Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Filmy i seriale 24 lutego 2023, 17:21

autor: Marek Jura

Mafia. Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji

Hollywood czasami korzysta z niektórych najpopularniejszych growych marek. Tak działo się w przypadku Super Mario, Tomb Raider czy ostatnio Uncharted. Ale na ekranizację wciąż czeka znacznie więcej tytułów z ogromnym potencjałem.

Mafia

Mafia II, 2K Czech/Illusion Softworks, 2K Games, 2010 - Gry, które POTRZEBUJĄ ekranizacji - dokument - 2023-02-24
Mafia II, 2K Czech/Illusion Softworks, 2K Games, 2010
  1. Gatunek gry: gangsterski TPS z elementami akcji i przygodówki
  2. Gatunek filmu/serialu: film akcji
  3. Potencjalni twórcy: Martin Scorsese
  4. Czy ekranizacja powstaje? Nie
  5. Ile lat gra już czeka na duży lub mały ekran: 21

Seria czeskiego producenta gier video Mafia składa się na razie z trzech części. Planowana jest jednak już premiera czwartej. Głównym bohaterem jest taksówkarz, który nie do końca ze swojej woli staje się etatowym kierowcą mafii. W końcu awansuje w jej szeregach, co jednak odbija się na jego życiu prywatnym. Mimo coraz bardziej skomplikowanych fabularnych zawirowań wciąż jednym z najlepiej dopracowanych elementów gier są pościgi samochodowe idealnie odwzorowanymi autami sprzed kilkudziesięciu lat.

Poważnej propozycja hollywoodzkiej ekranizacji Mafii nikt Czechom nie składał. Może się to wiązać z tym, że rozpoznawalność gry, wysoka na rynku polskim, na światowym jest już zdecydowanie mniejsza niż gorszego fabularnie GTA (i to niezależnie od tego, o której części przeboju Rockstara mówimy).

Zostało jeszcze 42% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie