Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Więcej światła! Poradnik do gry A Plague Tale Innocence stanowi zbiór wiedzy na temat tej klimatycznej przygodówki skradankowej. Dowiecie się tutaj, jak uniknąć wykrycia i co zorobić, jeśli do niego dojdzie oraz jak unikać szczurów. Zawarliśmy również dokładną solucję.

Ostatnia aktualizacja: 1 lipca 2021

Szczury nadchodzą! Poniższy poradnik do A Plague Tale Innocence stanowi kompletny zbiór informacji niezbędnych do ukończenia gry, zrozumienia jej najważniejszych założeń oraz odkrycia jej wszystkich sekretów.

Najważniejszym rozdziałem poradnika jest szczegółowy opis przejścia wszystkich 17 rozdziałów wchodzących w skład kampanii dla pojedynczego gracza. W omówieniach poszczególnych etapów znalazły się informacje na temat rozwiązywania zagadek środowiskowych, poprawnej eksploracji map czy radzenia sobie z przeciwnikami. Solucja zawiera również wskazówki jak pokonywać bossów napotykanych w wybranych rozdziałach, w tym także finałowego bossa.

Innym większym rozdziałem poradnika jest ten poświęcony sekretom i znajdźkom. Zawiera on szczegółowe instrukcje jak zdobyć 100% osobliwości, kwiatów do herbarium Hugo oraz prezentów dla kompanów.

Oprócz dwóch nadrzędnych rozdziałów przygotowaliśmy też kilka mniejszych. Na stronach przewodnika po grze znalazły się m.in. informacje na temat skradania się, unikania szczurów czy ulepszania ekwipunku w celu ułatwiania sobie dalszej gry. W rozdziale FAQ znalazły się odpowiedzi m.in. na pytania dotyczące korzystania z pomocy towarzyszy, zdobywania surowców do craftingu, czy występowania wątków nadprzyrodzonych.

Całość uzupełnia aneks, w którym znalazły się m.in. poradnik trofeowy z dokładnymi opisami wszystkich osiągnięć wymaganych do platyny, a także strony na temat długości gry, sterowania i wymagań sprzętowych PC.

A Plague Tale Innocence: Szybkie porady na start

 1. Skradanie się jest podstawą przetrwania. Amicia jest w stanie pozbywać się niektórych przeciwników, ale jest to ryzykowne, nie zawsze dostępne i powiązane z koniecznością posiadania odpowiednich przedmiotów do rzucania. Przez większość czasu unikanie wykrycia to najlepszy sposób przechodzenia przez lokacje.
 2. Regularne ulepszanie ekwipunku jest bardzo wskazane. Może ono pozwalać m.in. na przenoszenie większej liczby przedmiotów i korzystanie z potężniejszych gadżetów. Wszystko to ułatwia prowadzenie rozgrywki.
 3. Warto zbadać od razu każdą nową lokację. Po tym jak Amicia przejdzie dalej gra może zablokować dostęp do poprzednich obszarów i jedynym sposobem na ich ponowne odwiedzenie może stać się zrestartowanie całego rozdziału.
 4. Hugo nie powinien pozostawać zbyt długo bez opieki. Przez większość czasu chłopczyk będzie pozostawał w pobliżu głównej bohaterki, ale są sytuacje, w których jakąś czynność trzeba wykonać solo. Należy powrócić w takich sytuacjach do Hugo zanim zacznie panikować i potencjalnie zaalarmuje okolicę.
 5. Źródła światła do uniwersalne rozwiązanie problemu szczurów, przy czym różne z odwiedzanych lokacji rozświetla się na różne sposoby, np. chodząc z pochodnią czy doprowadzając do powstawania pożarów i zapalania nieruchomych źródeł światła.

Więcej wskazówek i podpowiedzi do gry Plague Tale Innocence zamieściliśmy na osobnej stronie Porady na start.

A Plague Tale Innocence: Opis przejścia gry

Kampania w Plague Tale Innocence składa się z 17 rozdziałów - niektóre są dłuższe, inne krótsze lub pełniące rolę przerywnika. Każdy z etapów gry opisaliśmy na osobnej stronie solucji.

 1. Rozdział 1 - Dziedzictwo rodu de Rune
 2. Rozdział 2 - Nieznajomi
 3. Rozdział 3 - Odwet
 4. Rozdział 4 - Uczeń
 5. Rozdział 5 - Czas kruków
 6. Rozdział 6 - Wybrakowany towar
 7. Rozdział 7 - Droga przed nami
 8. Rozdział 8 - Nasz dom
 9. Rozdział 9 - W cieniu zamkowych murów
 10. Rozdział 10 - Ścieżka wśród róż
 11. Rozdział 11 - Żyjemy
 12. Rozdział 12 - Okruchy przeszłości
 13. Rozdział 13 - Pokuta
 14. Rozdział 14 - Więzy krwi
 15. Rozdział 15 - Ku pamięci
 16. Rozdział 16 - Koronacja
 17. Rozdział 17 - Epilog

A Plague Tale Innocence: Sekrety i znajdźki

Sekrety w grze Plague Tale Innocence dzielą się na 3 główne kategorie - osobliwości, kwiaty do herbarium i prezenty. Znajdźki z poszczególnych grup opisane zostały na osobnych stronach poradnika.

 1. Osobliwości (Curiosities) - jest ich do odnalezienia 26
 2. Herbarium Hugo - jest ich do odnalezienia 13
 3. Prezenty dla kompanów - jest ich do odnalezienia 11

A Plague Tale Innocence: Przewodnik po grze

W poradniku znajduje się kilka stron powiązanych z wybranymi istotnymi mechanikami gry. Może to być wiedza przydatna w pozostawaniu przy życiu i sprawniejszym zaliczaniu kolejnych etapów.

 1. Skradanie się
 2. Wykrycie - jak się zachować?
 3. Szczury - jak unikać?
 4. Ulepszanie ekwipunku

A Plague Tale Innocence: FAQ

W poradniku do Plague Tale Innocence dostępne są strony poruszające kilka specyficznych tematów będących odpowiedziami na często zadawane pytania.

 1. Towarzysze - mogą pomagać?
 2. Surowce do craftingu - gdzie szukać?
 3. Rycerz z rozdziału 2 - jak pokonać?
 4. Młyn z rozdziału 7 - jak przejść?
 5. Chateau z rozdziału 7 - jak zabić szczury?
 6. Wielki Inkwizytor - jak pokonać?
 7. Straszne momenty - czy są w grze?
 8. Wątki nadprzyrodzone - czy są w grze?
 9. Powtarzanie rozdziałów - czy jest?

A Plague Tale Innocence: Długość gry

A Plague Tale Innocence jest liniową produkcją, która pozwala jedynie w ograniczonym zakresie badać odwiedzane lokacje. Nie ma w niej żadnych ważnych wyborów i dostępne jest tylko jedno zakończenie. Przejście gry może zająć od około 10 do kilkunastu godzin i jest to w dużej mierze uzależnione od ilości czasu przeznaczonego na kolekcjonowanie sekretów i znajdziek, a także na pozyskiwanie składników do craftingu.

Więcej informacji o przewidywanym czasie rozgrywki w Plague Tale Innocence znajduje się na osobnej stronie Długość gry.

A Plague Tale Innocence: Trofea i platyna

W naszym poradniku znalazło się kilka dużych stron poświęconych tematyce zdobywania trofeów i osiągnięć. Nasz poradnik trofeowy informuje jak trudną platynę posiada Plague Tale i jak odblokować wszystkie osiągnięcia.

 1. Lista trofeów Plague Tale
 2. Trofeum A głodnych nakarmić
 3. Trofeum Rozdział dóbr
 4. Trofeum Pomocnik kapitana

A Plague Tale Innocence: Wymagania sprzętowe PC

 1. System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-2120 3.3 GHz, AMD FX-4100 X4 3.6 GHz
 3. Karta graficzna: GeForce GTX 660 z 2 GB VRAM, Radeon HD 7870 z 2 GB VRAM
 4. Pamięć RAM: 8 GB
 5. Miejsce na dysku: 50 GB

Więcej informacji m.in. na temat zalecanych wymagań gry Plague Tale Innocence oraz jej opcji graficznych znajduje się na stronie Wymagania sprzętowe.

A Plague Tale Innocence na PS5 i Xbox Series X

Gra Plague Tale Innocence w lipcu 2021 roku otrzymała łatkę dla konsol nowej generacji (next-gen patch), tzn. dla PS5, Xbox Series X i Xbox Series S. Aktualizacja ta umożliwia granie w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę.

Więcej informacji o nowych wydaniach Plague Tale zamieściliśmy na osobnej stronie Gra na PS5, Xbox Series X i Switch.

A Plague Tale Innocence: Polska wersja językowa

Plague Tale Innocence ma do zaoferowania kinową polską wersję językową, tzn. na język polski przetłumaczone zostały jedynie napisy. Interesującym pomysłem może być celowe granie z francuskim dubbingiem po to żeby lepiej odwzorować klimat dawnej Francji prezentowanej w grze.

Więcej informacji o wszystkich dostępnych wersjach językowych gry Plague Tale Innocence znajduje się na stronie Polska wersja językowa.

Informacje o A Plague Tale Innocence - poradnik do gry

Autor : Agnieszka Adamus

Ostatnia aktualizacja : 14 maja 2019

Poradnik zawiera : strony: 45, ilustracje: 328 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w A Plague Tale Innocence - poradnik do gry