Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Filmy i seriale 28 czerwca 2020, 09:30

autor: Karol Laska

Dziwne seriale o superbohaterach, które odleciały na orbitę

Mięśnie, peleryny, nadprzyrodzone moce. Jak to jest, że herosi o tak specyficznym zestawie cech zawładnęli całym światem? Nie wiem i dlatego dziś skupimy się na najbardziej zwariowanych serialach o superbohaterach. Aby udowodnić, że są oni… dziwni.

Supaidâman

  1. Co to: Człowiek Pająk po japońsku
  2. Jak jest to dziwne: typowe dalekowschodnie ekscesy z wielkimi robotami
  3. Gdzie tego doświadczyć: na ten moment muszą wystarczyć urywki na YouTubie

Jeżeli niestraszne Wam anime, jRPG czy j-pop, możecie mieć nadzieję, że Supaidâman Was nie przerośnie. Pozostałych muszę poważnie ostrzec przed seansem, gdyż może on spowodować nieodwracalne szkody w psychice. Początkowo będziecie się czuli rozbawieni, aby z czasem całkowicie dać się opętać japońskiej filozofii tworzenia serialu superbohaterskiego.

Dokładne opisanie tej wersji Spider-Mana wydaje się, niestety, niemożliwe. Jest to produkcja nieokiełznana, dzika, zdziwaczała. Zamiast Petera Parkera ugryzionego przez pająka mamy tu młodocianego motocyklistę, którego moce mają kosmiczne korzenie. Tym razem popularny superbohater odrzuca półśrodki, a hasło o wielkiej mocy, z którą wiąże się wielka odpowiedzialność, tutaj nie funkcjonuje. Protagonista używa ostrej amunicji do eliminowania wrogów, a w ostateczności potrafi nawet spoliczkować nierozgarniętego oponenta.

Absolutnym ewenementem całego serialu są jego finałowe walki. Spider-Man najczęściej przyzywa potężnego robota, by zmierzyć się z równie ogromnym antagonistą odcinka. Jeżeli taki rodzaj pojedynku kojarzy się Wam ze znaną serią Power Rangers, to wcale nie błądzicie. Niektóre jej elementy z pewnością zainspirowały twórców 15 lat później (choć większość japońskich tytułów z tamtych czasów tworzona była w konkretnym gatunku super sentai, stawiającym na różnokolorowe stroje i wielkie mechy). Jak więc sami widzicie, Supaidâman to produkcja na swój sposób prekursorska.

TWOIM ZDANIEM

Jak bardzo poryte filmy i seriale oglądasz?

Bardzo! Im bardziej pogięte, tym lepiej!
45,8%
Czasem lubię zabrnąć w stronę filmowego szaleństwa...
33,6%
Ja tam oglądam filmy, żeby poczuć się dobrze.
12,4%
Czasem, przypadkiem, ale nie z przekonaniem.
8,2%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji
Najlepsze seriale o superbohaterach - ranking redakcji

Superbohaterowie w ciągu ostatniej dekady zdominowali świat. Telewizja zapoczątkowała trend ekranizowania komiksów o herosach ratujących ludzkość. I choć lista seriali jest dość długa, skompletowaliśmy zestawienie 10 najlepszych tytułów.

Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji
Batman czy Joker – najlepsze filmy o superbohaterach | Ranking redakcji

Poświęcone Harley Quinn Ptaki Nocy wylądowały w kinach. Film ukazał się po Avengers: Endgame od Marvela czy Jokerze od DC. Uznaliśmy w redakcji, że czas na wybranie najlepszych obrazów w nurcie superbohaterskim. Oto one.

Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami
Nie tylko Marvel - najlepsze komiksy, od których warto rozpocząć przygodę (nie tylko) z superbohaterami

Zainspirowani filmami i serialami Marvela chcielibyście sięgnąć po komiksy, ale boicie się wskoczyć w sam środek wielkiej historii, która odnosi się do pięciu innych? Nasz poradnik pomoże Wam znaleźć odpowiedni punkt zaczepienia.