Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 7 września 2023, 13:00

Halo: The Master Chief Collection. Najlepsze gry w Xbox Game Pass - 2023

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Halo: The Master Chief Collection

  1. Rok wydania: 2014 (XOne), 2019 (PC)
  2. Producent: 343 Industries / Splash Damage
  3. Gatunek: strzelanka FPP
  4. Dostępność na platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, chmura
  5. W skrócie: kultowa strzelanka SF platformy Xbox

Abonament Game Pass kupisz tutaj

O czym jest Halo: The Master Chief Collection?

To zestaw aż sześciu gier pozwalających przeżyć od początku jedną z najsłynniejszych kosmicznych przygód w historii wirtualnej rozrywki, czyli poznać losy zakutego w zieloną zbroję Master Chiefa i przebieg wojny ludzi z kosmitami z Przymierza. W pakiecie dostajemy Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2 Anniversary, Halo 3, Halo 4 oraz Halo 3: ODST i prequel Halo: Reach (tylko na PC).

Głównym elementem każdego tytułu jest kampania fabularna, w której wykonujemy różne misje i zadania na obcych planetach, choć warto też wspomnieć, że seria Halo to również świetny tryb multiplayer, który królował kiedyś na konsoli Xbox 360. Wszystkie gry zostały odpowiednio odświeżone, by mimo swojego wieku jako tako prezentować się na współczesnych wyświetlaczach, a Halo: Combat Evolved i Halo 2 doczekały się gruntownego graficznego remontu.

Dlaczego warto zagrać?

Halo to prawdziwa klasyka i bohater równie kultowy jak Lara Croft, Sonic czy Doom Marine. Dla xboksowych weteranów nie jest może niczym nowym, ale dzięki tej kolekcji w końcu i pecetowcy mają okazję zapoznać się z tą słynną serią gier. Zestaw Master Chiefa odgrywa zresztą na tej liście symboliczną rolę – z racji liczby pozycji w pakiecie, bo w abonamencie Game Pass znajdują się jeszcze najnowsze odsłony cyklu: Halo 5: Guardians i RTS-owy spin-off Halo Wars oraz Halo Infinite. Jeśli ktoś wciągnie się w przygody elitarnego żołnierza, polubi głos Cortany czy jazdę warthogiem – czeka go nie lada uczta i wiele, wiele godzin zabawy.

  1. Więcej o grze Halo: The Master Chief Collection

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

SnowRunner

SnowRunner

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Gears 5

Gears 5

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

Trek to Yomi

Trek to Yomi

Hitman Trilogy

Hitman Trilogy

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.