Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2017, 12:02

Tunguska: The Visitation - zwiastun i demo strzelanki zainspirowanej cyklem S.T.A.L.K.E.R.

Studio Rotorist Workshop opublikowało nowy zwiastun i demo projektu Tunguska: The Visitation, czyli strzelanki z widokiem z lotu ptaka, zainspirowanej cyklem S.T.A.L.K.E.R.

TUNGUSKA: THE VISITATION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rotorist Workshop
  2. Wydawca: Rotorist Workshop
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platforma: PC

Niezależne studio Rotorist Workshop opublikowało nowy zwiastun swojego debiutanckiego projektu, czyli strzelanki z widokiem z lotu ptaka zatytułowanej Tunguska: The Visitation. Od innych produkcji tego typu grę wyróżnia fakt, że autorzy pełnymi garściami czerpali z serii S.T.A.L.K.E.R., zarówno pod względem klimatu, jak i mechanizmów rozgrywki. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa i na razie twórcy nie są gotowi podać daty premiery.

Na szczęście gracze nie muszą czekać na debiut rynkowy gry, aby sprawdzić, jak sprawuje się ona w akcji. Studio Rotorist Workshop udostępniło bowiem demo Tunguska: The Visitation. Powstało ono na bazie bardzo wczesnej wersji projektu, więc brakuje w nim wielu kluczowych elementów, ale całość i tak daje niezłe pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ta produkcja.

Zgodnie z tytułem, w grze zwiedzimy rejony katastrofy tunguskiej. W zaprezentowanej przez autorów wizji świata miejsce uderzenia meteorytu na skutek późniejszego incydentu przeobraziło się w skażoną promieniowaniem Zonę, pełną ruin, anomalii i zmutowanych zwierząt. Nie brakuje oczywiście śmiałków, którzy udają się do tej strefy w poszukiwaniu cennych artefaktów i w jednego z nich przyjdzie nam się wcielić.

Świat Tunguska: The Visitation składać się będzie z kilku map o otwartej strukturze i podróż pomiędzy nimi wymagać ma odkrycia specjalnych tras umożliwiających bezpieczne przeprawy. Gra położy duży nacisk na elementy survivalowe i zarządzanie ekwipunkiem, a poza głównym wątkiem fabularnym pojawi się sporo opcjonalnych misji pobocznych.

  1. Tunguska: The Visitation - pobierz demo