Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2021, 11:31

autor: Qskan

The Forgotten City zadebiutuje także na konsolach nowej generacji; premiera latem

The Forgotten City, gra, która zaczynała jako modyfikacja do Skyrima, trafi nie tylko na PC i Xboksa One, ale też na XSX/S, PS4, PS5 oraz Nintendo Switch. Na nowo opublikowanym zwiastunie podano także, że premiera odbędzie się latem 2021 roku.

W SKRÓCIE:
  • Wczoraj otrzymaliśmy nowy zwiastun The Forgotten City, gry wywodzącej się z moda do Skyrima.
  • Oprócz zapowiedzianych wersji na PC i Xboksa One produkcja wyjdzie również na konsole nowej generacji, a także Nintendo Switch.
  • Premierę zapowiedziano na lato 2021 roku.

Wczoraj otrzymaliśmy nowy zwiastun The Forgotten City - pierwszoosobowej gry przygodowej od australijskiego studia Modern Storytellers. Produkcja zaczynała żywot jako modyfikacja do TES V: Skyrim, gdzie pojawiła się jako osobna, rozbudowana misja fabularna. Pierwotnie The Forgotten City miało pojawić się wyłącznie na PC oraz konsoli Xbox One, ale świeży trailer mówi jasno: gra wyjdzie również na Xbox Series X/S, PS4, PS5 oraz Switcha. Chociaż żadna dokładna data nie została jeszcze podana, to wiemy, że premiera odbędzie się latem tego roku. Na konkret najprawdopodobniej poczekamy do targów E3.

The Forgotten City będzie opowiadać historię tajemniczego podziemnego miasta z okresu Cesarstwa Rzymskiego, do którego trafimy jako podróżnik. Przy użyciu pętli czasu będziemy odkrywać sekrety mieszkańców zamienionych w złote posągi.

O życie walczy dwadzieścia sześć zagubionych dusz, uwięzionych w ukrytym pod ziemią mieście z okresu Cesarstwa Rzymskiego. W tej niepewnej utopii, kiedy jedna osoba łamie tajemniczą Złotą Zasadę, umierają wszyscy. Jako podróżnik w czasie ściągnięty dwa tysiące lat w przeszłość, będziesz przeżywać w niekończącej się pętli ostatnie momenty ich życia, badając, przepytując i zmieniając bieg dnia z każdym odkrytym sekretem.

Jedynie przez sprytne wykorzystanie pętli czasu i podejmowanie trudnych moralnie decyzji możesz mieć nadzieję na rozwikłanie tej wielkiej tajemnicy. Tutaj twoje decyzje mają znaczenie. Los miasta leży w twoich rękach.

Rozgrywka w tej produkcji ma skupiać się głównie na eksploracji, dialogach z postaciami oraz rozwiązywaniu łamigłówek związanych z pętlą czasu. Twórcy przygotowali także edytor postaci, w którym zdecydujemy o wyglądzie, płci oraz przeszłości protagonisty. Fabuła The Forgotten City będzie nieliniowa, gracz będzie mógł stosować różne podejścia do rozwiązywania problemów. Gra ma też oferować wiele alternatywnych zakończeń.

  1. Oficjalna strona gry The Forgotten City