Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 2 stycznia 2019, 13:15

autor: "Patryk Fijałkowski"

Najbardziej oczekiwane gry 2019 roku – na te potencjalne hity czekamy

Nie znamy jeszcze tytułów wszystkich gier, które zadebiutują w tym roku, ale już teraz możemy stworzyć listę tych najbardziej wyczekiwanych. Znalazły się na niej zarówno sequele dużych hitów, jak i całkiem nowe, ciekawe marki.

Za nami kolejny niezwykły rok w grach, obfitujący w świetne tytuły zarówno na froncie AAA, jak i gier niezależnych. Wszystko wskazuje też na to, że następny będzie nie mniej ekscytujący. Oto redakcyjny przegląd piętnastu najbardziej oczekiwanych gier 2019 roku. Gry ułożyliśmy według dat premier -

TO NASZ WYBÓR, A JAKI JEST WASZ?

Zestawienie redakcyjne oddaje jedynie nasze gusta i oczekiwania i zdecydowanie nie jest obiektywne. Dajcie nam znać w komentarzach, na jakie gry Wy czekacie w 2019 roku.

NAJWAŻNIEJSZE GRY 2019

Właśnie czytasz jeden z kilku naszych tekstów, w których wymieniamy najważniejsze i najlepiej zapowiadające się gry roku. Oprócz niego możesz przeczytać także o:

  1. Najważniejszych grach RPG
  2. Najciekawszych gra MMORPG
  3. Najlepszych grach na PlayStation 4
  4. Najlepszych strategiach
  5. Najlepszych grach z Polski

Resident Evil 2

RESIDENT EVIL 2 W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Capcom
  2. Wydawca: Capcom
  3. Data premiery: 23 stycznia 2019 r.
  4. Gatunek: klasyczny survival horror w nowoczesnej oprawie
  5. Platformy: PC, PS4, Xbox One

To zabawne, że jedną z najbardziej oczekiwanych gier w roku 2019 jest remake Resident Evil 2. Nie ma jednak czemu się dziwić. Jeśli pierwszy Resident Evil spopularyzował survival horrory, to jego sequel pokazał wszystkim, jak wygląda idealny reprezentant gatunku. To właśnie druga część cieszy się wśród fanów największym szacunkiem, dlatego Capcom zamiast pójść na łatwiznę i zrobić prosty remaster, zdecydował zainwestować w kompletny remake klasyka.

Gra została zbudowana od podstaw na silniku Resident Evil 7. Dzięki temu wzbogaciła się o dynamiczną kamerę, lekko przemodelowaną rozgrywkę, pogłębiony scenariusz i zupełnie nowe lokacje czy zagadki. Jednocześnie to wciąż prawdziwy survival horror w dawnym stylu – po prostu stworzony według współczesnych standardów. Dzięki temu remake powinien być idealny zarówno dla weteranów, którzy otrzymają miks nostalgii oraz nowości, jak i nowych graczy mogących zapoznać się z klasyką gatunku w nowoczesnej oprawie. I teraz tylko trzeba trzymać kciuki, żeby Japończycy w taki sam sposób odtworzyli trzecią część serii i pozwolili nowemu pokoleniu graczy zmierzyć się z przerażającym Nemesisem.

TWOIM ZDANIEM

Rok 2019 będzie rokiem marzeń gracza?

Nie
61,6%
Nie mam jeszcze zdania
21,9%
Tak
16,5%
Zobacz inne ankiety
Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima

Metro Exodus

Metro Exodus

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Doom Eternal

Doom Eternal

The Outer Worlds

The Outer Worlds

Mortal Kombat 11

Mortal Kombat 11

Tom Clancy's The Division 2

Tom Clancy's The Division 2

RAGE 2

RAGE 2

Najważniejsze gry na PlayStation 4 w 2019 roku – mocny rok PS4?
Najważniejsze gry na PlayStation 4 w 2019 roku – mocny rok PS4?

Najbliższy rok jest prawdopodobnie ostatnim, w którym będziemy delektować się grami wydawanymi wyłącznie na PlayStation 4. Zapraszamy do zestawienia obejmującego naszym zdaniem najbardziej obiecujące pozycje.