Wiadomość kompendia 18 czerwca 2017, 10:30

autor: Retromaniak

South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017]

Niniejszy artykuł zawiera kompendium wiedzy o nadchodzącej produkcji firmy Ubisoft zatytułowanej South Park: The Fractured But Whole, będącej kontynuacją wydanej w 2014 roku gry cRPG South Park: Kijek Prawdy. Kompendium będzie na bieżąco uaktualniane, w miarę pojawiania się wszelkich istotnych informacji związanych z grą studia Ubisoft San Francisco.

Gra South Park: The Fractured But Whole to kontynuacja wydanej w 2014 roku na pecetach i konsolach siódmej generacji produkcji South Park: Kijek Prawdy, która w wyjątkowo oryginalny sposób połączyła uniwersum popularnego serialu animowanego z gatunkiem klasycznego cRPG z turowym systemem walki. W niniejszym kompendium postanowiliśmy zebrać dla Was wszystkie informacje i materiały, jakie pojawiły się dotąd w związku ze wspomnianą produkcją. Jego zawartość będzie przez nas systematycznie uaktualniana, zarówno do czasu rynkowego debiutu najnowszego South Parka, jak i już po jego premierze.

Aktualizacja #8: Materiały z targów E3 2017 (dział 1.4.), potwierdzenie finalnej daty premiery (dział 5.).

Aktualizacja #7: Nowy trailer gry oraz ostateczna data premiery (dział 5.).

Aktualizacja #6: Kolejne opóźnienie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #5: Przesunięcie premiery (dział 5.).

Aktualizacja #4: Nowy trailer gry i obszerny fragment rozgrywki (dział 1.3.), Nosulus Rift, czyli gamescomowy żart twórców (dział 1.3. oraz 6.1.).

Aktualizacja #3: Geneza tytułu (dział 1.5.), zmiany w mechanice walki na nowym materiale wideo (dział 3.), kolekcjonerska edycja Amazonu (dział 5.2.).

Aktualizacja #2: Możliwość pokierowania postacią żeńską (dział 3), materiał tvgry.pl (dział 6.2.).

Aktualizacja #1: Materiały z targów E3 2016 (dział 1.2.), data premiery gry (dział 1.2. oraz 5.), nowe szczegóły dotyczące mechaniki (dział 3.), zawartość edycji specjalnych i kolekcjonerskich (dział 5.2.).

South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - ilustracja #1

1. Informacje ogólne

Spis treści:
 1. 1. Informacje ogólne (1.1. Oficjalna zapowiedź, 1.2. Materiały z targów E3 2016, 1.3. Materiały z targów gamescom 2016, 1.4. Materiały z targów E3 2017, 1.5. Geneza tytułu)
 2. 2. Fabuła
 3. 3. Mechanika
 4. 4. Kwestie techniczne
 5. 5. Premiera gry (5.1. Polska wersja językowa, 5.2. Edycje specjalne i kolekcjonerskie)
 6. 6. Inne multimedia (6.1. Materiały dewelopera, 6.2. tvgry.pl)

Zapoczątkowany w 1997 roku przez stację Comedy Central serial South Park (w rodzimej wersji przemianowany na Miasteczko South Park) to z całą pewnością jeden z najpopularniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych seriali animowanych w dziejach telewizji. Historia czterech chłopców, mieszkających w fikcyjnym miasteczku South Park – położonym w śnieżnym krajobrazie Gór Skalistych w środkowym Kolorado, z miejsca zyskała liczną grupę entuzjastów i oddanych fanów. Mimo typowo kreskówkowej stylistyki, dzieło Treya Parkera i Matta Stone’a przeznaczone jest jednak zdecydowanie dla widzów dorosłych, a to za sprawą podejmowanej tematyki, rubasznego i dość niewybrednego humoru, a przede wszystkim niezwykle ciętego języka, jakim posługują się nastoletni bohaterowie kreskówki.

Biorąc pod uwagę ogromną popularność serialu, lista jego komputerowych adaptacji przedstawia się dosyć skromnie, a najważniejsze z nich powstały jeszcze w latach 90. XX wieku. Wśród trzech wydanych przez firmę Acclaim tytułów znalazły się: pierwszoosobowa zręcznościówka South Park, będąca zbiorem minigierek i łamigłówek South Park: Chef’s Luv Shack oraz gra wyścigowa South Park Rally. W latach 2009-2012 na konsoli Xbox 360 ukazały się dwie niewielkie gry arcade: strategia South Park Let's Go Tower Defense Play! oraz platformówka South Park: Tenorman's Revenge, jednakże obie przeszły praktycznie bez echa.

South Park i turowe RPG? To nie mogło się udać… a jednak! - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
South Park i turowe RPG? To nie mogło się udać… a jednak!

Przełomem okazał się rok 2014, kiedy to deweloperzy z uznanego studia Obsidian Entertainment we współpracy z firmą Ubisoft podjęli się rzeczy z pozoru niemożliwej, tzn. połączenia oryginalnego uniwersum serialu z gatunkiem klasycznej gry cRPG z turowym systemem walki. Pomysł okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a gra South Park: Kijek Prawdy zyskała bardzo pochlebne recenzje zarówno wielbicieli serialu, jak i fanów komputerowego RPG, szukających odskoczni od eksploatowanej na wszystkie możliwe sposoby tematyki fantasy. Szybko stało się też jasne, że zapowiedź jej pełnoprawnej kontynuacji jest tylko i wyłącznie kwestią czasu.

1.1. Oficjalna zapowiedź

Kilkanaście miesięcy po premierze pierwowzoru, podczas odbywającej się w czerwcu 2015 roku konferencji Ubisoftu na targach E3 2015 oficjalnie zapowiedziano grę South Park: The Fractured But Whole, będącą kontynuacją pomysłów zaprezentowanych w Kijku Prawdy. Ponad dwuminutowy trailer gry otworzył konferencję francuskiego giganta, spotykając się z entuzjastyczną reakcją zgromadzonych widzów. Przy okazji prezentacji poznaliśmy ogólny zarys fabuły i dowiedzieliśmy się, że w proces produkcyjny gry ponownie zaangażują się oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone – co z pewnością ucieszyło wszystkich jego fanów. Ujawniono także, że produkcją gry zajmie się zupełnie inny deweloper. Miejsce Obsidian Entertainment zajęło bowiem jedno z wewnętrznych studiów Ubisoftu – ekipa Ubisoft San Francisco, nie mająca jak dotąd na swoim koncie żadnych spektakularnych sukcesów.

Z powyższej zapowiedzi wynika, że gra South Park: The Fractured But Whole ukaże się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Mimo że przy okazji nie ujawniono choćby przybliżonej daty premiery, na oficjalnej stronie gry uruchomionej już kilka dni później pojawiła się informacja o roku 2016.

1.2. Materiały z targów E3 2016

Po dość długim okresie milczenia, poświęconym przez koncern Ubisoft na rozwijanie i promocję takich hitów, jak Far Cry Primal czy Tom Clancy’s The Division, gra South Park: The Fractured But Whole powróciła zgodnie z oczekiwaniami podczas kolejnych targów E3 w 2016 roku. W trakcie konferencji Ubisoftu zaprezentowano nowy trailer produkcji i ujawniono datę premiery tytułu, która została zaplanowana na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

Jednocześnie zaprezentowany został obszerny, blisko piętnastominutowy fragment rozgrywki z najnowszej odsłony cyklu. Całość opatrzona została komentarzem zaproszonych na konferencję twórców serialu, którzy w rozmowie z producentem gry Jasonem Schroederem ujawnili kilka nowych informacji, związanych z fabułą oraz mechaniką rozgrywki.

1.3. Materiały z targów gamescom 2016

W obliczu zbliżającej się premiery gry, drugiej odsłony RPG-owego South Parka nie zabrakło również podczas sierpniowych targów gamescom 2016. Z okazji imprezy przygotowano nowy, „epicki” zwiastun gry, a także niezwykle ciekawą i zabawną atrakcję, przeznaczoną dla fanów odwiedzających jej targowe stoisko. Okazało się nią urządzenie o nazwie Nosulus Rift, będące parodią popularnych okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift, za sprawą którego można było poczuć bąki, puszczane przez głównego bohatera gry. Opublikowane przy okazji wywiady z twórcami urządzenia możecie obejrzeć w sekcji 6.1.

W trakcie targów, serwis Polygon opublikował także obszerny, 15-minutowy fragment rozgrywki z gry South Park: The Fractured But Whole. Film prezentuje sam początek gry (z pominięciem animowanych scenek wprowadzających), w którym bohater uczy się zasad zabawy w superbohaterów, określa swoją klasę postaci, poznaje usprawniony system walki oraz odkrywa swoją „przejmującą” historię z dzieciństwa. Na zakończenie możemy też obejrzeć w całości pojawiającą się wcześniej na zwiastunach bitwę superbohaterów na jezdni.

1.4. Materiały z targów E3 2017

Ostatnia oficjalna prezentacja przedpremierowa gry South Park: The Fractured But Whole miała miejsce podczas kolejnej z dorocznych edycji targów E3, w czerwcu 2017 roku – a więc pół roku po pierwotnie zakładanej dacie premiery tytułu. Oprócz oficjalnego potwierdzenia finalnej daty debiutu gry (tj. 17 października 2017 roku), obecni na konferencji wydawcy gracze doczekali się m.in. nowego zwiastuna The Fractured But Whole. Zaprezentowano w nim w akcji po raz pierwszy żeńską bohaterkę tytułu, która – jak łatwo się domyśleć – wywoła z pewnością niemało zamieszania w grupie Erica Cartmana i jego „superbohaterów”.

Ponadto, już poza oficjalną konferencją, firma Ubisoft udostępniła ponad dziesięciominutowy gameplay ze swej nadchodzącej gry. Materiał ten, ukazujący kilka aspektów rozgrywki oraz typową dla serialu dawkę niewybrednych żartów, obejrzeć możecie poniżej.

1.5. Geneza tytułu

Jedną z cech charakterystycznych serialu South Park jest bezkompromisowość, widoczna zwłaszcza w warstwie językowej. O ile jednak wydany w 2014 roku Kijek Prawdy mógł pochwalić się nieco dziwacznym, lecz stosunkowo „grzecznym” tytułem, w przypadku kolejnej produkcji twórcy seriali zamierzali posunąć się o krok dalej. Zgodnie z ich koncepcją, w pierwotnych założeniach opisywana produkcja miała nazywać się South Park: Butthole of Time (co w dosłownym, polskim tłumaczeniu oznaczałoby ni mniej ni więcej tylko Odbyt Czasu). Wydawcy gry z firmy Ubisot nie zgodzili się jednak na tę propozycję, twierdząc, że sprzedawcy nie wystawią na sklepowe półki produkcji ze słowem „odbyt” w nazwie. Skutkiem tego Trey Parker spędził podobno długie godziny, próbując wymyślić żart słowny z tym konkretnym wyrazem – co ostatecznie zaowocowało powstaniem tytułu The Fractured But Whole. Nowy tytuł gry został przyjęty, jednak jego dwuznaczność stała się przyczyną dalszych problemów z tłumaczeniem, jakim musiały stawić czoła regionalne oddziały Ubisoftu. Szerzej o tym fakcie możecie zaś przeczytać w dziale 5.1.

2. Fabuła

Fabuła South Park: The Fractured But Whole skonstruowana została na bardzo podobnych zasadach, jak w grze South Park: Kijek Prawdy, a za jej stworzenie ponownie odpowiadają oryginalni twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone. O ile jednak poprzednia odsłona serii naśmiewała się z szeroko pojętego gatunku fantasy, tak jej część druga na celownik wzięła raczej filmy i komiksy o superbohaterach.

Oto prawdziwi superbohaterowie! - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Oto prawdziwi superbohaterowie!

Akcja gry przenosi nas oczywiście na ulice tytułowego miasteczka South Park, a podczas zabawy wcielamy się po raz kolejny w rolę dzieciaka zwanego „Nowym” (lub „Nową”), który dopiero niedawno sprowadził się wraz z rodziną w to miejsce. Przyjaciele z paczki Cartmana odgrywają zaś role prawdziwych superbohaterów z grupy Coon & Friends. Kontrolowana przez nas postać dołącza oczywiście do tej znamienitej ekipy, aby wraz z takimi bohaterami, jak Mysterion, Toolshed (Szopa z narzędziami), Human Kite (Człowiek-Latawiec), Mosquito (Komar), czy Mint Berry Crunch (Miętowa Jagódka) po raz kolejny zmierzyć się ze złowrogim profesorem Chaosem.

3. Mechanika

Ogólne założenia rozgrywki w South Park: The Fractured But Whole nie odbiegają w sposób znaczący od rozwiązań, znanych ze swej wysoko ocenianej poprzedniczki. Podobnie jak w pierwowzorze, akcja ukazana została więc w widoku z boku, a podczas zabawy możemy w sposób swobodny przemieszczać się po terenie miasta, wykonując rozmaite zadania fabularne, rozmawiając z napotkanymi postaciami i zbierając różne przydatne przedmioty. Istotnym elementem rozgrywki pozostaje oczywiście walka, w której niczym w klasycznych grach cRPG postaci atakują na przemian, zadając przeciwnikom określoną ilość obrażeń. Podczas potyczek bohaterowie korzystają rzecz jasna z odpowiednio absurdalnego zestawu broni i supermocy, które – jak na grę RPG przystało – w toku rozgrywki możemy dodatkowo rozwijać.

W grze South Park: The Fractured But Whole nie obeszło się jednak bez całego szeregu zmian, które, rozwijając pomysły pierwowzoru, w znaczący sposób uatrakcyjniły rozgrywkę. Pierwszą z nich stanowi dużo bardziej rozbudowany system rozwoju postaci, dzięki któremu w miarę postępów zabawy możemy wyposażać naszych podopiecznych w prawdziwie nieziemskie umiejętności i kreować ich na prawdziwych superbohaterów. W związku z faktem, że Kijek Prawdy był dość często krytykowany za zbytnie spłycenie mechaniki walki, deweloperzy postanowili także urozmaicić nieco ten aspekt rozgrywki. Przede wszystkim, w grze pojawiła się możliwość poruszania się po polu walki postaciami bohaterów, co z kolei pozwala im m.in. chować się za elementami otoczenia i wymusza na graczach stosowanie bardziej długofalowych strategii. Ponadto na potyczki mogą teraz wpływać wydarzenia z zewnątrz. Jeśli np. bijemy się na ulicy, w każdej chwili może nadjechać samochód i zmusić naszych bohaterów do zejścia na chodnik. Sporą liczbę szczegółów, dotyczących zmian w mechanice walki, zaprezentowano w udostępnionym pod koniec lipca materiale wideo, na którym twórcy serialu: Trey Parker i Matt Stone przybliżają graczom kulisy powstawania produkcji.

Jedną z kluczowych nowości, wprowadzonych w grze South Park: The Fractured But Whole stanowi z pewnością fakt, że w zależności od preferencji, podczas zabawy możemy pokierować zarówno postacią męską, jak i żeńską, o czym poinformowali twórcy marki w wywiadzie dla serwisu Entertainment Weekly. Wbrew pozorom nie jest to jednak tylko i wyłącznie dodatek czysto kosmetyczny, gdyż rozgrywka chłopakiem i dziewczyną będzie dość wyraźnie różnić się od siebie, głównie pod względem sposobu, w jaki naszego bohatera postrzegać będą postaci niezależne. Fakt ten związany jest zaś przede wszystkim z samą specyfiką serialu, któremu elementy takie jak seksizm i rasizm towarzyszą praktycznie od zawsze. Swoistą ciekawostkę stanowić może fakt, że podobny pomysł rozróżnienia postaci na męską lub żeńską pojawił się już podczas prac nad pierwszą częścią cyklu. Finalnie jednak został on zarzucony przez deweloperów, gdyż jego wprowadzenie wiązałoby się z koniecznością przerobienia niemal całej produkcji pod względem narracyjnym.

W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
W drugiej części gry możemy również pokierować postacią żeńską.

4. Kwestie techniczne

Pomimo braku jakichkolwiek oficjalnych informacji na ten temat, bazując na dostępnych materiałach możemy jedynie domniemywać, że South Park: The Fractured But Whole oparty został o ten sam silnik, jaki wykorzystano w wydanej ponad dwa lata wcześniej poprzedniczce. Biorąc jednak pod uwagę, że tytuł tworzony był od początku z myślą o platformach kolejnej generacji jest niemal pewne, że został on odpowiednio zmodyfikowany i dostosowany do możliwości dzisiejszych pecetów oraz popularnych „next-genów”. To z kolei znalazło swoje odzwierciedlenie zarówno w lepszej oprawie graficznej gry, jak i pewnych elementach mechaniki.

Technologia rodem z Batmana. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Technologia rodem z Batmana.

5. Premiera gry

Przez niemal rok od oficjalnej zapowiedzi gry na targach E3 2015, praktycznie jedyną wskazówką dla graczy dotyczącą ewentualnej daty premiery South Park: The Fractured But Whole była widniejąca na jej oficjalnej stronie data: 2016. Na podstawie opublikowanego w lutym 2016 roku raportu finansowego spółki spekulowano też, że tytuł powinien pojawić się na rynku przed końcem obecnego roku fiskalnego, a więc najpóźniej 30 kwietnia 2017. Podczas prezentacji gry na targach E3 2016 ujawniono w końcu oficjalną datę premiery tytułu, która została wyznaczona na dzień popularnych Mikołajek, tj. 6 grudnia 2016 roku.

W połowie września 2016 roku, a więc na niecałe trzy miesiące przed planowaną wcześniej premierą South Park: The Fractured But Whole, firma Ubisoft poinformowała, że gra zadebiutuje na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One dopiero w pierwszym kwartale 2017 roku. Jak się jednak okazało, nie było to ostatnie przesunięcie premiery opisywanej produkcji. Na początku lutego 2017 roku francuski wydawca ujawnił bowiem, że tytuł trafi na półki sklepowe dopiero w roku fiskalnym 2018, a więc w okresie pomiędzy kwietniem 2017 a marcem 2018 roku – co oznaczało, że na kolejną wycieczkę do miasteczka South Park przyjdzie nam się wybrać nie wcześniej niż na wiosnę. Podane przy okazji powyższych informacji powody opóźnienia premiery nie były niczym wyjątkowym, a deweloperzy ze studia Ubisoft San Francisco każdorazowo zapewniali, że chąc spełnić wysokie oczekiwania fanów, potrzebują więcej czasu na dopracowanie swojego projektu. Swoistą ciekawostkę stanowić może jednak fakt, że niemal identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku poprzedniej odsłony cyklu tzn. South Park: Kijek Prawdy, której rynkowy debiut był również kilkakrotnie przesuwany.

Zamieszaniem, związanym z kilkukrotnym przesunięciem premiery The Fractured But Whole najwyraźniej zmęczyły się niektóre sklepy, oferujące dotąd możliwość przedpremierowego zamówienia gry. Pod koniec marca 2017 roku zarówno PlayStation Store, jak i Xbox Store anulowały dotychczas złożone pre-ordery na grę studia Ubisoft San Francisco i zwróciły nabywcom pieniądze (choć wszyscy gracze zachowali swój darmowy egzemplarz gry South Park: Kijek Prawdy). Po dość długim okresie milczenia, w połowie maja 2017 roku firma Ubisoft zaprezentowała nowy zwiastun gry South Park: The Fractured But Whole, wyjaśniający ogólne założenia fabularne produkcji. Najbardziej interesującą kwestią związaną z trailerem okazała się jednak informacja, zdradzająca ostateczny termin premiery tytułu. Zgodnie z nią, druga odsłona gry RPG w realiach słynnego serialu Miasteczko South Park ukaże się na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych 17 października 2017 roku, a więc niemal rok później niż pierwotnie zakładano. Oficjalnego potwierdzenia tejże informacji doczekaliśmy się od firmy Ubisoft ok. miesiąc później, podczas targów E3 2017.

5.1. Polska wersja językowa

Zważywszy na praktykę polskiego oddziału firmy Ubisoft, od momentu zapowiedzi gry było niemal pewne, że South Park: The Fractured But Whole ukaże się w naszym kraju w tzw. wersji kinowej (tzn. z polskimi napisami). Podobnie jak w wypadku South Park: Kijek Prawdy nie zdecydowano się na zastosowanie pełnego dubbingu aktorskiego, gdyż taka forma spolszczenia odebrałaby grze jeden z największych potencjalnych atutów, jakim są oryginalne głosy postaci, dubbingowane przez Treya Parkera i Matta Stone’a.

Profesor Chaos i jego armia. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Profesor Chaos i jego armia.

Przy okazji prac nad polską wersją językową gry, wydawca napotkał jednak niemały problem. Okazało się nim właściwe tłumaczenie tytułu, który w swej oryginalnej, angielskiej wersji interpretowany może być w mocno dwuznaczny sposób. Oto bowiem podtytuł gry The Fractured But Whole (tłumaczony dosłownie jako Pęknięte ale całe) w wymowie brzmi niemal identycznie jak zwrot The Fractured Butt Hole, oznaczający defekt pewnego „newralgicznego” punktu, znajdującego się w tylnej części naszego ciała.

W związku z powyższym, polski wydawca gry zwrócił się o pomoc do wszystkich fanów pierwowzoru, pytając na Facebooku o to, czy w ogóle tłumaczyć oryginalny tytuł gry – a jeśli tak, to jak powinno brzmieć owo tłumaczenie? Jak nietrudno się domyśleć, w komentarzach do posta pojawiła się cała masa niezwykle oryginalnych propozycji, jednak największe poparcie zyskały dwie: South Park: Podzieleni ale zRzyci oraz South Park: Nieznośna lekkość od bytu.

Ostatecznie wszystko wskazuje jednak na to, że Ubisoft Polska zrezygnował z dość kłopotliwej polonizacji tytułu i gra dystrybuowana będzie w naszym kraju pod oryginalną, angielską nazwą South Park: The Fractured But Whole.

5.2. Edycje specjalne i kolekcjonerskie

Wraz z prezentacją gry South Park: The Fractured But Whole na targach E3 2016, firma Ubisoft umożliwiła składanie zamówień przedpremierowych na finalną wersję tytułu. Zgodnie z tradycją produkcji AAA, dostępna będzie ona w kilku zróżnicowanych edycjach specjalnych oraz kolekcjonerskich, których porównanie przedstawia poniższa grafika. Jedną z największych atrakcji dla osób zamawiających grę przed premierą stanowi z pewnością fakt, że w prezencie otrzymają oni również poprzednią odsłonę serii, czyli wydany w 2014 roku South Park: Kijek Prawdy. Co ciekawe, w przypadku konsol PlayStation 4 i Xbox One nie mamy tu do czynienia ze zwykłą reedycją gry, ale z podrasowaną wersją pierwowzoru, przygotowaną specjalnie z myślą o sprzęcie kolejnej generacji.

Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured But Whole. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Porównanie edycji specjalnych gry South Park: The Fractured But Whole.

Poniżej prezentujemy Wam szczegółowo zawartość poszczególnych edycji gry, bazując na danych ze sklepu Ubi Shop. Pamiętajcie jednak, że w zależności od dystrybutora ceny oraz zawartość konkretnych wydań mogą różnić się od siebie. Jak zwykle polecamy Wam również skorzystanie z naszej porównywarki cenowej.

Edycja Deluxe

Cena wersji PC: 59,99 USD (ok. 235 zł)

Ceny wersji konsolowych: 69,99 USD (ok. 275 zł)

 • Gra South Park: The Fractured But Whole,
 • Gra South Park: The Stick of Truth,
 • Bonusowe wdzianka i perki,
 • Postać Towelie jako towarzysza w grze,
 • Trzy litograficzne wydruki obrazków z gry (tylko w wersji fizycznej).

Edycja Gold

Cena wersji PC: 79,99 USD (ok. 315 zł)

Ceny wersji konsolowych: 89,99 USD (ok. 350 zł)

 • Gra South Park: The Fractured But Whole,
 • Gra South Park: The Stick of Truth,
 • Przepustka sezonowa,
 • Postać Towelie jako towarzysza w grze.

Edycja Kolekcjonerska

Cena wersji PC: 89,99 USD (ok. 350 zł)

Ceny wersji konsolowych: 99,99 USD (ok. 395 zł)

 • Gra South Park: The Fractured But Whole,
 • Gra South Park: The Stick of Truth,
 • Bonusowe wdzianka i perki,
 • Postać Towelie jako towarzysza w grze,
 • Trzy litograficzne wydruki obrazków z gry,
 • Sześciocalowa figurka Coona,
 • Opakowanie kolekcjonerskie.
Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Zawartość edycji kolekcjonerskiej gry.

Ekskluzywna Edycja Kolekcjonerska Amazonu

W połowie lipca 2016 w sklepie Amazon pojawiła się ekskluzywna edycja kolekcjonerska gry South Park: The Fractured But Whole, dostępna tylko i wyłącznie u rzeczonego sprzedawcy. W skład ww. edycji, wycenionej na 189,99 USD (ponad 750 zł) weszły:

 • Gra South Park: The Fractured But Whole,
 • Przepustka sezonowa,
 • Opakowanie kolekcjonerskie typu steelbook,
 • Zdalnie sterowany rowerek z dosiadającym go Coonem, który dodatkowo wymawia rozmaite kwestie dialogowe.

Warto jednocześnie dodać, że stanowiąca główną atrakcję pakietu zabawka jest w pełni funkcjonalna, a do jej kontrolowania możemy wykorzystać smartfony lub tablety z systemem iOS i Android.

Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu. - South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy [Aktualizacja #8: Materiały z E3 2017] - wiadomość - 2017-06-18
Zawartość ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Amazonu.

6. Inne multimedia

6.1. Materiały dewelopera

W niniejszym dziale obejrzeć możecie wywiady z twórcami zabawnego urządzenia o nazwie Nosulus Rift, które stanowiło główną atrakcję targowego stoiska South Park: The Fractured But Whole podczas tegorocznego gamescomu. O samym urządzeniu piszemy również w dziale 1.3.

6.2. tvgry.pl

Poniżej prezentujemy Wam materiał, przygotowany przez naszych kolegów z redakcji serwisu tvgry.pl, który podczas targów E3 2016 mieli przyjemność spędzić kilka chwil z grą South Park: The Fractured But Whole i zastanawiają się, co przyniesie ze sobą „najśmieszniejsza gra targów”?

Informacja pojawiła sie pierwotnie 14 lutego 2017, 07:00.