Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 4 października 2019, 14:55

autor: PefriX

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Najlepsze gry multiplayer na Androida – gry PvP, w których dasz innym popalić

Czemu w drodze na uczelnię lub podczas przerwy między lekcjami nie spuścić komuś łupnia? Zadaliśmy sobie to pytanie, a potem przygotowaliśmy listę gier mobilnych, w których można się zmierzyć z innymi ludźmi.

Clash of Clans

  1. Gatunek: RTS
  2. Mikrotransakcje: mnóstwo możliwości przyśpieszenia żmudnego grindu oraz skrócenia czasu oczekiwania na rekrutowanie wojska

Może się wydawać, że Clash of Clans najlepsze lata ma już za sobą, ale to wciąż szalenie popularna gra. Bezkonkurencyjna w swoim gatunku, bowiem ten styl rozgrywki dorobił się już własnej kategorii. Jest to wariacja na temat klasycznych strategii czasu rzeczywistego. Otrzymujemy skromną bazę, którą musimy rozbudować oraz zapewnić jej dostawy złota. Do tego zajmujemy się szkoleniem wojska, ustawianiem fortyfikacji oraz wież obronnych. Wszystko po to, by przygotować się na inwazję.

Clash of Clans opiera się bowiem na rywalizacji między graczami. Chcąc się rozwijać, musimy atakować ich bazy. To oczywiście oznacza, że inni mogą atakować nas. Nie występuje tutaj system energii, co pozwala na ciągłą zabawę. Problem tylko w tym, że ta z czasem robi się mozolna i na wyprodukowanie nowych jednostek lub struktur trzeba długo czekać. Z drugiej strony sama rozgrywka jest na tyle prosta i intuicyjna, że nie wymaga strategicznego zacięcia – przystępność to jej największa zaleta.

  1. Grę Clash of Clans w wersji na Androida pobierzesz tutaj, a w wersji na iOS-a w tym miejscu.

STAR WARS: COMMANDER, CZYLI NIECO CIĘŻSZE CLASH OF CLANS

Jeżeli nie pasuje Wam bajkowy styl graficzny Clash of Clans, to może skusicie się na alternatywę osadzoną w uniwersum Gwiezdnych wojen? Star Wars: Commander to udany klon, który dodaje nieco od siebie, a do tego odznacza się wyższym poziomem trudności oraz skomplikowania. Jeśli zatem szukacie nieco poważniejszej produkcji, to... niech Moc będzie z Wami!

Patryk PefriX Manelski

TWOIM ZDANIEM

Gdzie najczęściej grasz w gry mobilne?

Nie gram w gry mobilne
55,7%
W domu
18,9%
W pracy/szkole
13,8%
W pociągu/samolocie/autobusie międzymiastowym
5,4%
Gram wszędzie i cały czas
3,7%
W komunikacji miejskiej
2,5%
Zobacz inne ankiety
Hearthstone

Hearthstone

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Brawl Stars

Brawl Stars

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends

Clash Royale

Clash Royale

PUBG Mobile

PUBG Mobile

Critical Ops

Critical Ops

Arena of Valor

Arena of Valor

Dragon Ball Legends

Dragon Ball Legends

Tanki Online Mobile

Tanki Online Mobile

Najlepsze gry na Androida i iOS – 30 mobilnych gier 2018 roku
Najlepsze gry na Androida i iOS – 30 mobilnych gier 2018 roku

Szybko zbliżamy się do końca roku, więc warto spojrzeć wstecz, na ostatnie dwanaście miesięcy. Był to dobry okres dla gier mobilnych i na rynek trafiła masa godnych uwagi produkcji. Spośród nich wybraliśmy trzydzieści naszym zdaniem najlepszych tytułów.

Top 100 gier mobilnych wszech czasów – czyli wakacyjna paczka jak znalazł!
Top 100 gier mobilnych wszech czasów – czyli wakacyjna paczka jak znalazł!

Gracze mobilny mają często ogromny problem – w zalewie gier, które codziennie debiutują ciężko znaleźć prawdziwie dobre produkcje. Po to stworzyliśmy listę top 100 najlepszych gier mobilnych – na wakacje taka ściągawka na pewno się przyda!