Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

The Last Campfire

  1. Platformy: PC
  2. Planowana data premiery: 2019

The Last Campfire – czy gra twórców No Man’s Sky może być dobra?

Do dzieł sygnowanych przez Hello Games podchodzę z rezerwą od czasu największego potknięcia w historii gier wideo (przesadzam, wiem) – o wiele przedwczesnej premiery No Man’s Sky. Deweloper ten pokazał jednak, że potrafi przyznać się do błędu, posypać głowę popiołem, a nawet poświęcić kolejne lata pracy, by doprowadzić swoje dzieło do porządku.

Ten ostatni fakt po części rozgrzesza ekipę Seana Murraya i pozwala wierzyć, że jej kolejny projekt – o zdecydowanie skromniejszych rozmiarach i mniejszej presji gamingowego światka – będzie tytułem niewywołującym bólu zębów. Ba – The Last Campfire mogłoby bez wstydu konkurować z The Pathless o miano najładniejszej gry, której zapowiedź mogliście przegapić w natłoku innych produkcji.

Czym będzie The Last Campfire?

The Last Campfire jest swego rodzaju eksperymentem dla studia Hello Games. Ekipa deweloperska zrozumiała swój błąd i przestała gonić za obłędnie wielkimi produkcjami, nad którymi powinny pracować wyłącznie ogromne zespoły. Tym razem skoncentrowano się na kameralnej historii tułającego się po świecie niebieskiego stworka, określanego mianem iskry (chociaż bohater wygląda bardziej na mikroskopijną poszewkę poduszki z dziurką na oczy).

W oryginale bohater gry określany jest jako „ember”. Szef naszego działu tłumaczeń (owszem, mamy taki dział) uważa, że w tym konkretnym kontekście słowo to może oznaczać „iskierkę”.

TLC ma być typową produkcją kładącą silny nacisk na eksplorację oraz rozwiązywanie zagadek logicznych. Nie unikniemy też prób poszukania odpowiedzi na tematy dotyczące sensu egzystencji. W połączeniu z dopieszczonym gameplayem (w końcu Hello Games nie tworzy teraz proceduralnie generowanych światów, a krótką i treściwą historię) istnieje pewna szansa, że otrzymamy grę godną sprawdzenia już w pierwszych dniach po premierze. I to bez czekania przez lata na patche.

  1. Więcej o grze The Last Campfire

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,8%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Tools Up!

Tools Up!

Last Oasis

Last Oasis

Outriders

Outriders

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.