Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 15 czerwca 2017, 14:12

Nie tylko Metro: Exodus – 10 najlepszych zapowiedzi targów E3 2017

Najważniejsze święto graczy, czyli targi E3, jak zwykle obfitowało w sporo interesujących zapowiedzi gier (i nie tylko). Zebraliśmy w jednym miejscu najbardziej ekscytujące nowości, które pokazano w tym roku.

Jak co roku odbywające się w Los Angeles targi Electronic Entertainment Expo obfitowały w ciekawe prezentacje nadchodzących hitów przeznaczonych na najważniejsze platformy sprzętowe. Chociaż część niespodzianek skutecznie zepsuły materiały, które wyciekły do sieci, nie brakowało też momentów przyprawiających fanów elektronicznej rozrywki o szybsze bicie serca w trakcie konferencji organizowanych przez branżowych gigantów. Powody do zadowolenia mają zarówno posiadacze konsol Nintendo, Sony oraz Microsoftu, jak i komputerów osobistych.

Zebraliśmy naszym zdaniem najciekawsze zapowiedzi nowych gier (i nie tylko) tegorocznych E3, które prezentowały się najlepiej albo najbardziej nas zaskoczyły. Szczególne wrażenie zrobiły powroty po dłuższej nieobecności kilku kultowych marek, ale pojawiło się też paru kompletnych debiutantów, którzy zdołali wzbudzić nasze żywe zainteresowanie.

W tekście nie braliśmy pod uwagę gier dostępnych na wyłączność – im poświęcimy kolejny artykuł. Jako tzw. „exclusive’y” traktujemy też gry wydawane w ramach programu Xbox Play Anywhere, które dostępne będą tylko na platformach firmy Microsoft (czy to PC Windows, czy XOne).

Dragon Ball FighterZ

Grafika w grze Dragon Ball FighterZ wygląda nawet lepiej niż w odcinkach anime. - 2017-06-15
Grafika w grze Dragon Ball FighterZ wygląda nawet lepiej niż w odcinkach anime.

Pracownicy studia Arc System Works produkują bijatyki od dziesięcioleci, toteż wyrobili sobie renomę wśród fanów gatunku, chociaż ich sztandarowym seriom Guilty Gear oraz BlazBlue niestety nigdy nie udało się popularnością dorównać najbardziej znanym mordobiciom. Rozpoznawalność, na którą deweloper ten już dawno zasłużył, może przynieść za to Dragon Ball FighterZ, który wprawdzie nie jest pierwszym podejściem ASW do stworzenia gry o Saianach, ale efekt końcowy zapowiada się znacznie lepiej od poprzednich prób.

Po latach eksperymentów z perspektywą i mechanizmami rozgrywki w końcu otrzymamy tradycyjną bijatykę 2,5D. W dostępnych nagraniach można dopatrzyć się wysokiej dynamiki starć oraz inspiracji systemami walki z innych gier japońskiego studia. Trójwymiarowa grafika natomiast, podobnie jak w przypadku fantastycznie wyglądającej podserii Xrd cyklu Guilty Gear, bardzo skutecznie imituje dwuwymiarową, pokazując swoje prawdziwe oblicze jedynie w najbardziej efektownych sytuacjach. FighterZ to zdecydowanie jeden z najciekawiej zapowiadających się projektów związanych z kultowym uniwersum Akiry Toriyamy od lat.

DLACZEGO CZEKAMY?

  1. To pierwsza od dawna klasyczna bijatyka 2,5D na licencji Dragon Balla.
  2. Za produkcję odpowiadają specjaliści, którzy mają na koncie serie Guilty Gear oraz BlazBlue.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Najciekawsza zapowiedź targów E3 2017 to:

Anthem
7,2%
Xbox One X
2,3%
Beyond Good & Evil 2
9,5%
Wolfenstein II: The New Colossus
17,8%
A Way Out
4,5%
Assassin's Creed: Origins
15,4%
Metro: Exodus
31,3%
Monster Hunter World
2,7%
Life is Strange: Before the Storm
6%
Dragon Ball FighterZ
3,4%
Zobacz inne ankiety
Assassin's Creed Origins

Assassin's Creed Origins

Metro Exodus

Metro Exodus

Wolfenstein II: The New Colossus

Wolfenstein II: The New Colossus

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

A Way Out

A Way Out

Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ

Beyond Good & Evil 2

Beyond Good & Evil 2

Anthem

Anthem

Life is Strange: Before the Storm

Life is Strange: Before the Storm

Gorące zapowiedzi zimy – najciekawsze informacje o nadchodzących grach
Gorące zapowiedzi zimy – najciekawsze informacje o nadchodzących grach

W tym tygodniu dzień po dniu odbyły się dwa duże wydarzenia branżowe, co zaowocowało zapowiedziami i nowymi materiałami z nadchodzących hitów. Zebraliśmy najciekawsze z nich w jednym miejscu.

Najlepsze zapowiedzi z targów gamescom 2017 – pecet w natarciu
Najlepsze zapowiedzi z targów gamescom 2017 – pecet w natarciu

Dzięki tegorocznym targom gamescom dowiedzieliśmy się o kolejnej porcji tytułów, których drogę do premiery warto uważnie śledzić. Oto najciekawsze z nich.

15 najlepszych gier targów E3 2017 – wybór redakcji
15 najlepszych gier targów E3 2017 – wybór redakcji

Za nami intensywne targi E3 i, co za tym idzie, intensywna redakcyjna debata nad tym, które gry pokazane na imprezie były najlepsze. W końcu udało nam się jednak wyłonić 15 pozycji – oto nasz ranking.