Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2018, 11:40

autor: AlexB

The Forgotten City - rewelacyjny mod do Skyrima stanie się samodzielną grą

The Forgotten City, czyli popularny mod do The Elder Scrolls V: Skyrim, pojawi się na rynku jako oddzielna gra. Tytuł będzie działał na silniku Unreal Engine 4 i zadebiutuje w przyszłym roku.

Podczas trwających targów E3 2018 niezależne australijskie studio Modern Storyteller zapowiedziało The Forgotten City, grę FPP o podróżach w czasie, w której będziemy eksplorowali jedno z rzymskich miast, walczyli z niebezpieczeństwami w nim czyhającymi, rozwiązywali zagadki, ratowali uwięzionych odkrywców i dochodzili, co doprowadziło metropolię do zagłady. Tytuł jest tworzony na silniku Unreal Engine 4 i zadebiutuje na platformie Steam w 2019 roku. Co takiego sprawia, że opisywaną produkcję można określić jako wyjątkową? Otóż jest to samodzielna wersja niezwykle popularnej modyfikacji fabularnej do The Elder Scrolls V: Skyrim.

W samodzielnej wersji The Forgotten City będziemy mieli okazję odwiedzić starożytne rzymskie miasto. - The Forgotten City - rewelacyjny mod do Skyrima stanie się samodzielną grą - wiadomość - 2018-06-14
W samodzielnej wersji The Forgotten City będziemy mieli okazję odwiedzić starożytne rzymskie miasto.

Mod The Forgotten City ujrzał światło dzienne w 2015 roku. Dodaje on do oryginalnego The Elder Scrolls V: Skyrim zupełnie nową misję, w której zadaniem graczy jest odkrycie sprawcy tajemniczego morderstwa dokonanego w starożytnym podziemnym mieście. Twórcy modyfikacji przygotowali przeszło 1200 linii dialogowych czytanych przez 18 aktorów, nowe modele przeciwników, projekty lokacji i elementy rozgrywki, takie jak szukanie śladów, przesłuchiwanie podejrzanych i podróże w czasie, które stanowią klucz do odkrycia prawdy. Ich ciężka praca została wynagrodzona nie tylko sympatią ze strony graczy, ale również licznymi nagrodami. Nic zatem dziwnego, że deweloperzy zdecydowali się wykorzystać swoje doświadczenie i w oparciu o swoje dzieło stworzyć samodzielną produkcję.

W tym momencie można zadać sobie pytanie, czy osoby, które znają modyfikację The Forgotten City mają czego szukać w oddzielnej grze? Jak najbardziej. Twórcy przygotowali zupełnie nowe otoczenie, elementy narracji, postacie, wątki i zwroty fabularne, dialogi, utwory muzyczne, zakończenia i, rzecz jasna, kompletnie zmienili realia, z całkowicie fantastycznych na bardziej osadzone w rzeczywistości.

Na razie w planach jest wydanie The Forgotten City wyłącznie na pecetach. Tytuł ukaże się jedynie w angielskiej wersji językowej.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Forgotten City

The Forgotten City