Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 10 sierpnia 2019, 11:30

autor: Pajdos

Spoglądam w lustro i wiem, że jestem bohaterem – w końcu uratowałem już setki wirtualnych światów...

Przegapione gry, na które warto czekać w 2019 roku

O tych grach najprawdopodobniej nie słyszeliście – a szkoda, bo ich premiery zbliżają się wielkimi krokami, pomimo faktu, że często świat o nich nie słyszał!

Oddworld: Soulstorm

  1. Platformy: PC, choć konsole także są prawdopodobne
  2. Planowana data premiery: 2020

Oddworld – mroczne uniwersum z lat 90.

Pamiętacie jeszcze kultową platformówkę z 1997 roku, w której gracz miał okazję wcielić się w Abe’a – humanoidalnego przedstawiciela rasy Mudokonów? W oryginale, w który miałem przyjemność grać na pierwszej konsoli PlayStation, tytuł ten charakteryzował się gęstą i duszną atmosferą, wzmacnianą przez uczucie permanentnego niepokoju.

Późniejszy remake z 2014 roku spotkał się z pozytywnymi opiniami, chociaż moim zdaniem odarty został z tego „czegoś”, co wzbudzało emocje w oryginalnej grze. Oddworld: Soulstorm zdaje się zrywać z pierwowzorem na wielu płaszczyznach – jednocześnie będąc mu bardziej wiernym niż wspomniane New ’n’ Tasty sprzed pięciu lat.

Czego spodziewać się w grze Oddworld: Soulstorm?

W grze Oddworld: Soulstorm znajdzie się miejsce dla zupełnie nowych mechanizmów – w tym craftingu (nic nie stanie na przeszkodzie, by wytworzyć na przykład... koktajle Mołotowa). Będziemy też mogli dowodzić hordą uwolnionych Mudokonów. Ten drugi element – zarządzanie przedstawicielami gatunku Abe’a – ma być kluczowy nie tylko w kontekście rozgrywki, ale i fabuły.

Protagonista po uwolnieniu swoich pobratymców (bezpośrednia kontynuacja wydarzeń z New ’n’ Tasty) musi stawić czoła potężnej korporacji, co nie okaże się z pewnością zadaniem najłatwiejszym. Będzie miał do wykarmienia kilkuset byłych niewolników i wiele trudnych decyzji do podjęcia. Fabuła nie wydaje się więc płaska i nie będą takie też konstrukcje poziomów. Pozwolą one, w określonych przypadkach, poruszać się nie tylko na boki, w górę i w dół, ale również „w głąb” ekranu. W gruncie rzeczy zmian ma być jednak niewiele, a Soulstorm będzie starym, poczciwym Oddworldem w nowym szatach. Już teraz cieszę się jak dziecko na samą myśl o „nana-nana-nana-nana” (pozdro dla kumatych)!

  1. Więcej o grze Oddworld: Soulstorm

TWOIM ZDANIEM

Jak często czytasz newsy o grach?

Codziennie
66,8%
Kilka razy w tygodniu
21,1%
Kilka razy w miesiącu
6%
Raz w tygodniu
3,7%
Nigdy, albo prawie nigdy
2,4%
Zobacz inne ankiety
Predator: Hunting Grounds

Predator: Hunting Grounds

Concrete Genie

Concrete Genie

Oddworld: Soulstorm

Oddworld: Soulstorm

Tools Up!

Tools Up!

Last Oasis

Last Oasis

Outriders

Outriders

Scavengers

Scavengers

The Pathless

The Pathless

The Last Campfire

The Last Campfire

Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować
Przegapione gry RPG AD 2019 – niezłe erpegi, którymi warto się zainteresować

Niezłych RPG debiutuje dzisiaj niemało. Niestety, wiele z nich nie zdobywa popularności, na jaką zasługuje. Dzisiaj aktualizujemy tekst poświęcony właśnie takim grom, które fani gatunku mogli przegapić – a nie powinni.

17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów
17 przegapionych gier pierwszej połowy 2019 roku – lista niezłych tytułów

Rynek gier wideo to nie tylko wysokobudżetowe strzelanki, ale także mnóstwo mniejszych gier, także niezależnych. Pora oddać im sprawiedliwość i pokazać najciekawsze przegapione tytuły tego roku.