Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Kotlina Mroźnego Grzbietu - DLC | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Kotlina Mroźnego Grzbietu (Frostback Basin) - Informacje wstępne | Kotlina Mroźnego Grzbietu - DLC | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Kotlina Mroźnego Grzbietu (Frostback Basin)

Kotlina Mroźnego Grzbietu (Frostback Basin) to lokacja udostępniana przez rozszerzenie do gry Szczęki Hakkona (Jaws of Hakkons). Jest to średnio-duży obszar wybrzeżny na którym znajdziesz w większości znane ci rośliny i minerały oraz potwory. Lokacja zawiera niewiele ukrytych wpisów do kodeksu i skrzyń, lecz skarby te nieliczne często mają bardzo wysoką wartość, znajdziesz tu także dużo legendarnych broni i zbroi, dlatego warto wcześnie odwiedzić tą lokację, by ruszać w dalszą podróż z najlepszym wyposażeniem. W lokacji możesz spędzić sporo godzin, gdyż mimo nie największego rozmiaru, posiada sporo zadań pobocznych.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: gdy zainstalujesz dodatek Szczęki Hakkona (Jaws of Hakkons), w dowolnym momencie gry (posiadając Podniebną Twierdzę (Skyhold)) uaktywni się zadanie "Szczęki Hakkona" i uzyskasz dostęp do operacji Zbadaj Kotlinę Broźnego Grzbietu (Investigate Frosback Basin). Po wykonaniu tej operacji możesz śmiało ruszać do lokacji.

Sugerowany poziom doświadczenia: najlepiej jeśli posiadasz poziom około 25, poradzisz sobie również na poziomie 20. W lokacji łatwo zdobyć sporo doświadczenia, zadania są bardzo wysoko nagradzane w punktach doświadczenia, dlatego jeśli pominiesz zadania, z którymi wstępnie sobie nie możesz poradzić, niebawem będą już dla ciebie niewielkim wyzwaniem.

Ważne informacje:

  1. W lokacji znajdziesz astraria i okularia. Z obojgiem elementów związane są dwie jaskinie zawierające cenne legendarne przedmioty. Jeśli posiadasz już odpowiednią ilość odłamków (12), możesz od razu ruszać na północ, by otworzyć drzwi tajemnej komnaty.
  2. Na pewno podczas wędrówek zobaczysz w kilku miejscach na mapie rozstawione latarnie zaświatła. Inaczej niż w pozostałych lokacjach tu nie służą do odczytywania run. Dzięki nim możesz zebrać zielone złoża minerału zwanego Kwarcem Zasłony, z kategorii 4. W sumie możesz zebrać go w ilości kilkudziesięciu sztuk, co pozwoli ci na utworzenie naprawdę dobrego ekwipunku za pomocą craftingu.
  3. Zanim rozpoczniesz jedno z końcowych zadań: Kres Ameridana (Ameridan's End), upewnij się, że zakończyłeś wszystkie zadania w lokacji i że raczej nie będziesz tu powracał, szczególnie aby "zwiedzać". Po tym zadaniu nad całym obszarem zapadnie ciemność rozjaśniana jedynie zorzą polarną, przez co zwiedzanie lokacji staje się mniej przyjemne i nieco uciążliwie, gdyż światło jest raczej znikome i jest to w większości wędrówka w ciemnościach.