Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 kwietnia 2020, 16:22

autor: Adrian Werner

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Gracze mogą dziś wybierać spośród mnóstwa wartościowych tytułów free-to-play, oferujących różnorodne style i mechaniki. Jest tego tak dużo, że czasem trudno się w tym wszystkim połapać. Dlatego uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie opracowanie zestawienia najlepszych darmowych strzelanek. Listę tworzyliśmy tak, aby prezentowała dużą różnorodność, żeby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Początek 2020 roku przyniósł sporo zmian, jeśli chodzi o darmowe strzelanki. Wielkim wydarzeniem, porównywalnym z zeszłoroczną premierą Apex Legends, okazał się debiut Call of Duty: Warzone. Do tego ruszyła zamknięta beta Valoranta. Autorzy dopuszczają coraz więcej graczy do testów i już teraz wiadomo, że będzie to gigantyczny przebój.

JAK POWSTAŁA TA LISTA?

Tworząc tę listę, zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy Waszych głosów (m.in. z ankiety pod tekstem, ale też z głosowania na kanale tvgry), poprosiliśmy także redaktorów i współpracowników serwisu GRYOnline.pl o ich opinie. W 2019, a potem w 2020 roku powtórzyliśmy redakcyjne konsultacje, dodaliśmy dwie nowe gry i zmieniliśmy kolejność tytułów na liście.

Oczywiście, jak to zwykle z podobnymi rankingami bywa, również ten nie może być w żaden sposób uznany za kompletny. Jeśli macie zatem swoich faworytów, których pominęliśmy, wspomnijcie o nich w komentarzach i napiszcie, czemu uważacie, że warto się z nimi zapoznać.

14. Black Squad

BLACK SQUAD W SKRÓCIE

  1. Producent: NS Studio
  2. Wydawca: NeoWiz Games
  3. Platforma: PC
  4. Data premiery: lipiec 2017 (wczesny dostęp)

Black Squad to FPS, którego akcja toczy się współcześnie – gra opowiada o starciach prywatnej armii Viper Circle z powołanymi przez ONZ oddziałami Global Anti-Terrorist Taskforce.

Projekt mocno przypomina Counter-Strike’a: Global Offensive. Nie ma tu zatem ani krzty oryginalności. Nie przeszkadza to jednak jakoś szczególnie, gdyż Black Squad bardzo dobrze realizuje rozwiązania skopiowane z konkurencyjnych produkcji.

Gra jest ładna, walki odbywają się w szybkim tempie i sprawiają dużo frajdy, a autorzy przygotowali obszerną bazę map i uzbrojenia. Dostępnych jest kilka trybów rozgrywki, w których gracze mogą bawić się podzieleni na dwie drużyny.

Tytuł wywodzi się z Azji, co w głowach weteranów free-to-play aktywuje zapewne ostrzegawczy alarm, gdyż takie dzieła często straszą fatalnym systemem mikropłatności. Na szczęście w przypadku Black Squadu autorzy wykazali się większą powściągliwością. Wszystko, co pomaga w rozgrywce, da się odblokować, wygrywając mecze, co nie zajmuje wiele czasu. Do wirtualnego sklepiku warto zaglądać praktycznie tylko po to, by kupić jakiś gadżet kosmetyczny, który wyróżni naszą postać z tłumu innych graczy.

  1. Więcej o grze Black Squad

Black Squad to gra dla Ciebie, jeśli:

  1. szukasz dobrego darmowego FPS-a klimatach;
  2. masz ochotę na klasyczne strzelankowe potyczki;
  3. nie przeszkadzają Ci wtórne rozwiązania.

TWOIM ZDANIEM

Czy Valorant wygryzie Counter-Strike GO?

71,8%
Nie, CS: GO jest za mocne
28,2%
Tak, wszystko na to wskazuje
Zobacz inne ankiety
Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale

Team Fortress 2

Team Fortress 2

Warframe

Warframe

Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm

Unturned

Unturned

Warface

Warface

Quake Champions

Quake Champions

Wolfenstein: Enemy Territory

Wolfenstein: Enemy Territory

PlanetSide 2

PlanetSide 2

Black Squad

Black Squad

Tutaj nie obrażą twojej mamy. Gry, w których gracze są dla siebie... mili!
Tutaj nie obrażą twojej mamy. Gry, w których gracze są dla siebie... mili!

Wbrew pozorom istnieją produkcje, w których grające wraz z nami osoby potrafią coś więcej niż tylko obrzydzać nam rozgrywkę. Podpowiadamy, w których tytułach można bawić się bez ciągłego wysłuchiwania obraźliwych tekstów o naszych umiejętnościach.

14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł
14 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę
Uczciwy free-to-play. Darmowe gry, które nie naciągają na kasę

Wbrew pozorom są na rynku gry free-2-play, które nie zmuszają gracza do ciągłych inwestycji i nie dają nieuczciwej przewagi płacącym. To nie są częste przypadki, więc warto je opisać i pochwalić.