Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 września 2019, 15:32

autor: moir

Biznesmen, inwestor, filantrop, deweloper, playboy i niespełniony progamer.

Nie tylko World of Warcraft Classic – 10 najtrudniejszych gier MMORPG na rynku

Gry MMORPG uchodzą na domenę hardkorowych graczy – żeby coś w nich osiągnąć, trzeba nie tylko świetnie się na nich znać, ale też spędzać setki godzin w wirtualnych światach. Oto nasza lista najbardziej hardkorowych tytułów, w której można teraz zagrać.

EVE Online – najbardziej skomplikowane MMO

W SKRÓCIE

  1. Producent: Crowd Control Productions
  2. Data premiery: 6 maja 2003 roku

Co nowego w 2019 roku?

Nowości w EVE Online? Bicie rekordu Guinnessa, poprawiona architektura (jeszcze większe bitwy!), kolejne przetasowania wśród sojuszy (za sprawą dodatku Invasion) oraz afera korupcyjna z USA w tle. A poza tym wciąż jest trudno. Bardzo. I hardcore’owo.

Czym jest EVE Online?

EVE Online uważane jest przez wielu za najlepszą grę MMO na świecie. Ta stworzona i rozwijana przez islandzkie studio Crowd Control Productions pozycja to prawdopodobnie jeden z najbardziej skomplikowanych tytułów na rynku. Samo opanowanie podstaw mechaniki rozgrywki wymaga kilkunastu godzin (jeśli nie więcej) obcowania z grą. EVE Online słynie przede wszystkim z ogromnych kosmicznych bitew, w których straty idą w dziesiątki tysięcy dolarów (po przeliczeniu), a udział biorą setki graczy zrzeszonych w sojusze. Laika o ból głowy przyprawi już sam panel interfejsu, który jest przepełniony najróżniejszymi informacjami i opcjami.

Pomnik gry i graczy

Warto w tym miejscu wspomnieć także o monumencie, jaki stanął w stolicy Islandii, Reykjavíku, na cześć tejże produkcji w jej dziesiąte urodziny. Oprócz oryginalnego wyglądu posiada on również jedną unikatową cechę – są na nim wyryte nicki wszystkich aktywnych (stan z marca 2014 roku) użytkowników gry.

Główna cecha: arcyskomplikowana mechanika + permanentne zniszczenie posiadanego statku + utrata przewożonych ładunków

TWOIM ZDANIEM

Grasz jeszcze w MMORPG?

Nie, nie grałem od lat
39,3%
Czasem mi się zdarza
30,9%
Gram regularnie
24,3%
Nigdy nie grałem w MMORPG
5,5%
Zobacz inne ankiety
World of Warcraft

World of Warcraft

Albion Online

Albion Online

EVE Online

EVE Online

Lineage II

Lineage II

Tibia

Tibia

Margonem

Margonem

Ultima Online

Ultima Online

EverQuest

EverQuest

Realm of the Mad God

Realm of the Mad God

Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG
Koniec MMORPG? Analizujemy stan i przyszłość sieciowych gier RPG

12-letnie rządy World of Warcraft budzą podziw, ale w ich cieniu kryje się ponura refleksja na temat kondycji gatunku MMORPG. Czy jedyną szansą na ratunek przed zepchnięciem w otchłań są dla niego azjatyckie i/lub mobilne gry free-to-play?

10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby
10 hardkorowych gier RPG – na tych erpegach połamiesz sobie zęby

Dzięki Dark Souls gracze rozsmakowali się w trudnych RPG-ach. Przygotowaliśmy listę godnych uwagi produkcji z tego gatunku, których ukończenie wymagać będzie tytanicznego wysiłku.

Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś
Gry MMO – 10 faktów, których nie znałeś

Skąd wzięły się gry MMO, w jaką produkcję najchętniej grają kobiety, a także który naród najbardziej kocha Tibię i dlaczego nie są to Polacy – o tym i nie tylko dowiecie się z niniejszego tekstu.