Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry

XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Globus - rodzaje misji | Baza w XCOM Enemy Unknown XCOM: Enemy Unknown poradnik

Globus - rodzaje misji

Oprócz misji polegających na zestrzeliwaniu UFO i zbieraniu wraku istnieje cała gama innych wydarzeń losowych, którym musimy stawić czoła:

  • UFO Crash Site - wspomniane powyżej zabezpieczenie wraku zestrzelonego pojazdu. Musimy zabić bądź złapać wszystkich obcych znajdujących się w okolicy UFO. Uszkadzając elementy znajdujące się wewnątrz statku zyskamy mniej komponentów po bitwie.
  • UFO Landing Site - podobnie jak w powyższym przypadku zabezpieczamy teren lądowania UFO. Tym razem statek jest cały, stąd opłaca się podejść z rezerwą do używania materiałów wybuchowych, aby zebrać jak najwięcej komponentów.
  • Alien Abduction - najczęściej spotykany typ misji w grze, polegający na zastrzeleniu/złapaniu wszystkich kosmitów (pierwsze wydarzenie w grze to właśnie Alien Abduction). Jako, że nie ma tu cywilów ani ekwipunku, o który powinniśmy zadbać, wszystkie chwyty są dozwolone.
  • Alien Terror Attack - misja pojawiająca się mniej-więcej raz na miesiąc. Obcy atakują miasto, a naszym celem jest ocalenie jak największej liczby ludzi. Możemy tego dokonać na dwa sposoby: albo eliminując wszystkich kosmitów, albo podbiegając do każdego cywila z osobna - po ustawieniu komandosa na sąsiednim polu, zostanie on automatycznie ewakuowany.
  • Extraction - jedna z misji zlecanych przez radę. Polega ona na dotarciu do celu a następnie ubezpieczaniu jego odwrotu do Skyrangera. W misji tego typu obcy często uzyskują dodatkowe posiłki, pojawiające się w losowych miejscach na mapie.
  • Rescue - misja zlecana przez radę. Zadania stawiane przed nami są identyczne jak w Extraction - musimy dotrzeć do VIPa i umożliwić mu ucieczkę. Ponownie obcy mogą uzyskać dodatkowe posiłki podczas misji.
  • Bomb Disposal - kolejny typ misji zlecany przez radę. Tym razem zespół uderzeniowy musi rozbroić bombę, którą kontrolują kosmici. W tym celu trzeba w ciągu kilku tur, zanim nastąpi eksplozja, dotrzeć do ładunku wybuchowego i dezaktywować go. Możliwe jest uzyskanie dodatkowego czasu poprzez wyłączenie pomniejszych źródeł mocy. Wystarczy ustawić komandosa na polu sąsiadującym z generatorem (lub bombą) a następnie, jeśli posiadamy przynajmniej jeden punkt akcji nacisnąć na urządzenie lewym przyciskiem myszy.
  • Asset Recovery - ostatni typ misji zlecanych przez radę. W tym zadanie jest podobne do tego, które występuje w przypadku Alien Abduction: wystarczy wyeliminować wszystkich obcych.
Misja: Bomb Disposal. Pozostały czas: trzy tury. Cel: w zasięgu wzroku. Czas działać! - Globus - rodzaje misji | Baza w XCOM Enemy Unknown - XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry
Misja: Bomb Disposal. Pozostały czas: trzy tury. Cel: w zasięgu wzroku. Czas działać!

Wypełnianie misji niesie ze sobą dużo korzyści. Nie tylko hamujemy inwazję obcych i zapobiegamy rozprzestrzenianiu się chaosu na świecie, lecz również często zmniejszamy panikę w niektórych krajach, kontynentach a nawet na całym świecie jednocześnie! Oprócz tego za wykonane zadania otrzymujemy różnego rodzaju nagrody: naukowców, inżynierów, doświadczonych komandosów oraz pieniądze. Nie licząc bonusów oferowanych przez poszczególne kraje oraz radę międzynarodową, wykonanie misji naziemnej gwarantuje nam dużą ilość obcych komponentów i ekwipunku. Broń plazmowa, fragmenty broni i statków kosmicznych, zwłoki, które możemy poddać sekcji a nawet żywi obcy, których możemy następnie przesłuchać - to wszystko otrzymamy tylko walcząc bezpośrednio z wrogiem. Stąd też o ile jest to tylko możliwe, warto wysyłać naszą drużynę na każdą misję - dzięki temu nie pozostaniemy w tyle w wyścigu zbrojeń.

Nasza zdobycz po wykonaniu misji. Niedługo będzie można dozbroić komandosów. - Globus - rodzaje misji | Baza w XCOM Enemy Unknown - XCOM: Enemy Unknown - poradnik do gry
Nasza zdobycz po wykonaniu misji. Niedługo będzie można dozbroić komandosów.