Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2022, 11:51

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Kursor w HD bardzo cieszy graczy WoW-a

Nowego wyglądu UI w WoW-ie możemy spodziewać się dopiero w dodatku Dragonflight, jednak już teraz gracze dostrzegają w grze (pre)kursora tych zmian. Dosłownie.

Interfejs w World of Warcraft może wydawać się nieco przestarzały. Na szczęście gracze nie muszą czekać na Dragonflight, aby doświadczyć lepszej wersji UI. Blizzard już 1 czerwca wprowadzi pewne zmiany w kwestii wyglądu kursora.

Fajna ta zmiana, taka nie za duża

Jak zauważył jeden z graczy WoW-a, opisana w patchu 9.2.5 poprawka graficzna kursora dotyczy tylko jednej jego wersji – tej podstawowej. W niskiej rozdzielczości pozostały alternatywne opcje wyglądu, takie jak koperta czy wykrzyknik. Zresztą zobaczcie sami.

Warto wspomnieć, że poza tym jakże niesamowitym ulepszeniem graficznym, aktualizacja wprowadzi także możliwość zmiany rozmiaru kursora. Znajdziecie ją w opcjach gry, w zakładce Accessibility.

Czy kursor rzeczywiście był niskiej jakości?

Niektórzy dopiero wraz z opublikowaniem tego filmu przekonali się, że „rączka” w WoW-ie nie była w najwyższej rozdzielczości. O ile trudno było to dostrzec na ekranach Full HD, to gracze korzystający z wyświetlaczy 4K czy też 2K mogli zauważyć nieco rozpikselizowaną grafikę.

Nowe UI w Dragonflight

Wraz z premierą zapowiedzianego w tym roku DLC w WoW-ie możemy spodziewać się wielu nowości, o czym możecie przeczytać m.in. w tekście Patryka „PefriX-a” Manelskiego. Jedną z nich ma być odświeżony UI, który nie tylko zostanie unowocześniony pod względem wyglądu, ale również opcji.

W Dragonflight możemy spodziewać się modyfikowalnego w dużej mierze UI, który każdy z graczy będzie mógł dostosować do własnych potrzeb. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się nieco więcej na ten temat, zespół Blizzarda opowiada o tym aspekcie DLC w poniższym filmie.

  1. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  2. 10 najlepszych gier MMORPG w 2021 roku