Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2017, 08:02

South Park i Elex rozpoczęły elektroniczny żywot w pierwszej dziesiątce. Top 10 Steam (15 - 21 października)

Ubiegły tydzień przyniósł niespodzianki (Steam Link za 1 euro) i pewniaki (South Park, Elex, PUBG) w pierwszej dziesiątce. Zapraszamy na listę najchętniej kupowanych gier na Steamie - największej platformie cyfrowej dystrybucji na PC.

Najnowsza lista bestsellerów Steama wygląda nieco podejrzanie. Nie ma na niej ani Grand Theft Auto V, ani Counter-Strike: Global Offensive, za to pecetowi gracze mogli przywitać się z trzema nowymi tytułami w pierwszej dziesiątce i jednym urządzeniem, pozwalającym transmitować rozgrywkę na dowolny odbiornik telewizyjny w zasięgu naszego routera. Mowa oczywiście o Steam Link, który było przez chwilę dołączany za jedno euro plus przesyłka do gry ICEY. Ta dzięki temu znalazła się na ósmym miejscu niniejszego notowania, czyli o oczko niżej niż samo wspomniane urządzenie. A to zapewne oznacza, że w ubiegłym tygodniu znalazły się osoby, które SL kupiły bez promocji, wydając na niego pięćdziesiąt pięć euro.

Zostawmy na chwilę te dywagacje i zliczmy resztę debiutantów. Na liście dwukrotnie, w różnych wydaniach, pojawia się South Park: The Fracture But Whole. Tytuł, choć obiecywano i nawet przeprowadzono konkurs, nie doczekał się polskiego odpowiednika. Najwidoczniej brzydkie wyrazy mniej kolą w oczy w wersji angielskiej. Drugą z nowości jest Elex, czyli kolejna fantazja niemieckich „piranii” na temat Gothica.

1.

Playerunknown’s Battlegrounds

2.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja gry roku

3.

South Park: The Fracture But Whole

4.

Elex

5.

Śródziemie: Cień Wojny

6.

Cuphead

7.

Steam Link

8.

ICEY

9.

South Park: The Fracture But Whole Standard Edition

10.

Divinity: Original Sin II