Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 19 lutego 2021, 17:42

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

10 słynnych postaci z gier, które... nie wypowiedziały ani słowa

Czasem nie potrzeba słów, by zrobić piorunujące wrażenie. Choć niemy bohater w grze to ryzykowny manewr, zdarzają się zapadające w pamięć wyjątki. Oto najbardziej charyzmatyczni milczący protagoniści w grach.

Link – The Legend of Zelda

Link to jeden z najstarszych niemych bohaterów w grach, który pojawia się w nowych produkcjach do dziś. - Charyzmatyczne postaci w grach, które... nie wypowiedziały ani słowa - dokument - 2021-02-19
Link to jeden z najstarszych niemych bohaterów w grach, który pojawia się w nowych produkcjach do dziś.

Link, czyli bohater serii The Legend of Zelda, podobnie jak Gordon Freeman dał sobie świetnie radę bez słów w produkcjach mocno nastawionych na fabułę. Młodociany „niby-elf” rasy Hylian zwykle musi przemierzać dalekie krainy, by pokonać arcyłotra Ganona i towarzyszące mu zło za pomocą jakiejś legendarnej broni. Przez większość tych przygód wydaje z siebie różne odgłosy, porusza ustami, ale nigdy nie wypowiada pełnych kwestii dialogowych, choć trzeba tu zaznaczyć pewien wyjątek z gry The Wind Walker, gdzie Link wykrzykuje: „Come on!”. Inne postacie jednak przemawiają do niego, a w wielu miejscach bohater musi dokonywać wyborów w rozmowach, które często ujęte są w formie opisów odczuć Linka czy też reakcji typu „tak, nie”. W niektórych odsłonach cyklu towarzyszy mu dodatkowa postać – specjalny kompan, którego zadaniem jest wyręczanie go właśnie podczas konwersacji, gdy trzeba zadawać pytania czy coś objaśniać.

Zostało jeszcze 54% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie
TWOIM ZDANIEM

Ma dla Ciebie znaczenie, czy bohater gry mówi?

Tak, wolę jak mówi
78,3%
Nie, nie ma to dla mnie znaczenia
18,8%
Tak, wolę jak nie mówi
2,9%
Zobacz inne ankiety
Doom Eternal

Doom Eternal

Portal 2

Portal 2

Metro Exodus

Metro Exodus

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III

Half-Life 2

Half-Life 2

South Park: Kijek Prawdy

South Park: Kijek Prawdy

Ace Combat 7: Skies Unknown

Ace Combat 7: Skies Unknown

Niemy protagonista zepsuł mi kolejną świetną grę
Niemy protagonista zepsuł mi kolejną świetną grę

Istnieją mechaniki i środki narracyjne, których nie lubi niemal nikt, a mimo to twórcy bardzo chętnie z nich korzystają. Jednymi z nich są zabójcy dobrych fabuł, niemi protagoniści.

Najciekawsze postacie snajperów w grach wideo
Najciekawsze postacie snajperów w grach wideo

Jest coś w rzemiośle snajpera, co działa na wyobraźnię. Opanowanie, precyzja, pewna ręka - kto grał kiedyś w Battlefielda, ten wie, że nie jest to lekki kawałek chleba. Przyglądamy się tym strzelcom z gier, którzy są prawdziwym strzałem w dziesiątkę.