Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

World of Warcraft Najnowsze wiadomości i informacje

WoW: Battle for Azeroth - wymagania sprzętowe, przedsprzedaż i możliwe wsparcie DX12

AlexB, 31 stycznia 2018, 13:00

Rozpoczęła się przedsprzedaż Battle for Azeroth, czyli najnowszego rozszerzenia do MMORPG-a World of Warcraft. Z tej okazji twórcy opublikowali jego oficjalne wymagania sprzętowe. Ponadto gracze dokopali się w plikach gry do pewnych interesujących informacji na temat nadchodzącego dodatku.

World of Warcraft z dodatkiem Battle for Azeroth oraz klasycznymi serwerami

Ender, 3 listopada 2017, 21:42

Podczas BlizzConu studio Blizzard zapowiedziało nowe rozszerzenie do gry World of Warcraft, zatytułowane Battle for Azeroth. Fani otrzymają także nową wersję gry, która będzie starała się odtworzyć świat i rozgrywkę z pierwszych lat funkcjonowania World of Warcraft, odpowiadając tym samym na prośby fanów o wprowadzenie klasycznych serwerów.

World of Warcraft: Legion – kompendium wiedzy [Aktualizacja #9: patch 7.3.0]

Meehow, 1 września 2017, 13:05

Niniejsze kompendium wiedzy poświęcone jest World of Warcraft: Legion – szóstemu dodatkowi do kultowej gry MMORPG autorstwa Blizzard Entertainment, World of Warcraft. Zbieramy tu wszystkie najistotniejsze i najciekawsze informacje oraz materiały na temat tej produkcji.

World of Warcraft – zapowiedziano turniej dungeon crawlingu

Movis, 12 lipca 2017, 10:15

Twórcy największego MMO na planecie szukają najlepszych specjalistów od podziemi. W ramach globalnego turnieju Mythic Dungeon Invitational wybrane drużyny zmierzą się o 100 tys. dolarów.

World of Warcraft - wyciekły informacje o kolejnym dodatku?

Entelarmer, 7 lipca 2017, 11:36

W sieci pojawiły się informacje o plikach aktualizacji 7.3 do gry World of Warcraft. Wśród nich znalazła się nowa zbroja, która zdaje się zdradzać informacje na temat kolejnego rozszerzenia do popularnego MMORPG.

Tak wygląda 8-bitowy World of Warcraft

Góral, 23 kwietnia 2017, 11:00

Na kanale Rkade Soup ukazał się kilkuminutowy materiał wideo prezentujący kultowe MMORPG World of Warcraft w 8-bitowej wersji na konsolę NES (Nintendo Entertainment System).

Blizzard kończy ze wspieraniem systemów Windows XP i Vista

Góral, 18 lutego 2017, 10:31

Studio Blizzard Entertainment poinformowało, że w tym roku zaprzestanie dalszego wspierania systemów operacyjnych Windows XP i Vista w grach World of Warcraft, StarCraft II, Diablo III, Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm.

Tokeny z World of Warcraft będzie można zamienić na gotówkę do wydania w sklepie Battle.net

AlexB, 7 lutego 2017, 12:45

Firma Blizzard ma w tym tygodniu rozszerzyć funkcje Tokenów dostępnych w grze World of Warcraft. Za ich pomocą będzie można zakupić teraz między innymi przedmioty w Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Overwatch.

Blizzard świętuje 12. urodziny World of Warcraft

Góral, 21 listopada 2016, 09:43

Studio Blizzard Entertainment świętuje 12. urodziny gry MMORPG World of Warcraft. Z tej okazji przyznawane jest specjalne osiągnięcie oraz paczka elementów Anniversary Gift Package.

World of Warcraft - twórcy Nostalriusa zapowiadają powrót serwera

Entelarmer, 7 listopada 2016, 10:48

Twórcy Nostalriusa zapowiedzieli powrót najpopularniejszego serwera umożliwiającego grę w oryginalną wersję World of Warcraft. Zespół motywuje swoją decyzję brakiem odzewu ze strony firmy Blizzard, mimo jej deklarowanego zainteresowania i wysyłania konkretnych propozycji.

World of Warcraft wkrótce otrzyma aktualizacje 7.1.5 i 7.2: The Tomb of Sargeras

Góral, 5 listopada 2016, 12:44

Poznaliśmy plany studia Blizzard Entertainment związane z grą MMO World of Warcraft. Produkcja doczeka się w najbliższym czasie dwóch aktualizacji - mniejszej oznaczonej numerem 7.1.5 i większej 7.2: The Tomb of Sargeras.

World of Warcraft - aktualizacja Return to Karazhan już dostępna

YouRec, 26 października 2016, 14:30

Pierwsza i jednocześnie naprawdę duża aktualizacja do World of Warcraft: Legion jest już dostępna. Uaktualnienie zatytułowane Return to Karazhan wprowadza dużo nowej zawartości i zmian w systemie PVP.

World of Warcraft: Legion – pozytywne recenzje branżowe

Meehow, 13 września 2016, 11:00

World of Warcraft: Legion – najnowszy, szósty dodatek do kultowego MMORPG studia Blizzard Entertainment – zebrał już całkiem pokaźną, miarodajną liczbę ocen. Przygotowaliśmy zatem stosowne zestawienie.

World of Warcraft: Legion - 3,3 miliona egzemplarzy sprzedanych w dniu premiery

Entelarmer, 8 września 2016, 21:30

Firma Blizzard poinformowała o premierowych wynikach sprzedaży dodatku World of Warcraft: Legion. Szóste rozszerzenie do wiekowego MMO zdołało się sprzedać w liczbie ponad trzech milionów egzemplarzy w ciągu jednego dnia.

World of Warcraft: Legion zadebiutuje o północy

Entelarmer, 29 sierpnia 2016, 13:50

Firma Blizzard ujawniła dokładne terminy udostępniania World of Warcraft: Legion. Szósty dodatek do arcypopularnego MMORPG zadebiutuje w Europie równo o północy.

Blizzard zapowiada pierwszy duży patch do World of Warcraft: Legion

Aidan, 18 sierpnia 2016, 12:40

Podczas targów gamescom zapowiedziany został pierwszy patch do nadchodzącego rozszerzenia World of Warcraft: Legion. Starzy wyjadacze będą zadowoleni — czeka nas powrót do Karazhanu, jednej z ikonicznych lokacji świata gry.

World of Warcraft: Legion - nowy zwiastun prezentuje większość elementów dodatku

Góral, 2 sierpnia 2016, 10:29

Studio Blizzard Entertainment opublikowało nowy, trwający ponad sześć minut materiał wideo, na którym zaprezentowało większość elementów, które znajdziemy w World of Warcraft: Legion.

World of Warcraft: Legion - Łowca demonów dostępny od 9 sierpnia

Entelarmer, 1 sierpnia 2016, 09:13

Firma Blizzard ujawniła, kiedy nabywcy wydania przedpremierowego dodatku World of Warcraft: Legion otrzymają dostęp do nowej klasy w grze. Fani Azeroth będą mogli zapoznawać się z Łowcą demonów od 9 sierpnia.

World of Warcraft – pre-patch dodatku Legion wystartuje 20 lipca

Aidan, 18 lipca 2016, 13:00

W związku z nadchodzącą wielkimi krokami premierą najnowszego, szóstego dodatku do World of Warcraft (o tytule Legion), 20 lipca na serwerach zostanie uaktywniony tzw. pre-patch. Oprócz nowej zawartości oraz eventów poprzedzających właściwą fabułę dodatku, przyniesie on też ze sobą znaczące zmiany w mechanice samej gry oraz poszczególnych klas.

World of Warcraft - Blizzard wycisza toksycznych graczy

Entelarmer, 14 lipca 2016, 11:48

Firma Blizzard zapowiedziała wprowadzenie systemu "The Silence Penalty" do gry World of Warcraft. Stosowna aktualizacja zadebiutuje jeszcze przed premierą dodatku Legion i pozwoli na zgłaszanie osób spamujących bądź obrażających na czacie. To z kolei przełoży się na blokadę, uniemożliwiającą m.in. korzystanie z kanałów publicznych oraz zapraszanie do grup i pojedynków.

Dystrybucja cyfrowa w maju - bardzo dobry wynik Overwatch

Entelarmer, 24 czerwca 2016, 10:50

Grupa analityczna SuperData opublikowała raport dotyczący dystrybucji cyfrowej w maju. Największym zwycięzcą (na PC) okazało się Overwatch, które przyniosło 269 milionów dolarów przychodu. W innych kategoriach prym wiodły Uncharted 4 (konsole), World of Warcraft (płatne MMO), League of Legends (free-to-play) i Monster Strike (mobilne).

Jutro rozdamy 200 kluczy do bety World of Warcraft: Legion

Góral, 10 czerwca 2016, 11:55

Jeżeli chcielibyście wziąć udział w beta testach gry World of Warcraft: Legion, to koniecznie odwiedźcie jutro naszą stronę, gdyż będziemy mieć do rozdania 200 kluczy.

Powrót Nostalriusa możliwy? Blizzard wyraził zainteresowanie projektem

Góral, 9 czerwca 2016, 11:30

W kwietniu bieżącego roku pożegnaliśmy się z popularnym serwerem Nostalrius, na którym można było grać w pierwotną wersję World of Warcraft. Ekipa odpowiedzialna za tę inicjatywę spotkała się ostatnio z pracownikami Blizzarda i o ile z rozmów nie wynikły jeszcze konkrety, tak deweloper wykazał się dużym zainteresowaniem w sprawie.

World of Warcraft: Legion z większym zasięgiem rysowania obiektów

Arantasar, 6 czerwca 2016, 12:19

Firma Blizzard potwierdziła, że rozszerzenie World of Warcraft: Legion wprowadzi do gry większą odległość rysowania obiektów. Ulepszona technologia będzie funkcjonowała zarówno w nowych, jak i starych lokacjach i pozwoli na około dwukrotne zwiększenie zasięgu widzenia. Jednocześnie zmieniona zostanie skala ustawień grafiki.

Miesiąc z World of Warcraft za darmo dla widzów filmu Warcraft: Początek

luckie, 1 czerwca 2016, 11:34

Osoby, które wybiorą się do Multikina na film Warcraft: Początek, otrzymają w prezencie miesięczny dostęp do World of Warcraft. Ponadto logując się do gry przed końcem sierpnia, można zgarnąć bonusy nawiązujące do filmu.

World of Warcraft: Warlords of Draenor – kompendium wiedzy [Aktualizacja #4: WoD za darmo]

Meehow, 19 maja 2016, 18:35

W tym kompendium zebrane zostały najciekawsze materiały i najistotniejsze informacje na temat Warlords of Draenor – piątego dodatku do kultowego MMORPG, World of Warcraft.

Warlords of Draenor dołączyło do podstawowego wydania World of Warcraft

Góral, 18 maja 2016, 14:12

Dodatek Warlords of Draenor zniknął ze sklepu Blizzarda i od teraz wchodzi w skład podstawowego wydania World of Warcraft, które można nabyć za 14,99 euro (około 66 zł). Ponadto firma zapowiedziała promocję związaną z filmem Warcraft: Początek.

World of Warcraft - Blizzard spotka się z twórcami Nostalriusa i Markiem Kernem

Góral, 30 kwietnia 2016, 18:09

Mark Kern, jeden z byłych pracowników Blizzarda i współtwórca World of Warcraft, który wyraził swoje niezadowolenie z zamknięcia serwera Nostalrius z pierwotną wersją popularnego MMORPG, otrzymał zaproszenie od dewelopera. Celem spotkania, na którym obecne będą także osoby odpowiedzialne za wspomniany serwer, ma być znalezienie rozwiązania, które zadowoli fanów starego WoW-a.

Dystrybucja cyfrowa w marcu - doskonałe wyniki Tom Clancy's The Division

Adrian Werner, 29 kwietnia 2016, 11:11

Firma SuperData opublikowała raport dotyczący popularności gier wideo w cyfrowej dystrybucji w marcu bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się m.in., że bardzo dobry wynik na pecetach i konsolach zanotowało Tom Clancy’s The Division. Ponadto triumfy święciły League of Legends (free-to-play), World of Warcraft (MMO) oraz Clash of Clans (mobilne).

Blizzard o zamknięciu serwera Nostalrius i możliwości powrotu klasycznego WoW-a

Entelarmer, 26 kwietnia 2016, 13:18

Firma Blizzard opublikowała wpis na oficjalnej stronie World of Warcraft, poświęcony sprawie zamknięcia prywatnego serwera Nostalrius oraz możliwości stworzenia oficjalnego serwera na podobnych zasadach. Według J. Allena Bracka nie ma szans na powrót do klasycznego świata gry, przedstawiono jednak potencjalną alternatywę.

World of Warcraft: Legion zadebiutuje 30 sierpnia

Entelarmer, 18 kwietnia 2016, 22:40

Firma Blizzard ujawniła dokładną datę premiery dodatku World of Warcraft: Legion. Szóste rozszerzenie do wiekowego MMORPG zadebiutuje 30 sierpnia.

World of Warcraft - zamknięto największy prywatny serwer Nostalrius

Góral, 12 kwietnia 2016, 12:31

Fani World of Warcraft w jego pierwotnej wersji nie mają w ostatnich dniach powodu do radości. Zamknięto właśnie popularny prywatny serwer Nostalrius, na którym można było cieszyć się edycją Vanilla gry (czyli oryginalną, pozbawioną dodatków).

Dystrybucja cyfrowa w styczniu - dobre wyniki Rise of the Tomb Raider na PC

Góral, 26 lutego 2016, 10:31

Firma SuperData opublikowała raport dotyczący popularności gier wideo w cyfrowej dystrybucji w styczniu bieżącego roku. Dowiedzieliśmy się m.in., że bardzo dobry wynik zanotowało PC-towe Rise of the Tomb Raider, ponadto triumfy święcą StarCraft II (PC), League of Legends (free-to-play), World of Warcraft (MMO), Call of Duty: Black Ops III (konsole) i Clash of Clans (mobilne).

World of Warcraft: Legion – znamy wymagania sprzętowe

Draug, 18 lutego 2016, 16:39

Studio Blizzard Entertainment ujawniło wymagania sprzętowe MMORPG World of Warcraft: Legion. Kolejny dodatek będzie wyraźnie bardziej sprzętożerny niż Warlords of Draenor, więc warto zapoznać się z sugerowaną specyfikacją komputerów.

World of Warcraft z dodatkami w prezencie dla posiadaczy biletu na film Warcraft?

Gameplay, 11 lutego 2016, 14:03

Niewykluczone, że studio Blizzard Entertainment nagrodzi widzów filmowej adaptacji Warcrafta darmowym egzemplarzem gry MMO World of Warcraft oraz pięcioma wydanymi dotąd dodatkami. Taką możliwość sugeruje specjalna internetowa ankieta.

World of Warcraft: Legion – zmiany w trybie PvP

Arantasar, 18 grudnia 2015, 16:12

Firma Blizzard opublikowała obszerny opis zmian, jakie do trybu PvP wprowadzi rozszerzenie World of Warcraft: Legion. W rozwinięciu wiadomości znajdziecie przegląd najważniejszych z nich. Dodatek wyjdzie na rynek latem 2016 roku.

World of Warcraft: Legion z większą odległością rysowania obiektów

Jakub Mirowski, 28 listopada 2015, 10:45

Szykują się niemałe usprawnienia graficzne w świecie World of Warcraft - nowy dodatek, zapowiedziany na lato Legion, znacznie zwiększy odległość rysowania obiektów w grze, co wpłynie na wizualne walory krajobrazów podczas rozgrywki.

Najlepsze cosplaye - Death Knight z World of Warcraft

Adrian Werner, 9 listopada 2015, 10:20

W poniedziałkowej odsłonie naszego cyklu cosplayowego wystąpiła Amandine Koni jako Death Knight z gry World of Warcraft.

World of Warcraft: Legion zadebiutuje przed końcem lata. Szczegóły na temat nowej klasy i skalowania poziomu trudności

Arantasar, 7 listopada 2015, 21:08

Podczas specjalnego panelu podczas imprezy BlizzCon 2015 przedstawiciele firmy Blizzard zapowiedzieli, że rozszerzenie World of Warcraft: Legion zadebiutuje przed końcem lata 2016 roku. Poznaliśmy też kilka szczegółów dotyczących nowej klasy – łowcy demonów – oraz skalowania poziomu trudności w premierowych lokacjach.

Activision Blizzard kończy z publikowaniem kwartalnych wyników subskrypcji w World of Warcraft

Jakub Mirowski, 4 listopada 2015, 10:16

Firma Activision Blizzard zapowiedziała, że raport finansowy za trzeci kwartał 2015 roku był ostatnim, w którym opublikowano liczbę subskrybentów gry World of Warcraft. Według przedstawicieli korporacji przestała być ona wiarygodnym wyznacznikiem popularności tytułu.

World of Warcraft – nieznaczny spadek liczby subskrybentów

Luc, 3 listopada 2015, 09:40

World of Wacraft pomimo sędziwego wieku, wciąż trzyma się znacznie lepiej niż konkurencyjne tytuły MMO. Według najnowszego raportu, liczba subskrybentów wynosi obecnie 5,5 miliona osób.

World of Warcraft: Warlords of Draenor – wydano patch 6.2.2

Meehow, 1 września 2015, 14:10

Na publiczne serwery gry World of Warcraft: Warlords of Draenor trafił patch 6.2.2. wprowadzający Tryb Najemnika oraz możliwość latania w obszarach Draenoru.

World of Warcraft - Blizzard planuje już kolejne dodatki

Góral, 8 sierpnia 2015, 12:00

Zapowiedziany niedawno Legion, szósty dodatek do gry MMORPG World of Warcraft, nie będzie ostatnim, jakiego doczekają się fani produkcji. Firma Blizzard Entertainment planuje już bowiem kolejne rozszerzenia.

World of Warcraft: Legion szóstym dodatkiem do MMORPG Blizzarda

Draug, 6 sierpnia 2015, 18:07

Na targach gamescom 2015 firma Blizzard Entertainment zapowiedziała z pompą szóste rozszerzenie do MMORPG World of Warcraft. Będzie ono nosiło podtytuł Legion i opowie o inwazji Płonącego Legionu, oferując graczom kolejny kontynent do zwiedzenia (Broken Isles), nową klasę postaci (Demon Hunter), artefakty z własnymi drzewkami perków i inne atrakcje.

World of Warcraft – gra straciła kolejnych subskrybentów

Renox, 5 sierpnia 2015, 09:20

Firma Blizzard Entertainment zdradziła za pośrednictwem ostatniego sprawozdania finansowego holdingu Activision Blizzard, że liczba subskrybentów gry World of Warcraft pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku wyniosła 5,6 milionów osób. Jest to wynik o 1,5 miliona gorszy w stosunku do marca 2015 roku.

Bashiok odchodzi z Blizzarda

Góral, 2 sierpnia 2015, 14:46

Na kilka dni przed ujawnieniem nowego dodatku do gry World of Warcraft z firmy Blizzard Entertainment odszedł znany menadżer społeczności Micah Whipple, znany również pod ksywką Bashiok.

Nowy dodatek do World of Warcraft zostanie ujawniony na targach gamescom 2015

luckie, 29 lipca 2015, 19:57

World of Warcraft otrzyma wkrótce kolejny dodatek. Nowe rozszerzenie zostanie zapowiedziane 6 sierpnia o godzinie 18:00 podczas wydarzenia prasowego studia Blizzard Entertainment na targach gamescom 2015.

World of Warcraft: Warlords of Draenor - Tryb Najemnika pozwoli na tymczasową zmianę frakcji

shav, 17 lipca 2015, 10:33

Firma Blizzard zapowiedziała interesującą zmianę w rozgrywkach PvP w grze World of Warcraft: Warlords of Draenor. W nadchodzącej aktualizacji pojawi się „Tryb Najemnika”, umożliwiający uczestniczenie w walkach jako członek przeciwnej frakcji.

World of Warcraft - patch 6.2 już dostępny na serwerach

Entelarmer, 25 czerwca 2015, 14:44

Firma Blizzard udostępniła na serwerach patch 6.2. o podtytule Fury of Hellfire. Przewidziane atrakcje: wycieczka do pełnej demonów twierdzy Hellfire, nowy obszar dostępny drogą morską, kolejne pety i wiele innych.

WoW: Warlords of Draenor – Tanaan Jungle jednak z funkcją latania

Meehow, 11 czerwca 2015, 13:20

Studio Blizzard Entertainment wycofało się z usunięcia funkcji latania w patchu 6.2 do World of Warcraft: Warlords of Draenor. Gracze zainteresowani dalszym przemierzaniem przestworzy Draenoru dostana taką możliwość.