Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 września 2023, 13:00

Doom Eternal. Najlepsze gry w Xbox Game Pass - 2023

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Doom Eternal

  1. Rok wydania: 2020
  2. Producent: id Software
  3. Gatunek: strzelanka FPP
  4. Dostępność na platformach: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Switch, chmura
  5. W skrócie: soczysta eksterminacja demonów

Abonament Game Pass kupisz tutaj

O czym jest Doom Eternal?

Dawno temu Doom zapoczątkował szał na strzelanki FPP. Restart marki w 2016 roku okazał się ogromnym sukcesem, więc sequel był tylko kwestią czasu. Doom Eternal nawiązuje do klasycznej odsłony Doom II: Hell on Earth z 1994 roku, jednocześnie rozwijając pomysły z poprzedniej części. Przychodzi nam więc przemierzać ziemskie metropolie opanowane przez siły piekielne oraz zwiedzać kompletnie obce światy o zupełnie zaskakującym wyglądzie.

Doom Eternal oferuje niezwykle dynamiczną rozgrywkę i ciekawą mechanikę, w której ciągłe zmienianie broni gwarantuje dłuższe pozostawanie przy życiu oraz dostęp do zapasów amunicji. Znacznie rozszerzono też możliwości poruszania się, dodając do walk coś w rodzaju elementów platformowych. Dzięki nim można dostać się chociażby do sekretnych lokacji z ukrytymi znajdźkami i wyzwaniami. Nowy Doom rzuca też nieco światła na fabułę tej nastawionej głównie na czystą akcję serii.

Dlaczego warto zagrać?

Trudno o bardziej satysfakcjonującą rozwałkę plugawych demonów. Doom może i jest brutalny, ale jest w tej brutalności coś kreskówkowego i na pierwszy plan wysuwa się raczej niezwykła płynność, z jaką można jednocześnie poruszać się i walczyć. Każde starcie z hordą klasycznych doomowych przeciwników przypomina balet śmierci, w którym kolejne strzały i finishery wydają się jakimś przemyślanym układem. Wygląd i projekty poziomów oraz pulsująca ścieżka dźwiękowa uzupełniają listę zalet jednej z najlepszych strzelanek na rynku. Ponarzekać mogą głównie weterani serii, ale tylko ze względu na elementy platformowe oraz większy nacisk na fabułę.

  1. Więcej o grze Doom Eternal

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

SnowRunner

SnowRunner

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Gears 5

Gears 5

Trek to Yomi

Trek to Yomi

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

Hitman Trilogy

Hitman Trilogy

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.