Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 14:24

EVE Online - Invasion kolejnym dodatkiem do kosmicznego MMO

Studio CCP Games – twórcy popularnej gry MMORPG EVE Online – zapowiedziało, że wspomniana produkcja doczeka się niedługo kolejnego rozszerzenia, zatytułowanego Invasion. Dodatek zmusi graczy do stanięcia w obronie wszystkiego, co udało im się stworzyć przez lata.

Kolejny dodatek do EVE Online. - EVE Online - Invasion kolejnym dodatkiem do kosmicznego MMO - wiadomość - 2019-05-06
Kolejny dodatek do EVE Online.

EVE ONLINE: INVASION W SKRÓCIE:

  1. dodatek skupi się na wojnie z rasą Triglavian;
  2. rozszerzenie ma przynieść duże zmiany w uniwersum;
  3. Invasion wzbogaci grę o nowe statki i mechaniki oraz usprawni kilka istniejących;
  4. dodatek zadebiutuje 28 maja.

Studio CCP Games poinformowało, że znana gra MMORPG w klimatach science fiction – EVE Online – otrzyma niedługo kolejne rozszerzenie. Będzie ono zatytułowane Invasion i skupi się na konflikcie z tajemniczą rasą Triglavian. Dodatek zadebiutuje 28 maja i zostanie udostępniony nieodpłatnie wszystkim subskrybentom.

EVE Online zawsze miało na celu dostarczanie nowych doświadczeń i wszechświata żywego, jak żaden inny. Świętując 16 lat siły i innowacji w EVE, kontynuujemy budowanie na fundamentach tej ambicji i tradycji – powiedział Hilmar Veigar Pétursson, dyrektor generalny CCP.

Gracze mają być zmuszeni do obrony wszystkiego, co udało im się zbudować przez 16 lat obecności gry na rynku. Deweloperzy zapewniają, że wątek fabularny dodatku na zawsze zmieni uniwersum EVE Online.

Do EVE Online trafią nowe statki.
Do EVE Online trafią nowe statki.

W EVE zawsze chodziło o działania mające trwałe i znaczące konsekwencje, więc w przypadku EVE Online: Invasion naszym celem było stworzenie wydarzenia zmieniającego uniwersum, którego nasza społeczność będzie mogła doświadczyć w znanej jej przestrzeni. Kapsulerowie (ang. Capsuleer, zwrot opisujący postacie graczy - przyp. red.) będą bronić swojego terytorium przed przerażającą nową sektą. Niezmiernie zależy nam na tym, aby nasi gracze walczyli o systemy gwiazd, które są im drogie, w obliczu coraz poważniejszego zagrożenia, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli – powiedział Bergur Finnbogason, dyrektor kreatywny EVE Online.

Rozszerzenie wprowadzi do gry trzy nowe statki oparte na technologii Triglavian – fregatę Nergal, niszczyciela Draugur oraz ciężki krążkownik szturmowy Ikitursa. Dodatek zaoferuje również sporo nowej zawartości, trochę graficznych „wodotrysków” oraz nieznane dotychczas efekty wpływające na całe systemy gwiezdne. Możemy też oczekiwać dużych zmian w mechanice wypowiadania wojny oraz narzędziu do wyszukiwania aktywności znanym jako The Agency.

The Agency – nowy wygląd.
The Agency – nowy wygląd.

Warto też odnotować, że trwa wydarzenie promocyjne EVE Invasion Tour, w ramach którego twórcy odwiedzają różne miejsca na świecie i spotykają się z fanami swojego tytułu. 4 maja deweloperzy pojawili się w Petersburgu (Rosja). W planach są także wizyty w Toronto (Kanada, 21-23 czerwca), Kemiönsaari (Finlandia, 23 sierpnia), Berlinie (13-14 września), Las Vegas (25-27 października) oraz Londynie (23 listopada).

  1. EVE Online – strona oficjalna
  2. Szalone, imponujące i... głupie – rekordy Guinnessa ze świata gier
  3. Milionowe straty i prawdziwe zdrady – EVE Online to fenomen wśród gier