ulepszanie nie jest darmowe - musisz posiadać odpowiednie materiały do craftingu.

Z kolei liczba ulepszeń jest ograniczona poprzez jakość przedmiotu. Po najechaniu na dany element, ujrzysz niewielkie prostokąty - to one oznaczają ile razy możesz zwiększyć statystyki przedmiotu. Aby uzyskać większą ilość prostokątów (i tym samym odblokować możliwość kolejnego zwiększanie statystyk) w danym przedmiocie, musisz zwiększyć jego jakość.

Możesz ulepszać nie tylko bronie i elementy pancerza. Masz też możliwość zwiększania maksymalnej liczby przechowywanego prowiantu oraz strzał poprzez ulepszanie Prowiantu (Rations) i Kołczanu (Quiver).

Jak zwiększyć jakość przedmiotu?

Kolejnym krokiem w ulepszaniu uzbrojenia jest zwiększanie jego jakości - Assassins Creed Valhalla: Crafting - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Kolejnym krokiem w ulepszaniu uzbrojenia jest zwiększanie jego jakości. W tym celu musisz udać się do kowala (znajdziesz go w osadzie). Następnie wybierz dany element uzbrojenia i skorzystaj z opcji Zwiększ jakość (Enhance Quality) - do tej czynności również potrzebujesz materiałów do craftingu. Zwiększanie jakości przedmiotu nie sprawia, że jego statystyki zostają ulepszone. Zamiast tego, odblokowuje kolejne prostokąty umożliwiające zwiększenie statystyk i zapewnia nowe miejsca na runy. Oprócz tego, zwiększanie jakości uzbrojenia nieco zmienia wygląd danego przedmiotu.

CZYM SĄ I JAK DZIAŁAJĄ RUNY?

Runy zapewniające dodatkowe bonusy zostały szczegółowo opisane na osobnej stronie naszego poradnika: Runy - jak zakładać?

Poziom jakości danego przedmiotu wpływa na maksymalną liczbę ulepszeń i prezentuje się w poniższy sposób:

  1. Solidna jakość - maksymalnie 2 ulepszenia
  2. Wyborna jakość - maksymalnie 4 ulepszenia
  3. Wyśmienita jakość - maksymalnie 7 ulepszeń
  4. Mityczna jakość - maksymalnie 10 ulepszeń

Jak zdobywać materiały do craftingu?

Jak wspomniano wcześniej, każde ulepszanie przedmiotu i zwiększanie jakości wiąże się z koniecznością posiadania materiałów do craftingu - Assassins Creed Valhalla: Crafting - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Jak wspomniano wcześniej, każde ulepszanie przedmiotu i zwiększanie jakości wiąże się z koniecznością posiadania materiałów do craftingu. Wszystkie sposoby ich zdobywania opisaliśmy na osobnej stronie poradnika: Materiały do craftingu - jak pozyskiwać? Poniżej znajdziesz również skrót informacji:

  1. Skórę zdobędziesz poprzez zabijanie zwierząt i przeszukiwanie ich.
  2. Rudę żelaza pozyskasz dzięki niszczeniu obsydianowych kamieni znalezionych w świecie gry.
  3. Sztaby węgla, niklu i wolframu zazwyczaj znajdziesz w miejscach oznaczonych na mapie żółtymi sztabami.
  4. Warto też dodać, że większość materiałów do craftingu możesz kupować u handlarzy.

Czy da się tworzyć nowe przedmioty?

Niestety, w Assassins Creed Valhalla nie ma możliwości tworzenia całkowicie nowych przedmiotów - Assassins Creed Valhalla: Crafting - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Niestety, w Assassin's Creed Valhalla nie ma możliwości tworzenia całkowicie nowych przedmiotów. Musisz więc skupić się na ulepszaniu statystyk i zwiększaniu jakości uzbrojenia - to drugie sprawia, że broń czy pancerz zmieniają swój wygląd.