Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 10:50

autor: Adrian Werner

Tunguska The Visitation - survival w klimacie w STALKER-a z datą premiery

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy na rynku zadebiutuje Tunguska: The Visitation, czyli survivalowa gra akcji, która spróbuje odtworzyć klimat i mechanikę serii S.T.A.L.K.E.R. w widoku izometrycznym.

TUNGUSKA: THE VISITATION W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Rotorist Workshop
  • Wydawca: Rotorist Workshop
  • Gatunek: survivalowa gra akcji
  • Platformy: PC
  • Data premiery: czerwiec 2021 roku

Wreszcie ku końcowi zmierzają prace nad Tunguska: The Visitation, czyli survivalową grą akcji z widokiem izometrycznym inspirowaną serią S.T.A.L.K.E.R. Prawie cztery lata po wypuszczeniu dema produkcja doczekała się karty w serwisie Steam. Znalazła się tam informacja, że premiera odbędzie się w czerwcu tego roku.

Z tej okazji wypuszczono również nowy zwiastun. Przypomnijmy, że gra jest debiutancką produkcją Rotorist Workshop. Tunguska: The Visitation ukaże się wyłącznie na PC. Obecnie nie ma w planach polskiej wersji językowej.

Na grę czekamy już bardzo długo. Po raz pierwszy świat usłyszał o niej w 2015 roku, kiedy to nosiła jeszcze tytuł Warzone. Wolne tempo prac nie dziwi, gdyż Tunguska: The Visitation to w większości dzieło pojedynczego dewelopera. Twórca ten (znany pod ksywką Rotorist) przez ostatnie lata regularnie jednak publikował aktualizacje informujące o postępach w produkcji oraz liczne materiały wideo, więc nigdy nie było obaw, że projekt został po cichu porzucony.

Tunguska: The Visitation będzie izometryczną strzelanką wzbogaconą elementami survivalowymi, takimi jak konieczność zdobywania żywności i wody, wykorzystywanie lekarstw czy zarządzanie ekwipunkiem. Akcja osadzona będzie w roku 1985 w Rosji, a autor pełnymi garściami czerpie z cyklu S.T.A.L.K.E.R, jak również powieści Piknik na skraju drogi. Podczas zabawy będziemy musieli radzić sobie z anomaliami i radiacją. Produkcja ma pozwolić na dużą swobodę w realizacji zadań, umożliwiając zarówno otwarte konfrontacje, jak i podejście skradankowe.

Choć premiera zaplanowana została dopiero na czerwiec, to już teraz możecie zagrać w ten tytuł. Na profilu gry w serwisie Itch.io za darmo można bowiem pobrać wersję beta. Pozwala ona na zabawę na jednej z map, które znajdą się w pełnym wydaniu.

  1. Tunguska: The Visitation w serwisie Steam
  2. Tunguska: The Visitation – pobierz wersję beta z Itch.io