Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 30 czerwca 2017, 15:00

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

Gry lipca 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Jak zwykle lipiec nie sprzyja wydawaniu największych hitów. Czy zatem nie będzie w co grać? Niezupełnie. Epic Games wypuszcza Fortnite w wersji beta, Nintendo kontynuację Splatoona, zaś polski PlayWay nowego Car Mechanic Simulatora. A to nie wszystko.

Sezon ogórkowy czas zacząć. Lato kojarzy się zarówno z informacyjną posuchą, jak i z brakiem premier potencjalnych growych hitów. I rzeczywiście – nie uświadczymy w pierwszym letnim zestawieniu głośnych tytułów. Co nie znaczy, że nie będzie ciekawie.

Dostaniemy sporo produkcji lekkich i przyjemnych, idealnych na tę porę roku. Wśród nich znalazło się miejsce na strzelanie farbą w Splatoonie 2 czy obronę naszego schronienia w Fortnite. Te dwa tytuły to nie jedyne propozycje dla miłośników wspólnego grania. Idealną pozycją, zwłaszcza dla tych, którzy cenią sobie rozgrywkę MMO, będzie Albion Online.

Oprócz tego czeka nas starcie z dwiema strategiami – bandyckim Antihero i opowiadającym o zasiedlaniu nowych planet Aven Colony. Powraca też Car Mechanic Simulator, opatrzony liczbą 2018, i całkiem nowa zakręcona platformówka Edmunda McMillena – The End is Nigh (równie specyficzna jak Super Meat Boy). Na lipiec przewidziano także premierę drugiego sezonu Minecrafta: Story Mode.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wskazana w komentarzu pozycja na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma najbardziej oczekiwaną przez siebie grę.

Aby wygrać, do 30 lipca 2017 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór. Opinię tę należy umieścić w komentarzu pod niniejszym artykułem. Dodatkowo, będąc zalogowanym, należy odszukać wybrany tytuł w naszej encyklopedii gier i przyznać mu „łapkę w górę”. Trafi on wówczas do kolekcji gier użytkownika. Najpierw jednak koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra Miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w zabawie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika Pumbus.

Antihero

data premiery – 12 lipca

Wbrew romantycznym opisom z powieści przygodowych i kryminalnych – wiktoriański Londyn nie należał do miejsc przyjaznych ani przyjemnych. Ludzie głodowali, ginęli i generalnie żyli w ubóstwie. Na takim gruncie musiało rozplenić się bezprawie.

My zaś możemy na tym tylko skorzystać. W niezależnej strategicznej grze Antihero wkraczamy bowiem do świata rodem z powieści Karola Dickensa, gdzie pośród brudu i ubóstwa będziemy mogli zbudować przestępcze imperium, realizując swoje skryte pomysły na zbrodnie idealne.

Antihero pozwoli zarówno oprzeć nasze działania na kradzieżach, wymuszeniach i generalnie dozować przemoc w aptekarskich dawkach, jak i wywołać falę morderstw, których celem staną się wszystkie przeszkody na drodze do naszej dominacji na salonach i ulicach.

Rozgrywką tytuł przypomina flashowe strategiczno-ekonomiczne klikacze, gra powstaje zresztą z myślą zarówno o komputerach, jak i platformach mobilnych. Jednym ruchem poślemy do boju naszych ludzi, paroma przyciskami zmienimy oblicze finansowe naszego... przedsięwzięcia. Tym, co wyróżnia grę, jest połączenie klimatu charakterystycznego dla Dickensa z odrobiną dystansu do tematu.

Rozkręcisz przestępcze imperium w Antihero, jeśli:

  1. lubisz dickensowskie klimaty;
  2. Twoim marzeniem było sprawdzić się jako przywódca przestępczego podziemia.
  1. Antihero w encyklopedii GRYOnline.pl
TWOIM ZDANIEM

Na którą lipcową grę czekasz najbardziej?

Car Mechanic Simulator 2018
24,7%
Splatoon 2
15,5%
Albion Online
13,6%
Pyre
12,7%
Fortnite
9,2%
Aven Colony
7%
Serial Cleaner
5,5%
Minecraft: Story Mode – A Telltale Games Series – Season 2
5,4%
Antihero
3,3%
The End Is Nigh
3%
Zobacz inne ankiety
Car Mechanic Simulator 2018

Car Mechanic Simulator 2018

Albion Online

Albion Online

Fortnite

Fortnite

Aven Colony

Aven Colony

Pyre

Pyre

Serial Cleaner

Serial Cleaner

Splatoon 2

Splatoon 2

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2

Minecraft: Story Mode - A Telltale Games Series - Season 2

Antihero

Antihero

The End is Nigh

The End is Nigh

Gry lipca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry lipca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

Sezon ogórkowy w pełni. W lipcu nie debiutuje żaden wielki hit, robiąc m.in. miejsce pozycjom takim jak The Banner Saga 3, remaster Red Faction, wczesny dostęp do Islands of Nyne, a także dodatkom do Pillars of Eternity II i Far Crya V.

Gry września 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry września 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Wakacje dobiegają końca, a wraz z wrześniem nadciągną duże tytuły o słusznej sile rażenia. Będziemy znowu kopać piłkę z seriami FIFA i PES, a także walczyć w Destiny 2, podbijać w Total War: Warhammer II i przeżywać przygody w Divinity: Original Sin II.

Gry sierpnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry sierpnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Przed nami gorący sierpień – dosłownie i w przenośni. Sezon ogórkowy się kończy, więc chroniąc się w domowym zaciszu przed upałami, ogramy takie przeboje jak Uncharted: Zaginione dziedzictwo, Life is Strange: Before the Storm czy ARK: Survival Evolved.