Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 11 listopada 2019, 14:53

Najciekawsze polskie gry, w które zagramy w 2020 roku – wybór redakcji

W 2020 roku bez wątpienia będzie głośno o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2. Polska branża gier to jednak dużo więcej niż tylko te dwa pewniaki. Oto najciekawsze rodzime produkcje, na które również warto czekać!

Skoro światowa armia gier wideo przegrywa bitwę o Anthem, ponosi sromotną klęskę pod Falloutem po zaledwie 76 minutach i nie może przełamać punktu oporu w Breakpoincie, z odsieczą musi ruszyć nasza husaria – wirtualna. Nie ma wątpliwości, że największe natarcie poprowadzi batalion najemników z cyberwszczepami, a z drugiego skrzydła z impetem zaatakują zombie. Za nimi pójdzie jednak mocne wsparcie mniejszych oddziałów – bo polskie gry to przecież nie tylko te najgłośniejsze marki.

Powody do dumy w tym roku mieli chociażby twórcy survivalu Green Hell ze studia Creepy Jar czy zespół Frozen District, którego House Flipper – symulator renowacji domu – osiągnął niedawno milion sprzedanych egzemplarzy. O ponownej premierze Wiedźmina 3 (na platformie Nintendo Switch) nawet nie wspominamy. W przyszłym roku z pewnością najgłośniej będzie o Cyberpunku 2077 i Dying Light 2, niemniej swoje trzy grosze dorzucić mogą też inne tytuły, które albo zobaczymy po raz pierwszy, albo wyjdą z fazy wczesnego dostępu, gdzie już dały poznać się z dobrej strony.

Z okazji Święta Niepodległości przygotowaliśmy listę najciekawiej zapowiadających się polskich produkcji, które swoją premierę mają mieć w 2020 roku. Czternaście gier, dzięki którym znowu może być głośno na świecie o talencie deweloperów z Polski.

Cyberpunk 2077

Data premiery: 16 kwietnia 2020

Producent: CD Projekt RED

Gatunek: RPG akcji

Cyberpunk 2077 może jest trochę zbyt amerykański, by stać się naszą drugą komputerową epopeją narodową po Wiedźminie 3, ale z pewnością to właśnie za sprawą Wiedźmina znalazł się na celowniku wszystkich – i u nas, i na świecie. Twórcy z CD Projektu RED po prostu wysoko podnieśli poprzeczkę, zarówno innym, jak i samym sobie, toteż oczekiwania co do Cyberpunka 2077 są ogromne. I kiedy wydawało się, że punktem odniesienia będzie głównie świetnie wykreowany w Dzikim Gonie świat – ze złożonymi questami i wyrazistymi postaciami, „Redzi” pokazali, że udało im się namówić do współpracy Neo i Johna Wicka w jednym, czyli samego Keanu Reevesa!

Nie trzeba więc być fanem cyberpunku czy uniwersum stworzonego przez Mike’a Pondsmitha, by spodziewać się po CP2077 świetnej produkcji, choć oczywiście wybór takiego, a nie innego settingu stanowi ciekawą odmianę po słowiańskim folklorze. Night City, kolorowa metropolia przyszłości, pełna gangów, korporacji i nierówności społecznych, w której znajdziemy też rozbudowane misje, trudne decyzje, dowolność metod działania, pojazdy czy wszczepy, to zapowiedź naprawdę ciekawej przygody. Połączenie tego wszystkiego z talentem „Redów” i charyzmą Keanu może dać iście wybuchową mieszankę – grę, o której będzie głośno przez kolejne lata.

Dlaczego czekamy?

Twórcy erpegowego Wiedźmina łączą siły z Keanu Reevesem – jak tu nie czekać?

  1. Cyberpunk 2077 w naszej encyklopedii

Dariusz Matusiak

Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

Tak, lubię wspierać naszych
44,5%
Nie, to nie ma dla mnie znaczenia
55,5%
Zobacz inne ankiety
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Dying Light 2

Dying Light 2

Witchfire

Witchfire

Dark Envoy

Dark Envoy

UBOAT

UBOAT

Gamedec

Gamedec

8874

8874

11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać
11 polskich gier na 11 listopada. Rodzime gry, na które warto czekać

Lubimy Wam przypominać o polskich grach, a 11 listopada, czyli dzień obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę, wydaje się być idealną okazją do zrobienia tego po raz kolejny.

Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo
Niesamowite wydarzenia z polskiej historii godne gier wideo

Święto Konstytucji 3 maja to niezła okazja, by przypomnieć ludzi (i wydarzenia), z których możemy być dumni, których historie byłyby ciekawym materiałem na grę komputerową. I to równie interesującym jak wałkowane od lat akcje amerykańskich żołnierzy.

14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście
14 polskich gier, na które nie czekacie, a powinniście

Cyberpunk 2077 i Dying Light 2. To najpewniej o tych dwóch tytułach pomyślicie, jeśli ktoś zapytałby Was o najgorętsze tegoroczne hity w polskiej branży gier wideo. Dziś nie będziemy o nich mówić.