Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2019, 15:01

autor: Vergil

Wyciek pierwszych screenów i konkretów o Assassin’s Creed Ragnarok [Aktualizacja: Fake]

Do sieci wyciekły nieoficjalne informacje na temat Assassin’s Creed Ragnarok, czyli następnej części bestsellerowej serii, która rzekomo ma zadebiutować w 2020 roku. Co więcej, pojawiły się także pierwsze screeny z tej produkcji.

Aktualizacja

Użytkownicy forum ResetEra powiązali screeny widoczne w poniższym przecieku z elementami graficznymi użytymi w demie technologicznym silnika Unity 5 - The Blacksmith. Wygląda więc na to, że całość informacji jest po prostu nieprawdziwa.

Wiadomość oryginalna

O tym, że następna część serii Assassin's Creed przeniesie nas do epoki wikingów, plotkuje się od dłuższego czasu. Na początku kwietnia światło dzienne ujrzały pierwsze nieoficjalne konkrety na jej temat, z kolei dzisiaj na łamach forum ResetEra pojawił się post, którego autor ujawnia następne informacje, a także prezentuje graczom porcję screenów (co prawda kiepskiej jakości, ale jednak). Nim przejdziemy do omówienia tych doniesień, musimy zaznaczyć, że nie zostały one w żaden sposób potwierdzone przez firmę Ubisoft, więc wciąż należy traktować je z przymrużeniem oka.

Podobno Assassin’s Creed Ragnarok ma zostać zapowiedziany w drugiej połowie 2019 roku. - Wyciek pierwszych screenów i konkretów o Assassin’s Creed Ragnarok - wiadomość - 2019-05-06
Podobno Assassin’s Creed Ragnarok ma zostać zapowiedziany w drugiej połowie 2019 roku.

Data premiery i fabuła

W SKRÓCIE:
  1. następna część serii Assassin’s Creed nosi podtytuł Ragnarok;
  2. w grze powróci żegluga, bitwy na dużą skalę, orzeł i rozbudowane elementy RPG;
  3. kładąc nacisk na eksplorację, twórcy usuną z mapy znaki zapytania, by zachęcić nas do zwiedzania świata „na własną rękę”;
  4. tytuł pozwoli na zabawę w trybie współpracy;
  5. premiera omawianej produkcji nastąpi w 2020 roku, a trafi ona na konsole obecnej i nowej generacji.

Zacznijmy od tego, że zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, produkcja zostanie zatytułowana Assassin's Creed Ragnarok, z kolei jej kodowa nazwa to Assassin's Creed Kingdom. Pozycja ma zadebiutować w 2020 roku, a trafi na konsole obecnej oraz nowej generacji.

W trakcie zabawy wcielimy się w sojusznika Ragnara Lodbroka, czyli legendarnego władcy Danii, który zmarł około 865 roku; przed jego śmiercią należąca do niego flota rzekomo dopłynęła aż do Paryża, który udało jej się złupić. Produkcja pozwoli nam również stanąć ramię w ramię z Wielką Armią Niewiernych dowodzoną przez synów Lodbroka – Ivara, Halfdana oraz Ubbe.

W Assassin's Creed Ragnarok powróci także wątek pierwszej cywilizacji, jednak odegra tu rolę drugoplanową; ponoć będzie obracał się wokół Mjolnira, czyli młota należącego do mitycznego Thora.

Gameplay

Oczywiście autorzy oddadzą nam do dyspozycji otwarty świat; ma on obejmować całą Wielką Brytanię, Danię, Szwecję, Norwegię oraz Finlandię. Poszczególne królestwa zostaną podzielone na regiony, a znajdujące się w nich osady będą ulegać zmianom w trakcie zabawy, mając przy tym wpływ na wewnętrzną ekonomię.

Co ciekawe, podobno twórcy kładą większy niż dotychczas nacisk na eksplorację, a starając się zachęcić graczy do przemierzania świata „na własną rękę”, usuną z mapy znaki zapytania. Z drugiej strony nie zabraknie tu elementów RPG, które najwyraźniej zagościły w serii na dobre. Inna sprawa, że podobnie jak Bayek czy Aleksios i Kassandra, tak i tutaj protagonista będzie dysponować orłem. Choć zadania fabularne ukończymy wyłącznie w pojedynkę, misje poboczne i inne opcjonalne aktywności będzie można sprawdzić w towarzystwie innych graczy, w ramach trybu współpracy.

Co zaś tyczy się starć z przeciwnikami – po raz kolejny weźmiemy udział w bitwach na dużą skalę, podczas których skorzystamy zarówno z rozbudowanego arsenału broni białej i dystansowej. Ponadto postać, w którą się wcielimy, będzie asasynem z prawdziwego zdarzenia, więc na jej podorędziu znajdzie się ukryte ostrze. Powrócą też potyczki na morzu, choć sama żegluga ma odgrywać mniejszą rolę, niż chociażby w Assassin's Creed Odyssey. Twórcy pochylają się też nad kwestiami związanymi z pancerzem, a zmiana wyglądu ma wpływać na nasz rozgłos w poszczególnych królestwach.

Twórcy i DLC

Assassin's Creed Ragnarok rzekomo jest przede wszystkim dziełem zespołu Ubisoft Montreal; pomaga mu ekipa Ubisoft Sofia, której głównym zadaniem jest jednak przygotowanie DLC. Akcja tego ostatniego ma zostać osadzona na Islandii, a gracze będą w nim podróżować po dziewięciu mitycznych światach, używając do tego Yggdrasila (gigantycznego drzewa, na którym znajdowały się wszystkie krainy). Dyrektorem kreatywnym projektu jest Ashraf Ismail (który czuwał między innymi nad Assassin's Creed Origins oraz Assassin's Creed IV: Black Flag).

  1. Oficjalna strona internetowa serii Assassin’s Creed