Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

A Plague Tale Innocence: Najczęściej zadawane pytania A Plague Tale poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika znajdziecie mini FAQ do gry A Plague Tale Innocence. Są to odpowiedzi na różne drobne pytania powiązane z grą. Oprócz tego znajdziecie krótką informacją jakie są realia historyczne i najważniejsze założenia gameplayowe gry Plague Tale.

A Plague Tale Innocence w pigułce

A Plague Tale: Innocence to przygodowa gra akcji z widokiem TPP, zawierająca elementy skradanki. Za produkcję odpowiada studio Asobo Studio.

Cała akcja ma miejsce w 1349 roku we Francji. Jest to okres, w którym na terenie tego państwa szaleje epidemia Dżumy - roznoszonej przez szczury choroby, która zabiła ok. 30% ówczesnej populacji Europy. W tych czasach przyszło, żyć dwójce głównych bohaterów gry - osieroconemu rodzeństwu - Amicii i Hugowi. Będą oni musieli przetrwać, uciekając przed zarazą, wygłodniałymi szczurami oraz ścigającą ich inkwizycją.

W tracie rozgrywki masz kontrolę jedynie nad Amicią. Hugo pozostaje kontrolowany przez sztuczną inteligencję, która może wykonywać twoje polecenia. W grze duży nacisk położony został na element skradankowe. Amicia nie posiada żadnego uzbrojenia poza procą, która jest nieskuteczna przy walce z opancerzonymi przeciwnikami. Dlatego często jedynym rozwiązaniem jest właśnie poruszanie się w ukryciu. Oprócz tego dużą rolę odgrywa także światło. Jest ono jedynym ratunkiem, przed chordami, wygłodniałych szczurów, które zjedzą wszystko na swojej drodze.

Dodatkowe herby - jak odblokować?

Herby w A Plague Tale Innocence to inaczej zestawy elementów ubioru wykorzystywanych przez Amicii i Hugo - A Plague Tale Innocence: Najczęściej zadawane pytania - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Herby w A Plague Tale Innocence to inaczej zestawy elementów ubioru wykorzystywanych przez Amicii i Hugo. Nie wpływają one w żaden sposób na umiejętności bohaterów ani przebieg rozgrywki.

Domyślnie dostępny jest tylko jeden zestaw strojów. Inne herby są do zakupienia w formie DLC Coat of Arms. Dodaje ono trzy nowe alternatywne zestawy strojów.

Ukończenie gry - ile czasu może zająć?

Produkcja podzielona jest na 17 rozdziałów, których ukończenie wymaga poświęcenia ok. 12-15 godzin - temat ten dokładniej omówiliśmy na stronie Długość gry.

Różne zakończenia - czy są dostępne?

Nie. Gra jest liniowa i nie liczy się to jak grałeś. Zawsze dostaniesz to samo zakończenie.

A Plague Tale Requiem - czy wymagana jest znajomość pierwszej części?

Na rok 2022 zaplanowana została premiera drugiej części Plague Tale, zatytułowana A Plague Tale Requiem. Znajomość A Plague Tale Innocence jest bardzo wskazana przed zagraniem w sequel. Dzieje się tak dlatego, że wydarzenia z A Plague Tale Requiem są bezpośrednią kontynuacją tych z Innocence. Powracają ci sami główni bohaterowie (Amicia i Hugo) i fabułę można potraktować jako kolejne rozdziały tej samej opowieści.

Dodatkową zachętą do zagrania w Plague Tale Innocence przed rozpoczęciem przygody w Plague Tale Requiem jest to, że pierwsza część nie jest bardzo długą grą. Możliwe jest więcej poznanie całej jej fabuły bez inwestowania ogromnej ilości czasu w ukończenie "jedynki".

Multiplayer i co-op - czy są dostępne?

Nie, A Plague Tale Innocence to produkcja stworzona w całości dla pojedynczego gracza. Przez większość czasu Amicii towarzyszy jej brat Hugo, przy czym kontrolę nad nim sprawuje sztuczna inteligencja. Gra pozwala w dalszej części fabuły przełączyć się na chwilę na Hugo, ale Amicia staje się wtedy dla odmiany nieinteraktywną postacią. Kampania w grze jest w 100% singleplayer i nie oferuje ona żadnych dodatkowych trybów rozgrywki.