Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2016, 12:04

autor: luckie

W South Park: The Fractured But Whole zagramy dziewczyną

South Park: The Fractured But Whole pozwoli nam pokierować postacią żeńską. Granie dziewczyną ma być wyraźnie inne niż chłopcem, głównie ze względu na sposób, w jaki będziemy traktowani przez postaci niezależne.

W South Park: The Fractured But Whole będzie się dało zagrać dziewczyną. - W South Park: The Fractured But Whole zagramy dziewczyną - wiadomość - 2016-06-21
W South Park: The Fractured But Whole będzie się dało zagrać dziewczyną.

South Park: The Fractured But Whole pozwoli graczom wcielić się w dziewczynę, o czym poinformowali twórcy marki, Matt Stone i Trey Parker, w wywiadzie dla serwisu Entertainment Weekly. Pomysł na grywalną postać żeńską wypłynął po raz pierwszy przy okazji projektowania pewnego questa w poprzedniej grze, South Park: The Stick of Truth, ale wtedy okazało się, że z narracyjnego punktu widzenia wymagałoby to przerobienia całej produkcji. Za to przy okazji kontynuacji twórcy od początku postanowili zaimplementować tę opcję.

W większości RPG-ów czy gier akcji nie ma wielkich różnic między kierowaniem męską a żeńską postacią – nie licząc niektórych opcji dialogowych oraz romansów. W przypadku South Parka, sprawa wygląda zgoła inaczej. Seksizm i rasizm od zawsze towarzyszą serialowi, więc i w grze sposób traktowania dziewczyny przez chłopców musi być zauważalnie inny, niż gdybyśmy grali jednym z nich. Stone skomentował to w ten sposób:

To tak naprawdę historia o bawiących się chłopcach. Czy mieliby więc nie zwracać uwagi [na to, że twoja postać jest dziewczyną?]. To by było dziwne. Zawsze zwracali na to uwagę w serialu. Czy są na tyle głupi, że nie zauważają? A więc ukrywasz to? A może bardzo zwracają uwagę i traktują cię zupełnie inaczej? A zatem w końcu postanowiliśmy zrobić wszystko inaczej dla różnych postaci.

Wygląda to na sporo dodatkowej pracy, ale dzięki temu przechodzenie South Park: The Fractured But Whole po raz drugi będzie ciekawym przeżyciem. Nadchodząca gra osadzona w słynnym amerykańskim miasteczku pozwoli nam się wcielić w dzieciaka, który przyłączy się do wspólnej zabawy w superbohaterów. Czeka nas kolejna porcja nieprzyzwoitego humoru, zwariowanych supermocy oraz solidnych mechanik RPG. Gra ukaże się 6 grudnia 2016 roku na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Poniżej znajdziecie film z wrażeniami naszej ekipy prosto z E3.

  1. Oficjalna strona gry South Park: The Fractured But Whole
  2. South Park: The Fractured But Whole - kompendium wiedzy