Dark Envoy – RPG twórców Tower of Time. Na te polskie gry BARDZO czekamy!

Dariusz Matusiak

Dark Envoy – RPG twórców Tower of Time

Data premiery: 2020

Producent: Event Horizon

Gatunek: izometryczne RPG

O czym będzie Dark Envoy?

Zarys fabuły nie jest jeszcze znany, ale wiadomo już, że nasze poczynania będą mieć ogromny wpływ zarówno na świat gry, jak i samą historię. Dokonywane przez nas wybory wpłyną na to, które z wielu zakończeń zobaczymy oraz przede wszystkim, kim się staniemy: wybawcą czy czarnym charakterem? Akcja Dark Envoy toczy się w świecie, w którym magia i siły nadprzyrodzone ścierają się z bezduszną technologią, a ludzie dominują nad innymi rasami. Bohaterowie, Kaela i Kiros, podróżują powietrznym statkiem rodziców, wykonując po drodze przeróżne zadania, które ostatecznie doprowadzą do jakiegoś finału. Jakiego? To już zależy tylko od nas. A przejście gry jedynie raz pozwoli na zobaczenie zaledwie części atrakcji.

Jak się będzie grało w Dark Envoy?

Dark Envoy, wzorem klasycznych RPG, zaoferuje widok w rzucie izometrycznym. Trzonem rozgrywki ma być walka w trybie turowym, choć ze specjalną mechaniką w czasie rzeczywistym. Nagradzana będzie odpowiednia taktyka i umiejętne korzystanie ze zdolności postaci w drużynie, a do dyspozycji otrzymamy aż 15 klas z różnymi drzewkami umiejętności. Grę da się również przejść w trybie kooperacji, a dla chętnych przygotowano oryginalną wizję potyczek PvP, w których jeden z graczy przejmuje kontrolę nad finałowym bossem, by w jego skórze osłabić protagonistę przed głównym starciem. Pomysłowe – ciekawe, jakie okaże się w praktyce.

Dlaczego czekamy?

To druga produkcja autorów ciepło przyjętej gry Tower of Time, tym razem inspirowana Mass Effectem oraz Dragon Age’em, w której wybory mają mieć ogromny wpływ na rozgrywkę.

  1. Dark Envoy w naszej encyklopedii
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

PC PlayStation Xbox Nintendo

Data wydania: 10 grudnia 2020

Informacje o Grze
8.2

GRYOnline

7.6

Gracze

8.6

Steam

7.6

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

153

Dariusz Matusiak

Autor: Dariusz Matusiak

Absolwent Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa. Pisanie o grach rozpoczął w 2013 roku od swojego bloga na gameplay.pl, skąd szybko trafił do działu Recenzji i Publicystki GRYOnline.pl. Czasem pisze też o filmach i technologii. Gracz od czasów świetności Amigi. Od zawsze fan wyścigów, realistycznych symulatorów i strzelanin militarnych oraz gier z wciągającą fabułą lub wyjątkowym stylem artystycznym. W wolnych chwilach uczy latać w symulatorach nowoczesnych myśliwców bojowych na prowadzonej przez siebie stronie Szkoła Latania. Poza tym wielki miłośnik urządzania swojego stanowiska w stylu „minimal desk setup”, sprzętowych nowinek i kotów.

Czy chętniej kupujesz grę, jeśli to polska gra?

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl