Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Źródło fot. Ubisoft / 2kK Games
i
Publicystyka 23 kwietnia 2023, 12:30

Najlepsze gry strategiczne na PC - nasze TOP 15

Wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze gry strategiczne. Wybór nie był prosty i w zestawieniu znalazły się naprawdę zróżnicowane tytuły. Zdecydowana większość pozycji nie powinna nikogo zdziwić.

Gry strategiczne okres podbijania głównego nurtu w gamingu mają już dawno za sobą. Na szczęście nie wpłynęło to na te produkcje, które wciąż często mogą pochwalić się sporym rozmachem. Redakcja portalu GRYOnline.pl postanowiła stworzyć swoją listę właśnie takich gier strategicznych, dostępnych w oficjalnej sprzedaży.

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele bardzo dobrych pozycji. Część z nich jest jednak trudna do zdobycia, jak na przykład Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie lub Rise of Nations: Rise of Legends – oba te tytuły ja osobiście bardzo cenię. Istnieją też strategie, które są solidne, ale ogranicza je przestarzała infrastruktura sieciowa – i tu można wspomnieć o Universe at War: Earth Assault oraz wymóg połączenia z Games for Windows Live.

Dlatego poniższe zestawienie zawiera gry dostępne bez żadnych kłopotów na rynku. Lista składa się z 15 pozycji, ale ich umiejscowienie jest całkowicie losowe i nie sugeruje, która z nich jest według nas najlepsza, a która najgorsza.

Civilization 6

  1. Za co najbardziej cenimy: za kontynuowanie drogi, którą wytyczyły poprzednie części i utrzymanie wysokiej jakości
  2. Twórcy: Firaxis Games
  3. Rok premiery: 2016

Dla wielu twórców seria Civilization jest prawdziwą inspiracją. Jej szósta odsłona wydaje się na ten moment najlepszą i najbardziej wciągającą częścią. Ogromna ilość dostępnych cywilizacji i ich liderów sprawia, że każdy powinien znaleźć tu interesującą dla siebie nację. Do tego wizualnie Civilization 6 weszło na całkowicie nowy poziom i pomimo sześciu lat na karku gra wciąż prezentuje się bardzo dobrze.

Oczywiście można mieć pewne wątpliwości dotyczące sposobu monetyzacji przez Firaxis najnowszej Cywilizacji. Na szczęście teraz gra często pojawia się na wyprzedażach, więc jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji sprawdzić „Civki 6”, zdecydowanie nadchodząca letnia przecena na Steamie będzie idealną okazją. Wiele różnych opcji konfiguracji pozwala idealnie dostosować poziom trudności, dzięki czemu weterani i nowicjusze mogą świetnie spędzić czas, prowadząc swoją ulubioną nację ku przyszłości.

  1. Więcej o grze Civilization 6

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej

Sid Meier's Civilization VI

Sid Meier's Civilization VI

Anno 1800: Console Edition

Anno 1800: Console Edition

Crusader Kings III

Crusader Kings III

Age of Empires II: Definitive Edition

Age of Empires II: Definitive Edition

Northgard

Northgard

StarCraft II: Wings of Liberty

StarCraft II: Wings of Liberty

Into the Breach

Into the Breach

32 najlepsze tycoony w historii - top strategie ekonomiczne na PC
32 najlepsze tycoony w historii - top strategie ekonomiczne na PC

Kiedyś uwielbiane, a dziś zapomniane tycoony mają bogatą historię, w której nie brakowało gier wybitnych. Proponujemy przegląd 32 naszym zdaniem najlepszych symulacji ekonomicznych, jakie ukazały się w ciągu blisko 30 lat istnienia tego gatunku.

Najlepsze stare gry strategiczne - nasze top 20 klasyków
Najlepsze stare gry strategiczne - nasze top 20 klasyków

Przygotujcie się na podróż w czasie. Dziś przygotowaliśmy dla Was zestawienie dwudziestu klasycznych retro strategii, które w większości wciąż można bezproblemowo zakupić i ograć.

16 gier strategicznych, które podbiły serca Polaków
16 gier strategicznych, które podbiły serca Polaków

List gier strategicznych na naszej stronie nie brakuje. Tym razem przypomnimy Wam 16 produkcji, które zdobyły serca czytelników GRYOnline.pl i cieszą się największą popularnością na naszej stronie.