Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSPC
Okładka Little Misfortune (AND)

Little Misfortune

Przygodówka, w której trafiamy do świata wykreowanego na potrzeby gry Fran Bow (za Little Misfortune odpowiada studio Killmonday Games). Wcielając się w 8-letnią dziewczynkę, pomagamy jej w odnalezieniu Wiecznego Szczęścia, które zamierza podarować mamie.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Okładka Little Misfortune (AND)

data premiery gry:

18wrz2019

PC

13lut2020

AND iOS

Little Misfortune jest przygodówką point & click opracowaną przez niezależne studio Killmonday Games, autorów niepokojącego Fran Bow.

Fabuła

Akcja gry Little Misfortune toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby wyżej wspomnianego Fran Bow. Główną bohaterką produkcji jest Misfortune Ramirez Hernandez, ośmioletnia dziewczynka, która zamierza podarować swojej mamie Wieczne Szczęście (ang. Eternal Hapiness). By je odnaleźć, Misfortune wyrusza w podróż, mając za przewodnika Pana Głos (Mr. Voice).

Śledząc pełne czarnego humoru perypetie Misfortune, która po drodze zakochuje się, rozkopuje cmentarz, a nawet popełnia przestępstwa, warto pamiętać, że podejmowane przez nas decyzje wpływają na przebieg opowieści.

Mechanika

W Little Misfortune akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje (od lasu, przez cmentarz zwierząt, po zatłoczone ulice miasta), prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi oraz rozwiązujemy zagadki; poza tym mamy okazję pogłaskać różne zwierzątka – psa, kota, wilka, lisa, a nawet Krakena.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Fran Bow, Little Misfortune odznacza się dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafiką. Warto zaznaczyć, że tym razem kwestie dialogowe zostały w pełni udźwiękowione.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Little Misfortune

Wymagania wiekowe Little Misfortune

18+

Wymagania sprzętowe Little Misfortune

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-6300U 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Intel HD 520 lub lepsza, 7 GB HDD, Windows 7

PC
AND
iOS