Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Niektóry obiekty w grze Assassin's Creed Valhalla trzeba podpalać, np. aby przejść dalej bądź po to, aby wykonać daną część misji. Można to zrobić na kilka sposobów. Każdy z nich opisany został na tej stronie poradnika.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Ta strona poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla zawiera wyjaśnienia jak podpalać obiekty z otoczenia - dachy chat, skrzynie czy wysoko rosnącą trawę. Dodatkowo podpowiadamy czy i jak można podpalać przeciwników.

Podpalanie rzeczy z otoczenia przez większość gry jest całkowicie opcjonalne, aczkolwiek zdarzają się wyjątki od tej reguły - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Podpalanie rzeczy z otoczenia przez większość gry jest całkowicie opcjonalne, aczkolwiek zdarzają się wyjątki od tej reguły. Przypadkowo w trakcie zaliczania questu możesz otrzymać cel misji dotyczący podpalania chatek w ramach plądrowania wioski wraz z innymi Wikingami.

Zdecydowanie najłatwiejszy sposób na doprowadzenie do powstania pożaru to wybranie pochodni z inwentarza - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Zdecydowanie najłatwiejszy sposób na doprowadzenie do powstania pożaru to wybranie pochodni z inwentarza. Eivor zawsze ma przy sobie pochodnię i nawet po wykonaniu rzutu pochodnią można wyjąć z inwentarza "kolejną". W momencie wybrania pochodni jest ona ponadto od razu zapalona.

Inny dobry sposób to skorzystanie z płonących strzał - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Inny dobry sposób to skorzystanie z płonących strzał. Standardową strzałę możesz "zamienić" na strzałę ogniową zbliżając się wraz z łukiem do dowolnego źródła ognia, np. do ogniska czy umieszczonej na stojaku pochodni. Po tym jak strzała zostanie podpalona możesz ją bezproblemowo wystrzelić.

1 - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
Gra pozwala również na pozyskiwanie ognistych/wybuchowych strzał bez konieczności szukania źródeł ognia - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Gra pozwala również na pozyskiwanie ognistych/wybuchowych strzał bez konieczności szukania źródeł ognia. Możesz:

  1. Korzystać ze zdolności Uderzenie ogniowe (Ranged Fire Strike). Jest ona nagrodą za dostarczenie Hythamowi z osady dwóch zestawów medalionów, czyli przedmiotów pozyskiwanych w formie trofeów za pokonywanie członków Zakonu Starożytnych.
  2. Korzystać ze zdolności Pułapka z zapalającym pyłem (Incendiary Powder Trap). Tom wiedzy jest m.in. w Walden w Grantebridgescire. Zdolność pozwala na wypuszczanie wybuchających strzał, a więc oprócz podpalania okolicy mogą one m.in. niszczyć barykady.
Oprócz podpalania obiektów z otoczenia możesz też podpalać przeciwników, dzięki czemu zaczną stopniowo tracić punkty zdrowia - Assassins Creed Valhalla: Jak podpalać obiekty? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Oprócz podpalania obiektów z otoczenia możesz też podpalać przeciwników, dzięki czemu zaczną stopniowo tracić punkty zdrowia. Ogień może też z łatwością przenosić się na innych blisko stojących wrogów.

Jeśli to Eivor zostanie podpalony, to zacznij wykonywać przewroty. 1-2 przewrotki powinny wystarczyć do ugaszenia płomieni i zatrzymania procesu utraty hp.