Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Assassin's Creed Valhalla - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Assassin's Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? Assassin's Creed Valhalla poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Assassin's Creed Valhalla zawiera najważniejsze informacje o ukrytym ostrzu. Z niej dowiecie się jak zdobyć ostrze assassynów oraz jak przeprowadzać skrytobójstwa.

Ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2022

Na tej stronie poradnika do gry Assassin's Creed Valhalla odpowiadamy na pytania jak zdobyć ukryte ostrze asasynów oraz jak odblokować ciche egzekucje. Są to ważne kwestie pod kątem skradania się i eliminowania przeciwników atakami z zaskoczenia.

Dla przypomnienia ukryte ostrze to ikoniczna broń asasynów, z wykorzystaniem której są w stanie wyprowadzać ataki z zaskoczenia i eliminować swoje cele bez alarmowania okolicy - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Dla przypomnienia ukryte ostrze to ikoniczna broń asasynów, z wykorzystaniem której są w stanie wyprowadzać ataki z zaskoczenia i eliminować swoje cele bez alarmowania okolicy. Eivor nie dysponuje ukrytym ostrzem od samego początku gry i jest to łatwe do zrozumienia, gdyż nie miał wcześniej żadnych kontaktów z asasynami.

Sytuacja zmienia się w jednym z początkowych głównych questów gry (The Prodigal Prince) - dotyczącym powrotu Sigurda w rodzinne strony. Zaprzyjaźniemu wikingowi będzie towarzyszyło dwóch asasynów - Basim i Hytham.

Asasyni w AC Valhalla zrzeszeni są w ramach ugrupowania o nazwie Ukryci (The Hidden Ones). Byli oni przodkami zakonu asasynów znanego z gier Assassin's Creed rozgrywających się w późniejszych epokach.

1 - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry
Basim i Hytham zostaną zaproszeni na wieczerzę powitalną dla Sigurda - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Basim i Hytham zostaną zaproszeni na wieczerzę powitalną dla Sigurda. Po zakończonej wieczerzy Eivor otrzyma prezent - ukryte ostrze.

Gra pozwala ci od razu przetestować wykorzystywanie ukrytego ostrza - najpierw będziesz mógł spróbować różnych rodzajów cichych egzekucji na kukłach, a następnie wykorzystać ukryte ostrze do rozprawienia się z przeciwnikami, którzy zakradli się w pobliże rodzinnej wioski Eivora - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Gra pozwala ci od razu "przetestować" wykorzystywanie ukrytego ostrza - najpierw będziesz mógł spróbować różnych rodzajów cichych egzekucji na kukłach, a następnie wykorzystać ukryte ostrze do rozprawienia się z przeciwnikami, którzy zakradli się w pobliże rodzinnej wioski Eivora.

Dodatkowa uwaga - ukryte ostrze nie gwarantuje w grze Assassins Creed Valhalla natychmiastowych cichych zabójstw - Assassins Creed Valhalla: Jak odblokować ukryte ostrze? - Assassins Creed Valhalla - poradnik do gry

Dodatkowa uwaga - ukryte ostrze nie gwarantuje w grze Assassin's Creed Valhalla natychmiastowych cichych zabójstw. Cel ataku może ujść z życiem jeśli:

  1. Moc przeciwnika znacząco przewyższa moc Eivora (ikona czaszki).
  2. Próbujesz zabić elitarnego przeciwnika.

Rozwiązaniem drugiego z wymienionych problemów jest zakupienie umiejętności Advanced Assassination, która pozwala na rozegranie sekwencji QTE mającej na celu zamordowanie wysoko postawionego celu. Mechanizm ten dokładniej opisaliśmy w rozdziale Skradanie się.