Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry

XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Grupa uderzeniowa | Drużyna i klasy w XCOM Enemy Unknown XCOM: Enemy Unknown poradnik

Grupa uderzeniowa

Czym byłby XCOM gdyby nie dziesiątki żołnierzy, którzy wstępują do organizacji aby walczyć z najeźdźcą? Jak zostało to już wcześniej wspomniane, gracz ma pełną kontrolę nad komandosami zarówno podczas misji taktycznych jak i w części strategicznej, poprzez menu koszar. Warto jednak zapoznać się bliżej z dostępnymi dla nas siłami i dowiedzieć się, ile możemy wycisnąć z naszych podopiecznych.

Dream team tuż przed wyruszeniem na misję. - Grupa uderzeniowa | Drużyna i klasy w XCOM Enemy Unknown - XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry
Dream team tuż przed wyruszeniem na misję.

Nasza drużyna składa się z maksymalnie czterech, a po wykupieniu ulepszeń maksymalnie sześciu postaci: w jej skład mogą wchodzić zarówno bezklasowi rekruci, jak również żołnierze o jednej z czterech dostępnych specjalizacji oraz łazik S.H.I.V. - wyprodukowana specjalnie na zlecenie XCOM samobieżna platforma bojowa. W miarę postępów w eliminowaniu obcych, każdy komandos będzie zyskiwał kolejne poziomy doświadczenia zwane tutaj promotion (awansem). Rekruci, którzy przeżyją chrzest bojowy i zostaną awansowani do stopnia Squaddie odblokują swoją specjalizację - niestety jest ona losowa, stąd nie zawsze dostaniemy klasę, którą aktualnie potrzebujemy. Jest jednak kilka sposobów aby temu zaradzić: możemy zrekrutować większą ilość komandosów i wysyłać ich na proste misje, aby zdobyli awans - metoda ta jest jednak bardzo czasochłonna. O wiele wygodniejsze jest wybudowanie Officer Training School a następnie odblokować bonus New Guy - dzięki temu, każdy żołnierz otrzyma darmowy awans na stopień Squaddie a tym samym odblokuje się jego specjalizacja. Ostatnia metoda polega na wybieraniu odpowiednich lokacji z listy Alien Abduction bądź wypełnianiu misji zlecanych przez radę - często w ramach wynagrodzenia otrzymamy doskonale wyszkolonego komandosa określonej klasy.

Maj. Zoe White oczekuje na awans. - Grupa uderzeniowa | Drużyna i klasy w XCOM Enemy Unknown - XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry
Maj. Zoe White oczekuje na awans.

Odblokowanie specjalizacji do dopiero pierwszy stopień rozwoju naszych żołnierzy. Następne awanse pozwolą nam na uzyskanie dostępu do różnego rodzaju zdolności specjalnych, które nie tylko pozwolą wybrać odpowiadający nam styl walki lecz również umożliwia nam starcia z coraz to silniejszymi przeciwnikami. W grze istnieją cztery klasy postaci: Assault, Heavy, Sniper oraz Support.