Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 5 września 2022, 14:05

Ori and the Will of the Wisps. Najlepsze gry z abonamentu Xbox Game Pass

„Netflix dla gier”, czyli abonament Xbox Game Pass pozwala wybierać z ponad setek świetnych tytułów. Czasem od przybytku aż głowa boli, więc prezentujemy najciekawsze produkcje, które warto zainstalować opłacając usługę Microsoftu.

Ori and the Will of the Wisps

  1. Rok wydania: 2020
  2. Producent: Moon Studios
  3. Gatunek: platformówka
  4. Dostępność na platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, chmura
  5. W skrócie: klasyczna platformówka z przepiękną baśniową grafiką

Abonament Game Pass kupisz tutaj

O czym jest Ori and the Will of the Wisps?

To druga część niezwykle ciepło przyjętej gry Ori and the Blind Forest. Ponownie wcielamy się w tytułowego duszka Oriego, by tym razem udać się poza las do niezwykłego świata tej gry. Przemierzając pokręcone labirynty, spotykamy zarówno wrogów, jak i sojuszników. Poziomy zbudowane są według zasad gatunku metroidvania, czyli niektóre przejścia stają się dostępne dopiero w późniejszej fazie rozgrywki, po odnalezieniu sposobu na ich otwarcie. Nasza postać rozwija też swoje zdolności, ucząc się kolejnych czarów i form ataków, ale stopień trudności nie jest już tak wyśrubowany jak w części pierwszej.

Zostało jeszcze 37% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Autor tekstów. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Gracz od czasów świetności Amigi. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu recenzji i publicystki GOL-a. Czasem pisze też o filmach i technologii. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator

Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

SnowRunner

SnowRunner

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Gears 5

Gears 5

Trek to Yomi

Trek to Yomi

Halo: The Master Chief Collection

Halo: The Master Chief Collection

Hitman Trilogy

Hitman Trilogy

Death's Door

Death's Door

Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa
Dlaczego kocham i nienawidzę Game Passa

Dużo, tanio, dobrze i wygodnie – czy można nie kochać Game Passa? Ano można, bo zmienia nasze podejście do elektronicznej rozrywki i gier w ogóle; według mnie – w negatywny sposób.

Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie
Gamepassa mieliśmy już 20 lat temu - o burzy, która przyszła zbyt wcześnie

Abonamenty na gry w stylu Game Passa nie są nowym pomysłem. Projekty tego typu pojawiły się jeszcze pod koniec XX wieku, gdy firmy takie jak Kesmai wdrożyły model biznesowy, w którym dzisiaj z powodzeniem działa Microsoft.

Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?
Dlaczego gramy w to, co każe nam Game Pass?

Kiedyś graliśmy w co popadnie, bo gry były drogie i było ich mało. Teraz dużo większym problemem staje się wybór, na co przeznaczymy nasz cenny wolny czas. Z pomocą przychodzą abonamenty, które powoli zaczynają decydować o tym, w co gramy.