Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

A Plague Tale Innocence: Skradanie A Plague Tale poradnik, solucja

Jedną z podstawowych mechanik rozgrywki w Plague Tale Innocence jest unikanie przeciwników. Chociaż nie jesteś w stanie przejść całej gry opierając się tylko na tej mechanice, to ułatwi ci ona przejście niektórych etapów. Poniższy rozdział zawiera wszystkie informacje związane ze skradaniem się.

Generowanie dźwięków i reakcje przeciwników na hałas

W czasie poruszania się, będziesz generował hałas. Im szybciej się poruszasz tym głośniejsze są twoje ruchy. Jeśli poruszasz się za głośno, zwrócisz uwagę przeciwników. Jest to odzwierciedlone za pomocą specjalnego wskaźnika. Pojawia się on nad osobą, którą zainteresujesz. Jeśli pojawi się czerwona obwódka, to znaczy, że zacznie on poruszać się w twoją stronę. W momencie, gdy całość zapełni się na czerwono, to zostaniesz wykryty i rozpocznie się walka.

W przypadku bezpośredniego kontaktu z przeciwnikami najbezpieczniej jest postać w pozycji przykucniętej - A Plague Tale Innocence: Skradanie - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

W przypadku bezpośredniego kontaktu z przeciwnikami najbezpieczniej jest postać w pozycji przykucniętej. Nie jest to najszybsza forma poruszania, ale pozwala na bezgłośne ruchy i wykorzystywanie osłon.

W toku rozgrywki możesz dokonać ulepszenia, które sprawi, że będziesz poruszać się ciszej. Wówczas będziesz mógł częściej poruszać się standardowym krokiem.

Chowanie się za osłonami

Unikanie spojrzeń przeciwników odgrywa ogromną rolę. Często patrolują oni okolicę lub ich wzrok jest skierowany w stronę, z której akurat nadchodzisz. Dlatego musisz wykorzystywać elementy otoczenia, by nie rzucać się w oczy. Za osłonę w grze może robić praktycznie wszystko. Od wozów, przez płoty, na wysokiej trawie kończąc. Ważne jest jedynie, aby odgraniczało cię od wroga. Aby skorzystać z osłony wystarczy, że za nią przykucniesz.

W przypadku Hugo za osłony mogą robić nawet stoły. - A Plague Tale Innocence: Skradanie - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry
W przypadku Hugo za osłony mogą robić nawet stoły.

Odwracanie uwagi przeciwników

W czasie przygody niejednokrotnie zdarza się, że przeciwnicy stoją w pozycji, która uniemożliwia przejście dalej. W takich momentach, będziesz musiał odwrócić jego uwagę. Do tego celu będziesz musiał wykorzystać okoliczne elementy otoczenia. Możesz rzucić kamieniem w metalowy przedmiot lub podpalić palenisko.

Drugą metodą dywersji jest rzut naczyniem. Daje ono większą kontrolę, nad tym, gdzie uda się przeciwnik. Ta forma odwrócenia uwagi pozwala określić miejsce upadku przedmiotu. O tym, który strażnik się zainteresuje danym rzutem dowiesz się przy planowaniu jego trajektorii. Przy miejscu lądowania pojawi się strzałka, która pokazuje kierunek, z którego przybędzie strażnik.

1 - A Plague Tale Innocence: Skradanie - A Plague Tale Innocence - poradnik do gry