Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka South Park Rally (PC)
OkładkaSouth Park Rally (PC)

South Park Rally PC

Szalona gra wyścigowa oparta na kultowym serialu animowanym dla dorosłych. Cartman i jego banda biorą udział w zawodach kartingowych rozgrywanych na obszarze tytułowego miasteczka.

Wyścigi | seriale animowane | gokarty | humorystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

South Park Rally Premiera PC

18stycznia2000

producent: Tantalus Interactive wydawca: Acclaim Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

South Park Rally to kolejna produkcja na podstawie cieszącego się ogromną popularnością serialu animowanego dla dorosłych. W trakcie zabawy zasiadamy za kierownicą abstrakcyjnych gokartów stworzonych np. z kartonowych pudełek i bierzemy udział w mistrzostwach zorganizowanych przez burmistrza. Podczas wyścigów korzystamy z najróżniejszych power-upów mających na celu wyeliminowanie rywali.

Do dyspozycji gracza oddano całą ferajnę znaną z pierwowzoru z Erikiem Cartmanem na czele. Główny tryb zabawy, Mistrzostwa, składa się z czternastu wyścigów rozgrywających się w różnych częściach miasta, w tym np. na farmie. Wbrew pozorom nie zawsze zwycięzcą zostaje zawodnik, który jako pierwszy minie linię mety, gdyż przygotowano znacznie bardziej urozmaicone wyzwania. Czasami celem jest zdobycie jakiegoś przedmiotu i utrzymanie go przez pewien okres. W tym wypadku twórcy poszli na całość i gracze walczą między innymi o antidotum na chorobę wściekłych krów. Wraz z ukończeniem kolejnych zawodów odblokowujemy dalsze etapy oraz nowych bohaterów wraz z ich pojazdami.

Dla urozmaicenia rozgrywki na trasach porozrzucano przeróżne power-upy trzymające poziom serialu. Wśród nich znajduje się sonda doodbytnicza, której użycie powoduje spowolnienie przeciwnika. Rywale również mogą jej użyć… Oprócz tego na graczy czekają gnomy w slipkach, kiciusie oraz Saddam Husajn.

Dla miłośników zabawy wieloosobowej przygotowano tryb pozwalający na rywalizację od dwóch do czterech graczy.

Oprawa graficzna gry South Park Rally jest w pełni trójwymiarowa, ale utrzymana w konwencji oryginału. Twórcy serialu animowanego użyczyli głosu większości bohaterów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe South Park Rally: Odpowiednia dla każdego wieku.