Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Wszyscy watażkowie (przywódcy) frakcji w Total War Three Kingdoms Total War Three Kingdoms poradnik, porady

W tym rozdziale poradnika do gry Total War Three Kingdoms przeczytasz charakterystykę wszystkich dostępnych w grze watażków (przywódców frakcji). Są nimi: Cao Cao, Liu Bei, Sun Jian, Gongsun Zan, Yuan Shao, Yuan Shu, Kong, Rong, Liu Biao, Ma Teng, Zhang Yan, Zheng Jiang, He Yi, Gong Du i Huang Shao.

Wzorem innych części serii, Total War Three Kingdoms pozwala graczom wybrać spośród kilku dostępnych frakcji, różniących się zarówno pod względem jednostek i budowli, jak i ogólnym stylem rozgrywki, lecz także oddaje do dyspozycji kilkunastu przywódców, którzy wprowadzają dodatkowe zmiany w gameplayu. W tym rozdziale znajdziesz spis wszystkich dostępnych w grze przywódców, wraz z ich cechami charakterystycznymi.

Cao Cao - Genialny strateg

Okno wyboru Cao Cao. - Wszyscy watażkowie (przywódcy) frakcji w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Okno wyboru Cao Cao.

Cao Cao to pierwszy w kolejności przywódca Koalicji klasy Dowódca, jest to też przywódcą rekomendowanym na początek rozgrywki, z uwagi na ułatwiony start. Cechą charakterystyczną Cao Cao jest Wiarygodność. Jest to unikalny zasób, który w głównej mierze reprezentuje szacunek innych frakcji do Koalicji kierowanej przez Cao Cao, w czasie rozgrywki wykorzystać można go do manipulowania i wpływania na działania innych podczas dyplomacji. Dzięki niemu można, na przykład, wywołać konflikt militarny między dwoma frakcjami (wojna zastępcza). Z mechaniki tej korzystać można w oknie Dyplomacji. Zasób ten jest ograniczona i odnawia się po pewnym czasie. Rekomendowany styl gry tym przywódcą to manipulacja dyplomatyczna, do której wykorzystać należy wspomnianą Wiarygodność.

Unikalne jednostki dla Cao Cao to dwa oddziały jazdy uderzeniowej, Konnica Tygrysów i Lampartów i Ciężka Konnica Tygrysów i Lampartów, normalnie dostępne od 3 i 6 poziomu doświadczenia dowódcy. Oddziały te dają w początkowych turach olbrzymią przewagę i świetnie współgrają z Cao Cao, który posiada premie zmniejszające koszty utrzymania jazdy i zwiększające ilość zasobów wojskowych, a spora część jego zdolności pozwala jeszcze bardziej wzmocnić konnicę. Podczas rozgrywki przy pomocy Cao Cao, gracz będzie miał dostęp do dwóch unikalnych budowli, Garnizonowych upraw i Poboru tuntiańskiego.

Liu Bei - Cnotliwy idealista

Okno selekcji Liu Bei. - Wszyscy watażkowie (przywódcy) frakcji w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Okno selekcji Liu Bei.

Liu Bei to drugi z sześciu dostępnych dla Koalicji przywódców klasy Dowódca. Jego cechą charakterystyczną jest Jedność, unikalny dla niego zasób. Zwiększanie poziomu jedności sprawi, iż królestwo gracza szybciej zdobywać będzie prestiż, będzie można obsadzać więcej stanowisk administratorów, a przy odpowiednio dużym poziomie frakcja otrzyma potężną premię do dochodu ze wszystkich źródeł. Dodatkowo, dzięki Jedności, Liu Bei jest w stanie przejąć kontrolę nad terytorium Imperium Han bez konieczności podboju militarnego. Odpowiednio wykorzystana, Jedność daje olbrzymią przewagę na mapie świata.

Unikalne jednostki dla Liu Bei to Łucznicy Yi i Strzelcy Yi, jednostki strzeleckie dostępne normalnie od 3 i 6 poziomu doświadczenia dowódcy. Oba te oddziały świetnie radzą sobie w roli strzelców, są też skuteczne w walce wręcz z piechotą wroga, nie mają więc największej wady tego typu oddziałów. Podczas rozgrywki gracz będzie miał dostęp do unikalnego budynku Pobór podatków Shu-Han, zwiększającego dochód z chłopstwa i możliwości przystępowania do konfederacji z innymi frakcjami już od początku rozgrywki. Sam Liu Bei, podobnie jak Cao Cao, świetnie sprawdza się w roli dowódcy na polu walki, wspierając swoje oddziały, a na starcie kampanii daję frakcji premię +4 punktów do porządku publicznego i -50% kosztów utrzymania piechoty milicji.

Sun Jian - Tygrys z Jiangdong

Okno wyboru Sun Jian. - Wszyscy watażkowie (przywódcy) frakcji w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Okno wyboru Sun Jian.

Sun Jian to kolejny przywódca Koalicji o klasie Strażnik. Jego cechą charakterystyczną jest Heroizm, unikalny zasób, który daje premie do zadowolenia, a także zmniejsza koszt rekrutacji jednostek i ich późniejszego utrzymania. Heroizm rośnie, gdy gracz traci mniej żołnierzy podczas starcia niż wróg i gdy przywódcy frakcji wygrywają pojedynki. Wysoki poziom heroizmu pozwala graczowi korzystającemu z Sun Jiana na utrzymywanie dużej ilości armii i szybką ekspansję militarną.

Unikalne jednostki dla Sun Jiana to Najemni Łucznicy, Najemna Piechota i Najemna Jazda, dzięki czemu gracz od początku rozgrywki ma dostęp do bardzo zróżnicowanego wojska. Podczas rozgrywki Sun Jianem, gracz będzie mógł wznieść unikalny budynek Posterunek Najemników, który zwiększa przychody z handlu i przyspiesza uzupełnianie rannych oddziałów. Sam Sun Jian, z uwagi na swoją klasę Strażnika, świetnie sprawdza się w obronie i blokowaniu wrogich generałów - sam nie zadaje zbyt wygórowanych obrażeń, jednak jest bardzo wytrzymały - oferuje także zwiększenie zasięgu ruchu na mapie kampanii i premię do morale podczas ataku.

Gongsun Zan - Żelazny generał

Okno wyboru Gongsun Zan. - Wszyscy watażkowie (przywódcy) frakcji w Total War Three Kingdoms - Total War Three Kingdoms - poradnik do gry
Okno wyboru Gongsun Zan.

Gongsun Zan to przywódca klasy Awangarda. Jest to klasyczny przywódca o militarnych korzeniach, który co prawda nie posiada swojego unikalnego zasobu do wykorzystania na mapie militarnej, jednak nadrabia ten brak innymi cechami. Podczas rozgrywki tym przywódcą, gracz nie będzie miał dostępu do typowych stanowisk administratorów, które zastąpione zostały posadami militarnymi, które obsadzone mogą być przez innych generałów, dając rozmaite premie.

Unikalne jednostki dla Gongsun Zana to Łupieżcy Białych Koni i Jeźdźcy Białych Koni, potężne oddziały łuczników konnych, które dają przewagę na polu walki podczas pierwszych tur kampanii. Budynkiem unikalnym dla Gonsun Zana jest Rząd wojskowy, zwiększający dochody ze wszystkich źródeł i dający premię do porządku publicznego. Na polu walki świetnie przebija się przez jednostki wroga, jest jednak mniej skuteczny w walce z generałami. Cechami unikalnymi na mapie kampanii jest wzmocnienie pancerza jazdy uderzeniowej i zwiększenie o 50% zasięgu posiłków armii - odległości, z jakiej jedna armia kontrolowana przez gracza będzie w stanie wspomóc drugą. Jest to jedna z najlepszych premii w całej grze, świetnie wspomagająca obronę.

Zostało jeszcze 67% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie