Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Tunguska: The Visitation (PC)

Tunguska: The Visitation PC

Survivalowa gra akcji w widoku izometrycznym inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R.

Akcji | postapokalipsa | widok izometryczny | survival | indie

PC Windows
Okładka Tunguska: The Visitation (PC)

producent: Rotorist Workshop

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

4czerwca202128dni

4czerwca2021

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tunguska: The Visitation jest grą akcji stworzoną przez niezależne studio Rotorist Workshop. Tytuł, inspirowany kultową serią S.T.A.L.K.E.R., został opracowany z myślą o platformie PC.

Fabuła

30 czerwca 1908 roku nad rzeką Podkamienna Tunguska w środkowej Syberii miała miejsce potężna eksplozja, widziana w promieniu 650 kilometrów od miejsca zdarzenia, a słyszana w odległości 1000. Wybuch nie tylko powalił drzewa w promieniu 40 kilometrów, lecz także spowodował niezwykle silny wstrząs odczuwalny na całej Ziemi. Do dzisiaj owa katastrofa pozostaje w dużej mierze tajemnicą, co zostało wykorzystane przez twórców opisywanej tutaj gry Tunguska: The Visitation.

Produkcja przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, w której okolice miejsca uderzenia meteorytu (będącego najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem tej zagadki) przeobraziły się w skażoną promieniowaniem Zonę. Roi się tutaj nie tylko od ruin, niewyjaśnionych anomalii i zmutowanych istot, ale też od cennych artefaktów. To właśnie obecność tych ostatnich sprawia, że granice strefy przekraczają kolejni śmiałkowie, liczący na możliwość szybkiego (ale niekoniecznie łatwego) wzbogacenia się. Jedną z osób, która uległa tej swoistej „gorączce złota” jest główny bohater omawianego tytułu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Tunguska: The Visiation akcję obserwujemy z kamery zawieszonej nad głową postaci. W trakcie zabawy przemierzamy zróżnicowane lokacje, pomiędzy którymi możemy podróżować dopiero po odkryciu specjalnych tras pozwalających na bezpieczne przeprawy. Z uwagi na fakt, że w Zonie funkcjonuje kilka zwaśnionych frakcji realizujących odmienne cele, w toku przygody często przychodzi nam dokonywać niejednoznacznych moralnie wyborów; dodatkowo opowiedzenie się po jednej ze stron konfliktu często blokuje nam dostęp do niektórych zadań, jakie otrzymalibyśmy od innego ugrupowania.

Ważną rolę odgrywa również walka z przeciwnikami – starcia toczą się w czasie rzeczywistym, a przeciwników (mowa zarówno o ludziach, jak i mutantach) eliminujemy przede wszystkim przy użyciu broni palnej. W grze znalazło się miejsce na aspekty survivalowe – konieczne jest na przykład rozważne zarządzanie ekwipunkiem, którego pojemność jest ściśle ograniczona.

Kwestie techniczne

Stylistyka trójwymiarowej oprawy graficznej gry Tunguska: The Visitation budzi jednoznaczne skojarzenia z wizualiami S.T.A.L.K.E.R.-ów; autorzy korzystają nie tylko z bardzo podobnej kolorystyki – znajomo wygląda choćby zabudowa. Niemniej całość prezentuje jedynie przyzwoity poziom wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Tunguska: The Visitation

Wymagania wiekowe Tunguska: The Visitation

18+

Wymagania sprzętowe Tunguska: The Visitation

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Tunguska The Visitation - survival w klimacie w STALKER-a z datą premiery
Tunguska The Visitation - survival w klimacie w STALKER-a z datą premiery

wiadomość15 kwietnia 2021

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy na rynku zadebiutuje Tunguska: The Visitation, czyli survivalowa gra akcji, która spróbuje odtworzyć klimat i mechanikę serii S.T.A.L.K.E.R. w widoku izometrycznym.

Tunguska: The Visitation - zwiastun i demo strzelanki zainspirowanej cyklem S.T.A.L.K.E.R.
Tunguska: The Visitation - zwiastun i demo strzelanki zainspirowanej cyklem S.T.A.L.K.E.R.

wiadomość22 października 2017

Studio Rotorist Workshop opublikowało nowy zwiastun i demo projektu Tunguska: The Visitation, czyli strzelanki z widokiem z lotu ptaka, zainspirowanej cyklem S.T.A.L.K.E.R.