Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Gdzie trzech się bije tam miliard korzysta. Poradnik do Total War Three Kingdoms stanowi kompendium wiedzy na temat tej złożonej gry strategicznej. Z naszej publikacji dowiecie się, jak rozpocząć rozgrywkę, jak rozwijać swoje państwo i dbać o stan skarbca, oraz wygrywać bitwy i wojny.

Poradnik do gry Total War: Three Kingdoms to rozbudowane kompendium wiedzy, zawierające wyjaśnienie wszystkich jej elementów i składowych rozgrywki. Tekst otwierają porady na start i opis podstawowych mechanizmów rozgrywki, gdzie umieszczone zostały najważniejsze informacje pomocne w rozpoczęciu przygody z najnowsza odsłoną serii Total War. Znajdują się tutaj, między innymi, rozdziały opisujące mechanizm porządku publicznego i korupcji, dyplomacji i handlu, różnice pomiędzy trybami Opowieści i Archiwami czy sposoby na utrzymanie wydajnej i sprawnie funkcjonującej gospodarki. Co więcej, w poradniku zawarto szczegółowy opis wszystkich dostępnych w grze frakcji, wraz z ich cechami szczególnymi i różnicami względem innych, a także dostępnych dla nich przywódców. W poradniku nie zabrakło także porad dotyczących sprawnego poruszania się po mapie, prowadzenia bitew i oblężeń, dbania o stan wojska czy unikalnych, wprowadzonych do serii za sprawą Three Kingdoms mechanik, takich jak system Guanxi.

W tekście znalazł się także rozbudowany dział FAQ, zawierający odpowiedzi na najtrudniejsze pytania i rozwiązania problemów, które pojawić mogą się podczas przygody z produkcją - sposoby uzupełniania strat w armii, metody radzenia sobie z porządkiem publicznym i korupcją, sposoby odblokowywania nowych zdolności dla generałów czy radzenia sobie z konkretnymi typami przeciwników. Nie zabrakło tutaj także porad dotyczących samej rozgrywki – walki z konkretnymi frakcjami, sposobów na szybkie pozyskiwanie doświadczenia czy rozbudowę zajętych terenów czy sprawną rekrutację wojsk. Standardowo, poradnik zamyka sekcja Aneks, w której znalazły się rozdziały opisujące wymagania sprzętowe, sterowanie i dogłębnie wyjaśnione osiągnięcia, wraz ze sposobem na ich odblokowanie.

Total War: Three Kingdoms to najnowsza, dwunasta już główna odsłona popularnego cyklu strategii, która zabiera graczy do starożytnych Chin, do czasów, gdy Państwo Środka podzielone było na trzy rywalizujące ze sobą królestwa. Najnowsza odsłona cyklu stawia większy nacisk na aspekty fabularne, nadając działaniom gracza i frakcjom kierowanym przez sztuczną inteligencję głębi. Pod względem mechaniki Three Kigndoms rozwija aspekty znane z poprzednich odsłon, dzieląc cała rozgrywkę na dwa etapy, rozgrywające się na mapie świata, w systemie turowym i w bitwy toczone w czasie rzeczywistym. Najnowsza odsłona serii Total War wprowadza kilka nowych mechanik, między innymi system Guanxi czy możliwość dostosowania stopnia realistyczności rozgrywki – Archiwa przypominające starsze odsłony cyklu, gdzie generałowie stanowili wsparcie dla wojsk i i Opowieści, gdzie ci sami generałowie to potężne jednostki, dysponujące nadludzkimi zdolnościami, zdolne eliminować całe oddziały, co zostało już przedstawione w obu częściach Total War: Warhammer. Gracze bawić mogą się w trybie kampanii, pojedynczych potyczek, jak w trybie wieloosobowym. Najnowsza odsłona serii napędzana jest silnikiem zdolnym generować piękną, bardzo atrakcyjną i pełną detali szatę graficzną, a zabawę umila klimatyczna muzyka, doskonale oddająca atmosferę starożytnych Chin.

Porady na start

Przed rozpoczęciem rozgrywki zalecamy zapoznanie się z przedstawionymi poniżej poradami na start – wyjaśniają one najtrudniejsze aspekty rozgrywki i przydadzą się tak początkującym, jak i bardziej zaawansowanym graczom.

 1. Rozplanuj rozwój swojego królestwa.
 2. Dbaj o stan skarbca i poziom żywności.
 3. Dbaj o porządek publiczny. Staraj się kontrolować całe komanderie.
 4. Zabezpieczaj podbite tereny, szczególnie te znajdujące się na granicy z wrogą frakcją.
 5. Dbaj o regularnie zwiększanie produkcji żywności.
 6. Zastanów się dwa razy, zanim rozpoczniesz działania wojenne wobec innej frakcji.
 7. Nie walcz z kilkoma frakcjami na raz.
 8. Walcz na jednym froncie.
 9. Nie twórz zbyt szybko zbyt licznej armii.
 10. Pozwól Twoim oddziałom na uzupełnienie strat.
 11. Rozważ zmniejszenie armii, jeśli nie stać cię na jej utrzymanie.
 12. Nie wysyłaj generała czy przywódcy do walki w pojedynkę.
 13. Pilnuj morale swoich oddziałów.
 14. Nie przemęczaj jednostek.
 15. Poznaj typy jednostek.
 16. Flankuj wrogie oddziały i pilnuj własnych.
 17. Chroń wrażliwe oddziały.
 18. Zbadaj pole walki przed rozpoczęciem bitwy.

Podstawy rozgrywki

Tutaj znajdują się rozdziały opisujące podstawowe i bardziej zaawansowane mechanizmy rządzące rozgrywką. Znajdziesz tutaj, między innymi, wyjaśnienie mechaniki porządku publicznego i korupcji, pozyskiwania i wpływu żywności na gospodarkę, różnice między trybami Opowieści i Archiwami, a także interfejs rozgrywki.

Dostępne frakcje

W tej sekcji poradnika znajdziesz rozdziały szczegółowo opisujące występujące w grze frakcje, wraz z ich cechami charakterystycznymi, różnicami względem innych frakcji, a także dostępnymi dla nich przywódcami i powiązanymi z nimi unikalnymi mechanikami.

Wojsko

W tej części poradnika znajdziesz rozdziały opisujące wszystkie zagadnienia związane bezpośrednio z wojskiem – od szkolenia, poprzez utrzymywanie, aż po uzupełnianie. Nie zabrakło tutaj informacji o typach żołnierzy, a także sposobach pozyskiwania przez nich doświadczenia na polu walki.

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

Dział najczęściej zadawanych pytań (FAQ), w którym znajdują się odpowiedzi na wszelkie pytania, które pojawić mogą się podczas obcowania z najnowszą serią Total War. To tutaj dowiesz się, między innymi, jak uzupełniać straty w armii, jak szybko zwiększać ilość gotówki w skarbcu czy poziom porządku publicznego czy zwiększyć ilość możliwych do zrekrutowania jednostek.

Aneks

Część zamykająca poradnik, w której znalazły się rozdziały opisujące sterowanie, wymagania sprzętowe, a także przedstawiające spis wszystkich osiągnięć, wraz ze sposobami na ich odblokowanie.

Informacje o Total War Three Kingdoms - poradnik do gry

Autor : Jakub Bugielski

Ostatnia aktualizacja : 22 maja 2019

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-06-24 - 399877Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-06-24 - 399876Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-06-24 - 399875Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-06-24 - 399874Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-05-17 - 397157Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-05-17 - 397156Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-05-17 - 397155Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-05-17 - 397154Total War: Three Kingdoms - screen - 2019-05-17 - 397153

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
24.05.2019 10:59
bluesme
36
Pretorianin

Żałoba...
dwa dni po premierze,
tydzień od kiedy streamerzy i serwisy dostały swoje kopie,
tydzień po pierwszym miejscu w sprzedaży na Steam,
...a na gryonline.pl 4 zdania poradnika.

Żadnej recenzji, żadnego przedpremierowego OCH!ACH jak w przypadku premier z Origin czy UBIsoftu... za to o GoT było, o smartfonach i innych pierdołach co niemiara...
no cóż, widać mam inne zainteresowania niż redakcja i pora mi zmienić portal.

post wyedytowany przez bluesme 2019-05-24 10:59:55
24.05.2019 13:44
odpowiedz
1 odpowiedź
Executioner
25
Konsul

Większą żałobą jest fakt, że żadna z recenzji nie podaje jak płynnie działa gra. Jak wiadomo optymalizacja jest jedną z największych problemów serii TW. IGN tylko wspomniał że gra działa "bardzo płynnie". I tyle. Nigdzie nie ma informacji ile klatek na sekundę osiąga gra w bitwach. Dla jednych "płynnie" to 30 fps a dla innych to 90fps. Ciekawy jestem czy GOL chociaż wysili się nad tematem optymalizacji.

24.05.2019 14:35
Jeyhard
Jeyhard
26
Pretorianin

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to w poradniku jest podany sprzęt, na którym robiony jest poradnik. Raczej niska półka, zważywszy na to, że wszystko jest już leciwe, a gra na 1080p, high/ultra działa na mapie w 40-50 fpsach, w walce nie spadło nigdy poniżej 35-40. Gdybym zszedł z kilkoma mniej widocznymi detalami niżej, to pewnie spokojnie utrzymałoby 60 klatek. Oczywiście jak ktoś odleci mocno w multi i zwiększy liczebność armii, to pewnie to trochę spadnie.

Porównując do np. Warhammera 1, to optymalizacja jest tutaj znacznie lepsza.

post wyedytowany przez Jeyhard 2019-05-24 14:36:15
24.05.2019 17:46
e_rickson
2
odpowiedz
4 odpowiedzi
e_rickson
14
Chorąży

GRYOnline.plRedakcja

@bluesme

W wypadku produkcji takiej jak Total War: Three Kingdoms redakcja postawiła na jakość, a nie szybkość publikowania treści związanych z grą. Autor poradnika dysponuje obecnie taką, a nie inną ilością czasu - niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie przeskoczyć, gwarantując przy tym zbliżoną jakość treści. W chwili pisania tego komentarza, poradnik składał się z blisko 45.000 znaków ze spacjami, śmiem więc twierdzić, że to trochę więcej niż 4 zdania, zaś jeszcze w ten weekend publikacja powiększy się o znaczą ilość nowych stron.

Co się zaś tyczy recenzji, to jej autor również uznał, że gra ta zasługuje na dogłębniejsze zapoznanie przed wystawieniem ostatecznej oceny. Tekst ten ukaże się na naszym portalu już w najbliższy poniedziałek.

17.06.2019 21:44
zonkvelerror
0
Junior

No to trochę o tej jakości... czy autor poradnika uważa swoje "dzieło" za skończone? Pytam, bo odnoszę wrażenie, że poradnik zawiera mniej więcej 40% tego, co powinno się w nim znaleźć. Jest jakaś szansa na uzupełnienie? Jestem w stanie zrozumieć brak czasu, przepracowanie, ogólną niechęć, zmęczenie, problemy życiowe, rodzinne, zawodowe etc. Ale nie jestem w stanie zrozumieć bylejakości i robienia czegokolwiek "na odwal się". W takim wypadku lepiej nie robić nic. Dlatego gorąca prośba do autora, żeby się odrobinę bardziej przyłożył.

19.06.2019 11:53
e_rickson
e_rickson
14
Chorąży

GRYOnline.plRedakcja

@zonkvelerror

Gdyby to zależało od samego autora, to poradnik pewnie byłoby o wiele, wiele większy i bogatszy. A to, że nie zawiera on wszystkich informacji, jakie teoretycznie mogłoby się w nim znaleźć, nie uprawnia do mówienia o "bylejakości" czy też robieniu "na odwal się". Bo ja przepraszam bardzo, ale które Twoim zdaniem zawarte w nim treści nimby zasługują na taką opinię? Natomiast jeżeli potrzebujesz kogokolwiek "obwinić", że ta konkretna publikacja przyjęła taką, a nie inną formę, to adresatem takiego sformułowania będę ja, ponieważ sam podjąłem taką, a nie inną decyzję. I zapewniam Cię, że zależało to od wielu czynników.

post wyedytowany przez e_rickson 2019-06-19 11:54:52
25.06.2019 12:42
zonkvelerror
0
Junior

@e_rickson

Zatem nie uzyskałem odpowiedzi, szkoda. Odrobina prowokacji i od razu larum. A wystarczyło napisać, że brak czasu, że inne obowiązki i byłoby po temacie. Nie zmienia to faktu, że w mojej opinii poradnik jest zbyt płytki i skierowany głównie do osób, które nigdy nie grały w żadnego total war'a. Moje oczekiwania były trochę większe, ale nie ma problemu. Co do formy, to się nie czepiam, mi przyjęta forma odpowiada. Pozdrawiam redakcję.

25.06.2019 14:31
Czarny Wilk
Czarny Wilk
76
Bo jestem czarny

GRYOnline.plTeam

To sugeruję na przyszłość nie prowokować, nawet odrobinę, a po prostu uprzejmie zadawać pytania, wtedy też zwiększysz szansę że nie zostaniesz potraktowany jak typowy prowokator jakich tu wiele ;)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze