Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 31 lipca 2020, 11:19

autor: Patryk „PefriX” Manelski

MMOholik zagubiony w świecie fantasy. Nie pogardzi dobrą książką lub serialem.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.

Phantasy Star Online 2

  1. Gatunek: MMORPG
  2. Data premiery: 2013
  3. Liczba graczy: według ostatnich doniesień około jednego miliona

Długo przyszło nam czekać, aż Phantasy Star Online 2 wreszcie do nas zawita. Przez lata tytuł ten oficjalnie dostępny był w Japonii, nie posiadając dedykowanych serwerów w Stanach Zjednoczonych czy w Europie. Od niedawna w to MMORPG można grać za pośrednictwem sklepu Microsoft Store w regionie NA, ale na początku sierpnia produkcja ta zawita na Steama i podobno będzie to jej globalna premiera.

Warto dać szansę Phantasy Star Online 2, bowiem mimo tylu lat na karku gra wciąż oferuje niezwykle dynamiczną rozgrywkę. Specyficzne uniwersum, unikatowe klasy postaci oraz nastawienie na aktywną walkę sprawiają, że PSO2 pozostaje angażującą produkcją. Na horyzoncie jawi się również wersja New Genesis, która zaserwuje odświeżoną szatę graficzną oraz interfejs, więc jest na co czekać.

MIKROPŁATNOŚCI

Phantasy Star Online 2 posiada rozbudowany item shop. Tytuł ten dostępny jest w modelu free-to-play i nie trzeba nic płacić, by korzystać z całej zawartości gry czy bawić się na równi ze wszystkimi uczestnikami. Niemniej konto premium zapewnia sporo elementów, które ułatwiają oraz przyśpieszają rozgrywkę. Można się bez nich obyć, a do tego wiele z nich da się pozyskać także poprzez granie, niemniej trzeba się z tym faktem liczyć. Dodatkowe miejsce w plecaku jest bowiem czymś, co z czasem zwyczajnie się przydaje. Główną zawartość sklepiku stanowią przy tym przedmioty kosmetyczne, a zwłaszcza lootboksy ze skórkami dla naszej postaci.

Patryk „PefriX” Manelski

TWOIM ZDANIEM

Czy korzystasz z mikropłatności w grach?

Nigdy nie opłaciłem/łam żadnej mikropłatności
42,9%
Tak, ale rzadko
27,1%
Raptem parę razy
23,4%
Tak, nawet dość często
6,6%
Zobacz inne ankiety
League of Legends

League of Legends

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Path of Exile

Path of Exile

Warframe

Warframe

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm

Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?
Najpopularniejsze gry świata – w jakie tytuły gra najwięcej osób?

Call of Duty, Minecraft, a może Red Dead Redemption 2? Najpopularniejsze gry świata to tytuły znacznie mniej oczywiste, niż może się to wydawać zapalonym graczom.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz
Uczciwe gry na Androida – płacisz raz i grasz ile chcesz

Rynek mobilny zdominowały mniej lub bardziej uczciwe produkcje free to play. A jeśli F2P Wam nie pasuje? Z tego zalewu da się odłowić perły. Świetne produkcje, za które zapłacisz raz i masz spokój. Prezentujemy kilkanaście uczciwych gier mobilnych.