Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 7 stycznia 2021, 11:46

Gry na Androida 2020 roku - lista najlepszych gier mobilnych roku

Kolejny rok za nami, w trakcie którego uzbierało się całkiem sporo gier mobilnych zasługujących na uwagę. Zwłaszcza gdy czekacie na łatki oraz poprawę optymalizacji „najważniejszej premiery” 2020 roku.

Pora na kolejne zestawienie gier mobilnych. Tym razem przyglądamy się tytułom, które wyszły w 2020 roku. A pojawiło się w tym okresie całkiem sporo wartych zainteresowania produkcji. Piszemy o nich, bowiem w dobie trwającej na całym świecie pandemii wielu deweloperów przesuwa premiery swoich dzieł. Z tego też powodu niektóre ciekawe pozycje zadebiutują dopiero w styczniu 2021 roku. Niemniej i tak jest w czym wybierać!

AKTUALIZACJA

Cały tekst został uzupełniony o kilka nowych produkcji, a do tego wypadły z niego pewne rozczarowania. W efekcie owego przetasowania pojawiło się 8 nowych gier, a nawet znalazło się miejsce na honorowe wyróżnienie. To łącznie 9 świeżych stron tekstu, które znajdziecie na jego końcu. Jeśli i Wy znacie godne polecenia gry mobilne z 2020 roku, nie wahajcie się wspomnieć o nich w komentarzach. Wszak te zestawienia powstają dla Was, byście mieli w czym wybierać!

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

  1. Gatunek: karcianka
  2. Wymagania: Android 7.0
  3. Model biznesowy: free-to-play

Biały Wilk wreszcie trafił na Androida. Długo trzeba było czekać, aby Gwint: Wiedźmińska gra karciana stał się dostępny na urządzeniach mobilnych z tym właśnie systemem. Niemniej wszystko wskazuje na to, że czekać było warto, bowiem produkcja ta sprawdza się wyjątkowo dobrze jako rozrywka przenośna. Do tego niedawno wypuszczona Podróż, czyli specjalny rodzaj battle passa, napawa nadzieją, że w ciągu najbliższych miesięcy „Redzi” nie wywrócą Gwinta ponownie do góry nogami.

Uprzedzam jednak, że Gwint na Androidzie cierpi na pewne bolączki. Niektóre osoby narzekają, że gra ma nader wysokie wymagania, przez co na słabszym sprzęcie działa zbyt wolno. Do tego pewne elementy interfejsu wydają się nieczytelne, czasami występują też drobne błędy. Ze swej strony dodam jednak, że grało mi się przyjemnie i wciąż jest to jedna z bardziej uczciwych karcianek na rynku.

  1. Gwint: Wiedźmińska gra karciana w sklepie Google Play
  2. Więcej o grze Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Teamfight Tactics

  1. Gatunek: auto chess
  2. Wymagania: Android 7.0
  3. Model biznesowy: free-to-play

Teamfight Tactics, czyli Potyczki taktyczne, to obecnie jeden z najpopularniejszych reprezentantów gatunku auto chess. Riot Games wykonało kawał niezłej roboty, przygotowując ten tryb – oceniając po jego popularności, widać, że warto było się starać. Teraz można go wypróbować również na urządzeniach mobilnych i powiem szczerze, że Teamfight Tactics jest po prostu stworzone na smartfony.

Twórcy zadbali o to, by przenieść na nie grę w najdrobniejszych szczegółach. W efekcie na ekranach swoich telefonów zobaczycie przyjemne dla oka efekty specjalne, skorzystacie też z dobrze zaprojektowanego interfejsu, a do tego możecie bawić się, na czym chcecie – Riot Games zapewniło cross-play oraz współdzielenie osiągnięć w obrębie własnego konta. Nic, tylko ściągać i grać!

  1. Teamfight Tactics w sklepie Google Play
  2. Więcej o grze Teamfight Tactics
TWOIM ZDANIEM

Którą karciankę mobilną wolisz?

70,7%
Gwint
29,3%
Hearthstone
Zobacz inne ankiety
Potyczki taktyczne

Potyczki taktyczne

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

Among Us

Among Us

Castlevania: Symphony of the Night

Castlevania: Symphony of the Night

Might & Magic: Chess Royale

Might & Magic: Chess Royale

LEGO Legacy: Heroes Unboxed

LEGO Legacy: Heroes Unboxed

Little Misfortune

Little Misfortune

Disgaea 1 Complete

Disgaea 1 Complete

Dragon Raja

Dragon Raja

Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku
Gry 2020 roku - lista najlepszych produkcji bieżącego roku

Oto zestawienie najlepszych gier 2020 roku, jakie zdążyły ukazać się do tej pory. Artykuł był na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych tytułów wartych uwagi - teraz zakończyliśmy prace nad nim.

Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin
Darmowe gry mobilne, w które możesz grać setki godzin

Darmowe, idealne do pociąg, autobusu, na „tron”, nie wymagają dużej ilości uwagi, a same oferują zabawę na wiele godzin. Czego chcieć więcej? Przedstawiamy 15 gier mobilnych, z których każda oferuje potencjalnie setki godzin zabawy.

14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście
14 świetnych, mobilnych gier o których pewnie nie słyszeliście

Tym razem mamy dla Was zestawienie dobrych, ale nie tak znanych gier na urządzenia mobilne. Warto dać im szansę i się pozytywnie zaskoczyć.