Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak pokonać wroga z dużymi tarczami? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera garść wskazówek dotyczących przeciwników z dużymi tarczami. Z takimi wrogami połączone jest osiągnięcie Przekombinowany 2 (Overdesign 2).

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Walka z przeciwnikami uzbrojonymi w tarcze może sprawiać problemy. Na niniejszej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla znajdziesz kilka wskazówek ułatwiających walkę z tego typu wrogami.

Jak pokonać wrogów z tarczami?

Walkę z trudnym wrogiem wyposażonym w tarczę warto podzielić na kilka różnych sytuacji - Assassins Creed Valhalla: Jak pokonać wroga z dużymi tarczami? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Walkę z trudnym wrogiem wyposażonym w tarczę warto podzielić na kilka różnych sytuacji:

  1. Jeśli masz możliwość cichego zaatakowania od tyłu - spróbuj to zrobić. W tym celu potrzebne będzie Ci ukryte ostrze, które zdobędziesz w jednej z początkowych misji głównych. Jeśli nie zostaniesz zauważany, masz szansę zabić wroga zanim zacznie on korzystać z tarczy. Zanim przystąpisz do próby cichego zabójstwa, przeskanuj pobliski teren przy pomocy kruka. To pozwoli Ci określić pozycje pozostałych wrogów, a tym samym przygotować dalszy plan walki. Jeśli w pobliżu znajduje się wysoka trawa - warto z niej skorzystać, aby niepostrzeżenie dotrzeć zza plecy przeciwnika.
  2. Dobrym sposobem jest również skorzystanie z łuku. Przede wszystkim skup się na celowaniu w pomarańczowe punkty na przeciwniku (czyli jego słabych punktach). Zabijanie przy pomocy łuku warto połączyć z cichymi zabójstwami opisanymi powyżej.
  3. Jeśli już dojdzie do bezpośrednio starcia, warto korzystać z następującej zasady. Poczekaj aż wróg z dużą tarczą wykona atak, zablokuj go, a następnie szybko wyprowadź swój cios. W ten sposób powinieneś zdążyć trafić przeciwnika zanim znowu zasłoni się tarczą.
W bezpośredniej walce warto również pamiętać o stosowaniu uników - Assassins Creed Valhalla: Jak pokonać wroga z dużymi tarczami? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

W bezpośredniej walce warto również pamiętać o stosowaniu uników. Chodzi nie tylko o uniknięcie ciosu przeciwnika, ale też próbę dostania się za plecy wroga. Uniki pozwalają na szybkie pokonanie niewielkiego dystansu - dzięki temu masz szansę przedostać się za plecy przeciwnika z tarczą i wyprowadzić atak. Najlepiej jest więc łączyć metodę parowania ataków z metodą uników i zadawania ciosów w plecy.

Chcesz zdobyć więcej informacji i wskazówek dotyczących zabijania wrogów w Assassin's Creed Valhalla? Zajrzyj na osobną stronę naszego poradnika - Walka.