Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 8 czerwca 2022, 12:30

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Prosty addon do WoW-a znacznie ułatwia życie

DeModal to addon do WoW-a, który oferuje spore możliwości pod względem modyfikacji UI. Gracze mogą m.in. otworzyć dowolną liczbę paneli.

Addony do World of Warcraft znacznie ułatwiają życie. Jeden z graczy pokusił się o stworzenie takiego, który umożliwi otwarcie nieograniczonej liczby okien jednocześnie.

  1. DeModal - pobierz z naszego FTP

Jak działa DeModal?

Gracze mogą czuć się nieco ograniczeni przez UI WoW-a, który lekko mówiąc jest dość stereotypowy i nie pozwala na konfigurację. Addon DeModal zmienia postać rzeczy, dając graczowi wolną rękę nie tylko w kwestii ustawienia poszczególnych paneli UI, ale również w kontekście liczby okien otwartych jednocześnie.

Pełną listę paneli, które dowolnie możecie ustawić z wykorzystaniem addona, znajdziecie w jego opisie na stronie CurseForge oraz GitHubie. Choć mówiąc w skrócie, trudno znaleźć panel, który dzięki DeModal nie staje się ruchomy.

Prosty addon do WoW-a znacznie ułatwia życie - ilustracja #1
Źródło: CurseForge

Warto także zaznaczyć, że addon zapamiętuje ułożenie okien podczas gry. Jeśli uruchomimy ją ponownie, DeModal również nie powinien mieć problemu z odtworzeniem ustawienia. Ułożenie UI nie przenosi się jednak pomiędzy postaciami.

Jeśli chcielibyście, aby UI wyglądał tak samo dla każdej postaci, to póki co jedynym rozwiązaniem jest kopiowanie pliku local-layout.txt pomiędzy kontami. O ile dodanie opcji pozwalającej na zachowanie danego ustawienia interfejsu pomiędzy kontami nie jest trudnym zadaniem, autor twierdzi, że skoro może on dowolnie zmieniać położenie paneli, taka funkcja nie byłaby wyjątkowo użyteczna.

Podobne addony

Oczywiście DeModal nie jest jedyny w swoim rodzaju. Już sam autor wskazał na obecność BlizzMove, który pozwala jedynie na poruszanie pojedynczym panelem.

Istnieje również addon MoveAnything, który pozwala nie tylko przemieszczać okna interfejsu w WoW-ie, ale także zmieniać ich wielkość czy poziom przezroczystości. MA zapamiętuje też ułożenie UI zarówno pomiędzy sesjami, jak i postaciami.

Można zatem stwierdzić, że w temacie addonów umożliwiających personalizowanie interfejsu jest w czym wybierać. Na koniec warto także wspomnieć, że w DLC Dragonflight możemy spodziewać się odświeżonego UI.

Będzie ono nie tylko odmienione graficznie, ale także zyska opcje modyfikacji, które zapewne podobne będą do tych oferowanych w addonach.

  1. WoW Dragonflight to dla mnie trochę ziew. Blizzard musi się bardziej postarać
  2. World of Warcraft Battle for Azeroth – poradnik do gry
  3. Czarne lata Blizzarda – największe grzechy twórców Diablo i Warcrafta