Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchXONEiOSPS4AND
Okładka Little Misfortune (PC)
OkładkaLittle Misfortune (PC)

Little Misfortune

Mroczna przygodówka, w której trafiamy do świata wykreowanego na potrzeby gry Fran Bow (Little Misfortune też stworzyło studio Killmonday Games). Wcielając się w 8-letnią dziewczynkę, pomagamy jej w odnalezieniu Wiecznego Szczęścia, które zamierza podarować mamie.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie | EA Play

Little Misfortune Premiera

18wrz2019

PC

13lut2020

AND iOS

29maj2020

PS4 XONE Switch

Little Misfortune jest przygodówką point & click opracowaną przez niezależne studio Killmonday Games, autorów niepokojącego Fran Bow.

Fabuła

Akcja gry Little Misfortune toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby wyżej wspomnianego Fran Bow. Główną bohaterką produkcji jest Misfortune Ramirez Hernandez, ośmioletnia dziewczynka, która zamierza podarować swojej mamie Wieczne Szczęście (ang. Eternal Hapiness). By je odnaleźć, Misfortune wyrusza w podróż, mając za przewodnika Pana Głos (Mr. Voice).

Śledząc pełne czarnego humoru perypetie Misfortune, która po drodze zakochuje się, rozkopuje cmentarz, a nawet popełnia przestępstwa, warto pamiętać, że podejmowane przez nas decyzje wpływają na przebieg opowieści.

Mechanika

W Little Misfortune akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje (od lasu, przez cmentarz zwierząt, po zatłoczone ulice miasta), prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi oraz rozwiązujemy zagadki; poza tym mamy okazję pogłaskać różne zwierzątka – psa, kota, wilka, lisa, a nawet Krakena.

Kwestie techniczne

Podobnie jak Fran Bow, Little Misfortune odznacza się dwuwymiarową, ręcznie rysowaną grafiką. Warto zaznaczyć, że tym razem kwestie dialogowe zostały w pełni udźwiękowione.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Little Misfortune cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Little Misfortune

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków.

Little Misfortune Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-6300U 2.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 520 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS
PS4
XONE
Switch